• I.C Indiánsky deň

• Žiaci 1.C triedy si písmenko I ,i zopakovali tvorivým učením - Indiánsky deň. Úlohou indiánov bolo
            plniť úlohy z matematiky a slovenského jazyka. Za každú úlohu získali pierko a vyrobili si krásne
            indiánske čelenky. Veď posúďte sami. (AndBil)

• Školské kolo Tech.olympiáda

• V októbri 2021 sa uskutočnilo školské kolo technickej olympiády.

Víťazmi v kategórii A boli žiaci: 1.miesto Artur Illéš/VIII.C, 2.miesto Kevin Kováč/VIII.C, 3.miesto Martina Kováčová/VIII.B. V kategórii B 1. miesto obsadila Sandra Baraníková/VII.B.

Uvedení žiaci postupujú do okresného kola, ktoré bude 25.novembra. Budeme im držať palce. (byMarNov)

• TK Hviezdička - Postup na celoslovenské kolo

• Dňa 27.10.2021 sa zúčastnil tanečný krúžok Hviezdička postupovej už krajskej súťaže Tanečný kolotoč. Umiestnil sa na krásnom 2. mieste a bude nás reprezentovať na celoslovenskom kole 16.11.2021. Sme vám vďační za úspešnú reprezentáciu našej školy a držíme palce na Slovensku. (AndBil & JulVar)

• I.C Halloweenske imatrikulácie prvákov

• Žiaci 1.C triedy majú za sebou jeden výnimočný deň - "Halloweenské imatrikulácie". Počas vzdelávacej činnosti sa venovali Strašidelnej slovenčine a matematike, vyrobili strašidelné ježibaby. Potom prišlo krásne prekvapenie zo strany 2.C triedy. Úlohy splnené a nasledoval prvácky sľub a pasovanie za žiakov školy sa mohlo začať. Pomazanie medíkom pre usilovnosť, pasovanie a pamätné  listy nám budú pripomínať tento zvláštny deň. Potom prišla  zábava a úžasné občerstvenie od rodičov. Ďakujeme! (AndBil)

• III. A HALLOWEEN

• 26.10.2021 sa žiaci III. A triedy premenili na tekvičky, čarodejnice, pavúkov, kostlivcov, mačky a všelijaké príšerky... Celé vyučovanie sa nieslo v halloweenskom DUCHU! Všetky strašidelné úlohy od zlej učiteľky Bosorky zvládli ľavou zadnou a tak sa hravo vyslobodili zo zakliatia. Bosorke sa najviac páčili krásne vyrezané tekvice a tak ich nakoniec odmenila sladkosťami a diplomami na pamiatku tohto úžasne strašidelného dňa. (MarMin)

• Krúžok Tvorivé techniky

• Krúžok "Tvorivé techniky" začal tento školský rok s nadšením pre kreativitu, inšpiráciu a dobrú náladu. Na fotkách si môžete všimnúť originálne výtvory našich šikovných žiakov, ktorí zvládnu každú tvorivú výzvu. :) (ZuzMag)

• TK Hviezdička - Tanečný kolotoč

• Členky TK HVIEZDIČKA sa dňa 20. októbra zúčastnili regionálnej súťaže TANEČNÝ KOLOTOČ. Vyhrali 1. miesto s choreografiou "Milion dreams" a zanechali v porotcoch nezabudnuteľný zážitok so zimomriavkami. Postúpili do krajského kola. Srdečne blahoželáme! (JulVar & AndBil)

• I.C Farebný týždeň

• Žiaci 1.C triedy prežili kråsny farebný týždeň plný zábavy, vedomostí a farebných aktivít. Život je krásny, keď je farebný! (AndBil)

• Aktuálny oznam

• Dňa 4.10.2021 nadobudla účinnosť Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 250/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

Od pondelka už rúška nie sú povinné pre žiakov základných škôl. Výnimka platí len v triede počas vyučovania.

Nosenie rúšok je aj naďalej povinné v interiéri škôl mimo uzavretého kolektívu, teda napríklad na chodbách, v jedálni či na toaletách.

RÚVZ v Nitre aj vedenie školy nosenie rúška aj naďalej odporúča a považuje ho za účinnú súčasť prevencie proti novému koronavírusu, ako aj ďalším respiračným ochoreniam.

• Po anglicky, FANTASTICKY

• Cudzie jazyky sa učíme aj v mimoškolskej činnosti. Po krátkej prestávke sa nám podarilo prevetrať vlastnoručne vyrobenú hru SCRABBLE. Nemáme tu iba šikovné hlavičky, ale aj ručičky. Ako sa našim žiakom darí sa môžete presvedčiť v albume Po anglicky, FANTASTICKY. (byLenBol)

• Chémia inak

• Ako inak prehĺbiť vedomosti a zručnosti ak nie hrou a praktickými úlohami. Deti si zahrali chemické Dobble a tiež prevetrali laboratórne sklo a váhy. Pozrite si náš album Chémia inak.(byLenBol)