• Vedecký skok do prázdnin 3.- 4.roč.

• Dňa 28. júna 2022 urobili tretiaci a štvrtáci svoj prvý skok do vedy. Deti sa na pár hodín stali vedcami v oblasti fyziky, matematiky, biológie, geografie, chémie, informatiky, ale aj ekológie či gemológie. Vyskúšali si aj, aké je to byť záchranárom. Podujatie organizuje Fakulta prírodných vied a informatiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Viac ako učenie, o. z. (MarMin)

• IV.C Rozlúčka

• Prišiel čas rozlúčiť sa so 4. ročníkom. Zaspomínali sme na predchádzajúce školské roky, zasmiali, posúťažili, zamaškrtili, zatancovali. Super párty!

A po prázdninách sme piataci! (MarKad)

• Deviataci prváčikom

• Naši deviataci sú šikovní a kreatívni mladí ľudia. Pripravili 45 min hodinu plnú aktivít pre prvákov. IX.A nacvičila hry, ktoré nielen zabavili, ale aj preverili ako I.D ovláda anglický jazyk a že to vedia sme sa všetci presvedčili. Ďakujeme pani učiteľke Simonke Tomovej za jej ochotu pridať sa a za pesničku, ktorú prváci deviatakom zaspievali. Ďakujeme pani riaditeľke Lyžičiarovej a pani zástupkyni Dingovej za dovolenie tejto zmysluplnej akcie. Ďakujeme deviatakom za ich vloženie a trpezlivosť nacvičiť pre deti 45 min hodinu a ďakujeme prvákom, že sme ich mohli aj touto cestou spoznať. Veríme, že sa táto akcia rovesníckeho učenia stane na našej škole tradíciou. (byZuzVog)

• Tanečník školy

• Posledný májový deň sa zišlo 16 odvážlivcov v malej telocvični školy na školskej súťaži „TANEČNÍK ŠKOLY 2022“. Súťažilo sa v 2 tanečných kategóriách – sólo a duo. Porota tvorená pani učiteľkami v zložení Andrea Bilíková, Magdaléna Jakubíková a Vladimíra Mlacáková mala ťažkú úlohu vyhodnotiť tanečné výkony a vybrať reprezentantov školy na súťaž „Vo víre tanca“ do CVČ Domino.
            Vyhodnotenie duo: 1.miesto Nela Vollmannová – Nela Šimorová,
            2.miesto Alica a Ema Foltánové
            Vyhodnotenie sólo: 1.miesto Ema Sofia Vargová, Natália Matejovová, 2.miesto Nina Hajdukiewicz, 3.miesto Lucia Vráblová

Tešíme sa na súťaž o rok, kedy sa určite znova stretneme aj s novými tanečníkmi. (byMagJak)

• 6.C a 7.A v Bratislave

• Dňa 21.6.2022 sa uskutočnil školský výlet 6.C a 7.A triedy. Navštívili sme hrad Devín a Bratislavu. Z výletu sme si odniesli kopec zážitkov. Nechýbala zábava ani počas cesty autobusom - cestou sme si spievali rôzne piesne. (by KatKme)

• Piataci na výlete

• V piatok 17. júna 2022 sa žiaci piateho ročníka vybrali spoznávať zaujímavosti miest Trenčín a Piešťany.  Navštívili Trenčiansky hrad, prezreli si kúpeľne mesto Piešťany. (byZuzDes)

• Úspešné športovkyne

• Dňa 9. júna sa žiačky Simona Jarušková a Michaela Majerčíková z IX. B zúčastnili Majstrovstiev kraja v bedmintone, na ktorom získali krásne druhé miesto. Gratulujeme!

• Vystúpenie TK Hviezdička pre spolužiakov

• Dňa 23. júna sa žiakom 1.-4. ročníka predviedli žiaci z I.C a II.C spolu s tanečnicami TK Hviezdička. Pod vedením svojich triednych učiteliek A. Billíkovej a J. Vargovej nacvičili divadelno-tanečné pásmo "Malý princ". Za svoje úžasné výkony získali nejedno ocenenie na rôznych tanečných súťažiach. Žiakom sa vystúpenie veľmi páčilo a my ďakujeme za krásny umelecký zážitok. (MarMin)

• Deviataci na Bratislavskom hrade

• Deviataci absolvovali svoj posledný školský výlet na základnej škole. Vybrali sa do Bratislavy. Prvá zastávka bola pred Národnou radou SR, pokračovali na Bratislavský hrad, kde si prezreli celé múzeum. Najviac ich zaujali expozície o udalostiach roku 1989 a hradná veža. Výhľad z nej bol na celú Bratislavu a schody k nej  prirovnali výstupu na Kriváň :-) Na záver nechýbalo ani míňanie vreckového. Cesta späť bola veselá, spievalo sa tak, že podaktorí po výlete nemôžu odpovedať, lebo stratili hlasivky :-) (byZdeSla)

• Výlet 8.A do starobylej Trnavy.

• V utorok 14.júna 2022 sa žiaci 8.A triedy vybrali spoznávať starobylú Trnavu. Najstaršie mesto Slovenska spoznávali aj prostredníctvom odborného výkladu sprievodkyne miestneho informačného centra. Prezreli si významné pamätihodnoti starého mesta, vystúpili na Mestskú vežu v Trnave. Očarila ich aj pešia zóna a príjemná prechádzka mestom popri mestských hradbách. (ByMonBud)

• English star

• Dňa 5.5.2022 si žiaci 3. a 4.ročníka zmerali svoje vedomosti z anglického jazyka v medzinárodnej súťaži Englishstar.

Žiakom sa veľmi darilo. Medzi najlepšími z najlepších boli:

Hanka Cabada, 3.A

Tomáš  Kadlečík, 3.C

Majka Gulanová, 4.B

GRATULUJEME! (MirRác)

• Kurz slovenského jazyka

• Mimoriadna situácia, ktorej čelia naši susedia na Ukrajine, spôsobila, že aj do našej školy prišli noví žiaci. Mnohí sem prišli bez poznania slovenského jazyka a ich začlenenie k novým spoužiakom nebolo jednoduché. Vzájomné jazykové bariéry sa im darilo odstraňovať aj prostredníctvom jazykového kurzu, ktorý viedli p. učiteľky Mgr. Lucia Uhríková a Mgr. Monika Budayová. Intenzívny jazykový kurz bol neformálne ukončený v piatok 17.6.2022 odovzdávaním diplomu za prítomnosti p.zástupkyne Mgr.Aleny Dingovej. Ďakujeme spolužiaci, ďakujeme pani učiteľky!!!

• Výlet IV.A, IV.B, IV.C Piešťany a jaskyňa Driny

• Dňa 15.6.2022 sa štvrtáci zúčastnili spoločného školského výletu. Navštívili jaskyňu Driny a potom sa vybrali do Piešťan, kde sa plavili loďou po Váhu a potom si prezreli kúpeľné mesto. (MirRác)