• GYMNASTICKÝ ŠTVORBOJ

• Dňa 23.3.2023 sa žiačky prvého stupňa zúčastnili okresného kola v GYMNASTICKOM ŠTVORBOJI.  Získali nádherné prvé miesto.  Týmto miestom  si vybojovali postup na Majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konalo 19.4.2023. Dievčatá opäť zabojovali a obsadili nádherné 3 miesto.  Ďakujeme dievčatám Stele Palinskej,  Linde Helebrandtovej, Nine Hajdukiewicz, Ele Masarykovej, Tajane Haladejovej a Kristíne Žitňaskej za nádhernú reprezentáciu.  Pozrite si album GYMNASTICKÝ ŠTVORBOJ. (AndBil & JulVar)

• Včelárska záhrada - Smolenice

• Dňa 19.4. spoznávali triedy II.A a II.B život včiel. Poprechádzali sa vo včelárskej záhrade so zaujímavým odborným výkladom, videli úle, zatancovali si včelí tanec. Ochutnali rôzne druhy medu a na záver si vlastnoručne vyrobili vlastnú sviečku zo včelieho vosku. Viac napovie album Včelárska záhrada - Smolenice. (TatTom & LucSrn)

• Úspešní "ekonómovia"

• V posledné dva marcové týždne sa žiaci 7.-8.ročníka zapojili do pilotného prvého ročníka Ekonomickej olympiády. Náročné úlohy preverili vedomosti žiakov nielen z teoretickej, ale i praktickej oblasti. Teší nás, že medzi 50 najlepšími riešiteľmi Nitrianskeho kraja sa ocitli aj naši žiaci - Emma Šoková, Juraj Korienok, Kristína Studená, Simona Filkorová a Lucas Solnica. Zároveň naša škola bola v rámci Nitrianskeho kraja školou s najvyšším počtom zapojených žiakov. Veríme, že tento úspech sa nám podarí zopakovať aj o rok. Všetkým oceneným žiakom blahoželáme!!!

• TK Hviezdička

• V tomto roku nás opäť TK Hviezdička nesklamal a reprezentoval našu školu veľmi úspešne so scénickou choreografiou Contemporary Naše sny v kategórii Mini a Deti a s duom Večný život

7.6.2023 - Festival pohybových skladieb Trnava - 1. miesto

13.3.2023 - Tanečný Kolotoč -región  kategória Deti II - 1. miesto

- kategória juniori a mládež - duo 2. miesto

27.3.2023 - Tanečný Kolotoč-kraj - 3. miesto

31.3.2023 - Schowtime Levice - 1. miesto

31.3.2023 - Schowtime Levice - duo - 4. miesto

V mene TK Hviezdička ďakujeme za pomoc a podporu  predovšetkým naším trénerom,  rodičom a škole.

Pozrite si album TK Hviezdička. (AndBil & JulVar)

• Piataci a bábkové divadlo

• V piatom ročníku na hodinách literatúry sa žiaci venujú bábkovému divadlu. Po teoretickej časti si doma vyrobili rôzne bábky a dokonca sme si pozreli aj krátke divadielko. Príjemná hodina plná zábavy bola pre všetkých odmenou za námahu. (MonBud)

• Biblická olympiáda - okr. kolo

• Dňa 29. 3. 2023 sa uskutočnilo okresné /dekanátne/ kolo Biblickej olympiády.

Žiaci sa usilovne venovali témam zo Starého a z Nového zákona (Knihy Nehemiáš, Judita, Ester

a Prvý Petrov list).

Súťažné družstvo za našu školu tvorili víťazi školského kola:

Ľuboš Maťašovský – V.A,

Sebastián Očkaják – VI.C,

Sofia Chromčová    – V.A.

Krásne nás reprezentovali na okresnom kole a ako 5. najlepšie družstvo sa zaradili medzi úspešných riešiteľov.

Ďakujeme im a srdečne blahoželáme!

Viac napovie album Biblická olympiáda - okr. kolo. (Sr. Klára & Sr. Gabriela)