• MO vo florbale

• Naši chlapci na majstrovstvách okresu vo florbale skončili na 4.mieste. Za tento úspech ďakujeme partii chlapcov v zložení Buday Peter, Dominik Chobot, Jakub Petro, Filip Buch, Adrián Hrubý, Samuel Hanzlík, Lukaš Kročko, Šimon Strieška. Viac v albume MO vo florbale.

• Ekotopfilm / Envirofilm Tour 2022

• Žiaci 3., 4., 5., 7. a 9.ročníka sa 10.-11.mája zúčastnili podujatia EKOTOPFILM/ENVIROFILM 2022. Environmetnálne dokumentárne filmy boli doplnené besedou a prednáškou k téme výroby energie s p. Hollým z AE Mochovce. Pozrite si album Envirofilm 2022.

• Historická vychádzka Starým mestom

• Žiaci 5.C triedy v stredu absolvovali historickú vychádzku Starým mestom. Oboznámili sa so zaujímavosťami vybraných udalostí a budov, ktoré sa odohrali v minulosti. Pristavili sa pri pamätníku Berlínskeho múra, zaspomínali na rodinu Starkovú pri ich Stolpersteinoch a zažili aj fungujúce hrajúce hodiny. Ako vychádzka prebiehala si môžete pozriež v albume Historická vychádzka Starým mestom. (byMirKos)

• Majstrovstvá okresu atletický štvorboj

• 9.5.2022 sa na štadióne AC Stavbár Nitra konalo atletické podujatie pre žiakov a žiačok 5.-7.ročníka. Pretekalo sa v štyroch disciplínach (60m, 600m/1000m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou).  Súčet bodov za výkon v každej disciplíne rozhodol o konečnom umiestení pretekárov. Našu školu reprezentovali Tomáš Čurka, Martin Tomek, Linda Chobotová, Liliana Hajdukiewicz. Tomáš obsadil 14.miesto, Lili 10.miesto, Linde o 2 body ušlo 3.miesto a Martin vyrovnanými výkonmi obsadil 3.miesto a zabezpečil si postup na Majstrovstvá kraja v atletickom štvorboji. Srdečne gratulujeme! (SilAmb)

• Deň matiek

• Pre naše najdrahšie mamičky, namaľované, vyrobené, nalepené, vystrihnuté, napísané, či nakreslené ku Dňu matiek z čistej lásky priamo od srdca!

• Svet fantázie - vyhodnotenie výtv. okr. súťaže

• Dňa 28. 4. 2022 sa v CVČ Domino - Nitra konala okresná vernisáž výtvarných prác pre deti MŠ a žiakov 1. stupňa ZŠ. Do výtvarnej súťaže "Svet fantázie" sa zapojila aj naša škola. Veľmi nás teší, že z 321 prác boli medzi 10 ocenenými aj dve naše žiačky - Jasmínka Jedličková, 1.B a Helenka Vogelová 4.B.  Gratulujeme! (MarMin & SilAmb)

• Planetárium 1. - 2. roč.

• Dňa 4.5.2022 si žiaci 1.-2. ročníka mohli pozrieť netradičnú rozprávku zo života stromov. Zistili, ako rastie a žije strom, deti mali zážitok z nevšedného digitálneho premietania. ( TatTom & LucSrn & MarCsa)

• Planetárium 3. - 4.roč.

• Dňa 3. 5. 2022 si žiaci 3. a 4. ročníka mohli pozrieť nočnú oblohu prostredníctvom digitálneho prenosu v mobilnom planetáriu. Projekciu hviezd, súhvezdí, gréckej mytológie, ročných období, vzhľadu oblohy v rôznych zemepisných šírkach, Slnečnej sústavy, či Galaxie nám zabezpečila Tekovská hvezdáreň, Levice. Ďakujeme! (MarMin, SilAmb)

• Showtime Levice

• TK Hviezdička nás 29. 4. 2022 reprezentoval   na  postupovej súťaži  v kategórii  B  v Mini a Deti  javiskové výrazové tance.  Profesionálna súťaž  dala Hviezdičkám zabrať, no opäť zabodovali. V kategórii Mini získali malé zlaté umiestnenie a v kategórii   Deti  krásne 3. miesto.   Všetkým, ktorí sa o nás tak starajú a podporujú nás, úprimne ďakujeme. (AndBil & JulVar)

• Tanečný kolotoč - krajské kolo