• Všetkovedko - súťaž 2. - 4. ročník

• Dňa 30. 11. 2022 prebehla medzi žiakmi 2. až 4. ročníka súťaž VŠETKOVEDKO, kde ide o súboj o najmúdrejšieho medi najbystrejšími na celom Slovensku. Žiaci odpovedali na otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa doteraz stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova. Pozri album Všetkovedko - súťaž 2. - 4. ročník. (MarMin)

• Naši EXPERTi

• V stredu 30.novembra sa aj žiaci našej školy zapojili do súťaže EXPERT. Náročné otázky z rôznych oblastí riešili v rôznych kategóriách poznania geografie, bioĺogie, všeobecného prehľadu, znalosti cudzích jazykov,a el i hlavolamov. Veríme, hlavných kateróriáchDo fotogalérie bol pridaný nový album Naši EXPERTi.

• (Ne)cestujeme s literatúrou - hvezdáreň, tvorivé dielne

• Dňa 14.11.2022 žiaci z krúžku (Ne)cestujeme s literatúrou navštívili KOS v NR. Mgr. Ondrušková im sprostredkovala poučné i zábavné stretnutie s pánom astronómom, ktorý ich sprevádzal exkurziou vo hvezdárni. Ukázal im priestory, ako aj dych berúci výhľad z kupoly a sprístupnil základné informácie o slnečnej sústave.

Žiaci nezabúdajú ani na dodržiavanie tradícií. Preto sa vybrali kreatívnou cestou a vytvorili vianočné vence, ktoré krášlia slovenské príbytky a navodzujú atmosféru Vianoc. Šikovné rúčky našich milých žiakov vykúzlili dekorácie, ktoré budú čoskoro zdobiť dvere či sviatočne prestretý stôl.Viacej aj v albume (Ne)cestujeme s literatúrou - hvezdáreň, tvorivé dielne. (LucUhr)

• Zdobenie stromčeka vo vianočnom mestečku

• V piatok 25.11.2022 boli žiaci 4.C triedy, v mene našej školy, ozdobiť vianočný stromček vo vianočnom trhovom mestečku na Svätoplukovom námestí v Nitre. Stromček vyzdobili v bielo-červenej farbe a na vrch nasadili Mikulášsku čižmu. Za účasť dostali od Mesta Nitra balíček s prekvapením a odfotili sa s pánom primátorom M. Hattasom. Viac napovie album Zdobenie stromčeka vo Vianočnom mestečku. (VlaKon & KatMoj)

• BUBNOVAČKA 2022

• S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka. Práve preto od roku 2014 vždy v novembri sa organizuje celoslovenská Bubnovačka – „Aby bolo deti lepšie počuť!“. Podujatie, ktoré má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.Patronát nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová a Klára Laurenčíková, splnomocnenkyňa vlády Českej republiky pre ľudské práva. Myšlienka podujatia "Aby bolo deti lepšie počuť" zaznie Slovenskom 18. novembra 2022, v čase 10:00 – 11:00  už po deviaty krát, aby sme pripomenuli, že HLAS DETÍ JE DÔLEŽITÝ! (MarMin)

• ŠKD - Letecký deň

• Deti z I. a III. odd. ŠKD si vyrobili lietadielka z papiera a veľmi sa tešili na ,,letecký deň v ŠKD".  Na školskom dvore si vyskúšali ako ďaleko doletia a dosýta sa vyšantili. Viac vo fotoalbume - ŠKD - Letecký deň (ZdeMal)

• Šaráda

• Dňa 11.11.2022 sa v CVČ Domino konala zábavná súťaž dvojíc žiakov s názvom Šaráda. Našu školu reprezentovali a druhé miesto získali Adam Vilina a Karin Kurkinová. Blahoželáme. (GabLal)

• iBobor 2022

• Pravidelne v novembri sa koná súťaž pre nádejných informatikov pod názvom iBobor. Bolo tomu tak i tento rok. V pondelok 7.11.2022 si zmerali svoje vedomosti 13 Kadeti, čiže žiaci 8. a 9.ročníka, z nich bolo 10 úspešných riešiteľov. V stredu 9.11.2022  súťažilo 11 Benjamínov, žiaci 6. a 7.ročníka, z nich boli 2 úspešní riešitelia. V piatok 11.11.2022 súťažilo 11 Bobríkov, žiakov 5.ročníka a 4 žiaci boli úspešnými riešiteľmi. Ako súťaž prebiehala sa môžete presvedčiť v albume iBobor 2022.

• Komparo

• Vo štvrtok 10.novembra 2022 si žiaci 9.ročníka mohli preveriť svoje vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky v testovaní KOMPARO. (MonBud)

• Šiestaci v Atlantise

• Dňa 26.10.2022 žiaci VI.A,B,C navštívili Atlantiscentrum v Leviciach. Absovovali interaktívne programy, plavbu na Titanicu a Technické vynálezy 21.storočia. Mali možnosť vykúšať si rôzne zábavno-vzdelávacie aktivity, virtuálnu realitu, interaktívne exponáty a fyziku v praxi. Žiaci zažili deň plný zážitkov po jednou strechou. Ako sa im exkurzia páčila, sa môžete presvedčiť aj v albume Šiestaci v Atlantise. (ZuzDes)