• Expert a my

• V tomto školskom roku sme sa zapojili aj do súťaže EXPERT geniality show, ktorú organizuje Talentída, n.o. Celkovo sa do súťaže zapojilo viacej ako 10 000 zo 656 základných, stredných škôl a osemročných gymnázií na celom Slovensku. Nás teší, že naši žiaci sa vôbec medzi nestratili a darilo sa im výborne. Alex Rajtár. Miška Vicenová a Viki Vykoukal sa vo svojich odboroch dokonca stali TOP Expertmi. Srdečne všetkým účastníkom blahoželáme a tešíme na ďalší ročník. Fotky v albume Expert a my nás budú tieto súťažné chvíle pripomínať. (byMiKo)

• Pytagoriáda 3. a 4. ročník - šk. kolo

• Dňa 8. 12. 2021 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.

V kategórii P3: 1. miesto Sára Ficeková III.A, 2. miesto Šimon Jaroš III.B, 3. miesto Tomáš Kadlečík III.C

Úspešní riešitelia boli: M. Lukáčik, S. Jedlička, M. Szorad, L. Bulko, H. Cabada, T. Gálik, M. Mikéciová, S. Šmidt, T. Borbély, L. Hellebrandtová, M. Tóth, H. Svitačová, A. Nocquet, D. Jursa, M. Mikle

V kategórii P4: 1. miesto Michal Gabula IV.A, 2. miesto Matúš Fabiš IV.A, 3. miesto Noemi Gerháthová IV.A

Úspešní riešitelia boli: R. Benedek, S. Chromčová, M. Gulanová

GRATULUJEME!

• Dôležitý oznam

• Riaditeľka ZŠ Topoľová 8, Nitra oznamuje, že prerušuje prezenčný výchovno-vzdelávací proces v 5.-9.ročníku od 9.12.2021 (štvrtok) do 17.12.2021 (piatok) vrátane, na základe vyhodnotenia epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 Bezpečnostnou radou kraja Nitra a súhlasu zriaďovateľa.

Triedy 5.-9.ročníka sa budú vzdelávať dištančným spôsobom od 9.12.2021 (štvrtok).

Všetci stravujúci sa žiaci 5.-9.ročníka sú automaticky odhlásení zo stravovania.

Ďalšie informácie budú poskytované prostredníctvom edupage.

Vyhláška RUVZ

Prevádzka ZŠ od 9.12.2021

Príloha - rozvrh od 9.12.2021

Ďakujeme za pochopenie, Mgr.Darina Lyžičiarová, riaditeľka školy

• Žiacky parlament a jeho aktivity

• Je posledný mesiac v roku a za oknami sa ulice prikryli ľahkou bielou perinou. Vzduch vonia škoricou a medovníkmi a  každý čaká najkrajšie sviatky - Vianoce.

Tento týždeň Žiacky parlament vyhlásil súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu. Nečakané okolnosti nám však túto milú aktivitu prerušili. Napriek tomu budeme radi, keď uvidíte, že aj napriek krátkemu času to v našej škole na druhom stupni vyzerá čarovne....

Ďakujeme Jane Fábryovej za aktivitu v Žiackom parlamente a za kreatívnu výrobu plagátov.

• Všetkovedko - súťaž 2. - 4. ročník

• 30. novembra si tisíce detí na celom Slovensku potrápili hlavičky nad všetečnými otázkami Všetkovedka. Aby získali titul, museli dokázať, že sa vyznajú nielen v školskom učive, ale že si všímajú aj to, čo sa okolo nich deje. Kto dokázal, že vie čítať s porozumením, pozná rastliny, farby, hudobné nástroje, či dopravné značky, vyzná sa v mape, vie počítať a dokonca rozumie anglicky, získa hrdý titul Všetkovedko. A tí, čo už kadečo vedia, ale niečo sa ešte musia doučiť, sa stanú Všetkovedkovými učňami. Z našej školy sa do tejto zaujímavej súťaže zapojilo 51 žiakov 2. až 4. ročníka. Držíme im palce! (MarMin)

• Ag testy vyzdvihnutie

• Oznamujeme rodičom, ktorí sú zaregistrovaní na odber Ag testov, že dňa 8.12.2021 (streda) v čase od 7.00 do 16.30 hod. sa budú vydávať testy pri vchode A,B.

• Prezenčné vyučovanie od 6.12.2021

• Vedenie ZŠ Topoľová 8, Nitra oznamuje rodičom a žiakom 5.-9.ročníka, že dňa 6.12.2021 obnovujeme prezenčnú formu vzdelávania. Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu.
            Pi nástupe do školy je potrebné Prehlásenie o bezpríznakovosti v tlačenej podobe alebo elektronicky cez edupage. Činnosť záujmových útvarov je pozastavená.
            Od pondelka 6.12.2021 žiaci, ktorí nastupujú na prezenčné vyučovanie, sú automaticky prihlásení na stravovanie.
            Jednotliví žiaci, ktorí zostávajú v karanténe, budú dostávať informácie od triednych učiteľov.
            Na základe vyhlášky č. 262 vydanej UVZ SR, sú žiaci povinní nosiť v interiéri školy rúška.

• Olympiáda v anglickom jazyku šk. kolo

• Dňa 25.11. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

V kategórii 1A

1.miesto Evelin Soboličová, 6.C

2.miesto Peter Borbély, 5.B

3.miesto Rebeka Marková, 6.C

V kategórii 1B

1.miesto Dominik Szakmár, 8.C

2.miesto Tomáš Červeňanský, 9.B

3. miesto Jakub Baranovič, 8.B

Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za účasť. Sme na vás všetkých hrdí.

• Malí architekti z 2.B

• Mať krásnu detskú izbu podľa vlastných predstáv to je NIEČO. Ale čo tak celý dom? To bola výzva! A tu je výsledok. (MarCsa)

• Poďakovanie

• Rada školy pri ZŠ Topoľová 8, Nitra sa chce poďakovať za spoluprácu p.Mgr.Helene Babušíkovej a praje jej veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody v osobnom živote.

Zároveň novej pani riaditeľke Mgr.Darine Lyžičiarovej prajeme veľa tvorivých síl.

PaedDr.Miroslava Košťálová, predsedkyňa Rady školy.

• iBobor 2021

• Žiaci 5.-9.ročníka sa úspešne zapojili do predmetovej súťaže z informatiky. Súťaž iBobor prebiehala online formou od 08.11.-12.11.2021 cez Edupage. Môžeme sa pochváliť 28 úspešnými riešiteľmi, čo nás teší. Najúspešnejšími riešiteľmi boli Matúš Furda a Daniel Hlaváč z 5.ročníka. Srdečne všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!!! (MilBal)