• Mikulášska Diskopárty

• 6.12. 2022 mal krúžok Latinodisko Mikulášsku párty. Všetci Mikulášovia, anjeli aj čerti si dobre zatancovali, vybláznili v diskotékovom kruhu. Máme tu mnoho talentov. A nakoniec boli i sladké odmeny. Pobavte sa spolu s nami v albume Mikulášska Latinopárty. (JakSchw)

• Vianočná Viedeň

• V stredu 7.12.2022 žiaci 7.a 8. ročníka navštívili Viedeň. Príjemne chladné počasie nám umožnilo absolvovať prehliadku mesta, prezrieť si Hofburg, Dom sv. Štefana. Spoločne sme mali možnosť užiť si predvianočnú atmosféru a samozrejme vyskúšať si aspoň trochu jazykové znalosti. Vianočnú atmosféru umocnila aj návšteva vianočných trhov pred radnicou vo Viedni ako sa môžete presvedčiť aj v albume Vianočná Viedeň. (ZuzDes)

• Šiestaci oživili pravek

• Úlohou žiakov 6.ročníka bolo aspoň na chvíľu vrátiť sa do doby kamennej a skúsiť vytvoriť praveky nástroj, zbraň, poprípade hudobný nástroj. Z našich hmotných prameňov praveku sme si spoločne vytvorili výstavu. Ako sa to žiakom podarilo môžete vidieť vo fotoalbume Šiestaci oživili pravek. (ZuzDes)

• DemoHRÁČ

• Výchova k demokracii, ľudským právam, tolerancia boli námetom zážitkového workshopu, ktorí naši žiaci absolvovali 9.12 a 10.12.2022 v priestoroch Vily K v Nitre. DemoHRÁČ je medzinárodný projekt, ktorý  organizujú Mesto Nitra a Prázdninová  škola Lipnice. Ako prebiehali aktivity sa môžete presvedčiť aj v albume DemoHRÁČ. (byMirKos)

• Mikuláš

• Dnes zavítal Mikuláš aj na našu školu a veru našiel veľa dobrých detí. Žiaci z 2.C a 3.C si pre neho pripravili špeciálne Mikulášske správy. Nechýbali anjelske pozdravy ani čertovské príkazy.  Nakoniec všetci privítali Mikuláša krásnymi básničkami a pesničkami. Mikuláš sa veľmi potešil a každého obdaril sladkou odmenou. Pozrite si album Mikuláš. (JulVar & AndBil)

• Thanksgiving day 3.- 4. roč.

• Dňa 25.11. si tretiaci a štvrtáci na angličtine urobili Thanksgiving day (Vďakyvzdanie). Naučili sa ako sa tento národný sviatok oslavuje v Amerike a vyskúšali si aj tradície, ktoré sa počas tohto sviatku vykonávajú. Viac v albume Thanksgiving day 3.- 4. roč. (LenHor & MirMih)

• ŠKD - Anjelsky deň

• Dňa 2.12. 2022 sme s deťmi ŠKD navštívili  KOS v Nitre, kde sa konalo podujatie plné predvianočnej atmosféry a nálady. Deti mali možnosť vidieť ukážky pracovných činností našich starých mám v predvianočnom období a mohli si zakúpiť rôzne milé výrobky a darčeky. Pozrite si album ŠKD - Anjelsky deň.

• V. odd.ŠKD - Pomáhame druhým

• V poslednom novembrovom týždni sa žiaci V. oddelenia ŠKD zapojili do charitatívnej zbierky "Daruj hračku", ktorá bola zameraná na zbieranie detských kníh a hračiek pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a z detských domovov. Počas 4 dní sme vyzbierali veľké množstvo plyšových zvieratiek a autíčok, nechýbali ani detské knihy, či stolové hry. Všetky hračky a knihy boli 26. novembra prenesené do OC Centro Nitra a darované pracovníkom OZ Inšpirujme svet, OZ Dobré srdiečka a OZ Podaj ruku. Žiaci boli za svoju ochotu podeliť sa odmenení malým darčekom v podobe nálepiek. V. odd.ŠKD - Pomáhame druhým(AlžKov)

• ŠKD - Vianočná výzva

• Žiaci VIII. a IX. oddelenia ŠKD sa zapojili do regionálnej kampane "Najkrajšou ozdobou je dobro", ktorá je  zameraná na posilnenie prosociálneho správania žiakov. Deti vyrobili vianočné ozdoby a reťaz na stromček. Do ozdôb vpísali pozitívne vlastnosti, ktorými by chceli prispieť k dobrým vzťahom v triede. Viac napovie album ŠKD - Vianočná výzva. (DanGru & KatMoj)