• Výlet Bojničky I.A, I.B, I.D a II.A

• Dňa 13.6.2022 sa žiaci I.A, I.B, I.D a II.A zúčastnili veselého výletu na farme Madonan v obci Bojničky. Vyskúšali techniku dojenia, nakŕmili zvieratká a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií z chovu domácich zvierat. Na záver sa zviezli na tubingovej dráhe a poskákali na mega trampolínach. Bol to nevšedný zážitok a zažili sme krásny deň. (TatTom)

• Oceňovanie najobľúbenejších učiteľov

• Dňa 7.6.2022 sa v obradnej sále Mestského úradu v Nitre konalo slávnostné oceňovanie učiteľov nitrianskych škôl, ktorých si prostredníctvom ankety vybrali samotní žiaci. Víťazom v našej škole a najobľúbenejším učiteľom sa stal Mgr. Slavomír Bernát, ktorý si prebral ocenenie z rúk primátora p. Mareka  Hattasa.

Za všetkých mu poďakovala deviatačka Janka Fábryová. Vyzdvihla nielen morálne vlastnosti pána učiteľa, ale aj jeho ústretovosť voči žiakom a zmysel pre humor.

Ďakujeme pán učiteľ!

• KÁBRT CUP - tanečná súťaž

•

TK Hviezdička nás 11. 6. 2022 reprezentovala  na  medzinárodnej súťaži  KÁBRT CUP v Hlohovci. V kategórii Tanečná prípravka získali naše Perlové princezné úžasné 1.miesto a v kategórii Contemporary show získali naše Hviezdičky 1.miesto.  Profesionálna súťaž  dala Hviezdičkám zabrať, no opäť zabodovali a zahviezdili.  V perfektnej atmosfére nesúcej sa počas celej soboty sme zakončili tohtoročnú súťažnú sezónu.   Všetkým, ktorí sa o nás tak starajú a podporujú nás, úprimne a z celého srdca ďakujeme . (AndBil & JulVar)

• KLOKAN matem. súťaž 1.-4. roč.

• Aj tento školský rok sa žiaci našej školy zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete.

V kategórii Klokanko 1 boli úspešnými riešiteľmi Jasminka Jedličková I.B, Ondrej Dic I.B, Jakub Hadzima I.D (100%), Samuel Strapko I.D, Ľubomír Belfi I.D.

V kategórii Klokanko 2 bola úspešná riešiteľka Zuzka Kučerová II.A.

V kategórii Klokanko 3 bol úspešný riešiteľ Martin Lukáčik III.A.

Všetkým srdečne gratulujeme! (MarMin)

• Naši Klokankovia

• Žiaci 5.-9. ročníka sa zúčastnili aj v tomto školskom roku matematickej súťaže Klokan, za účasť dostali diplomy a vecné ceny. Obzvlášť gratulujeme Viktorovi Vykoukalovi  a Laure Imriškovej (obaja z 5.B), ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi! Úspešní matematici sú v albume Naši Klokankovia. (byZdeSla)

• Dejepisní pátrači

• Žiaci sa na hodinách dejepisu oboznamujú s rôznymi historickými prameňmi. Svojim spolužiakom sa rozhodli predstaviť aj svoje obľúbené historické pramene, dokonca sa zahrali na pátračov, kto donesie najstaršiu knihu. Napokon sa im podarilo objaviť aj knihu z r.1867! Ktoré sú obľúbené knižné pramene našich piatakov sa môžete presvedčiť v albume Dejepisní pátrači. (byZuzDes)

• ZOO Bojnice - šk. výlet III. ročník

• Tretiaci si v utorok 7. júna 2022 užili svoj prvý školský výlet. Navštívili najstaršiu Národnú zoologickú záhradu na Slovensku v Bojniciach. Prežili krásny slnečný deň plný úžasných zážitkov.

• MDD tretiaci

• Medzinárodný deň detí - 1. jún bol skutočne krásny slnečný deň. Žiaci 1. - 4. ročníka navštívili filmové predstavenie v Cinemax - Nitra a počas vychádzky išli na zmrzlinu.

• Via Historica - 1. - 4. roč.

• Dňa 30.5.2022 žiakom 1. - 4. ročníka predstavila Šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica cestu slovenskou históriou - Od Sama po Štúra (Slovania, Turecké nájazdy, stavovské povstania, Jánošík, Štúr). Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach, zážitkovou formou sa dozvedeli historické fakty a boli aj interaktívne zapojení do programu. (MarMin)

• Podobnosť v matematike

• Hodiny matematiky vôbec nemusia byť nudné, dokonca sa žiaci na ne môžu aj tešiť. Neveríte? Tak si pozrite, ako sa deviataci popasovali na hodinách matematiky v rámci učiva Podobnosť útvarov s obľúbeným projektom "Zväčši si obrázok". A niekoľko ich výtvorov nájdete v albume Podobnosť v matematike. (byZdeSla)