• 6.C a 7.A v Bratislave

• Dňa 21.6.2022 sa uskutočnil školský výlet 6.C a 7.A triedy. Navštívili sme hrad Devín a Bratislavu. Z výletu sme si odniesli kopec zážitkov. Nechýbala zábava ani počas cesty autobusom - cestou sme si spievali rôzne piesne. (by KatKme)

• Piataci na výlete

• V piatok 17. júna 2022 sa žiaci piateho ročníka vybrali spoznávať zaujímavosti miest Trenčín a Piešťany.  Navštívili Trenčiansky hrad, prezreli si kúpeľne mesto Piešťany. (byZuzDes)

• Úspešné športovkyne

• Dňa 9. júna sa žiačky Simona Jarušková a Michaela Majerčíková z IX. B zúčastnili Majstrovstiev kraja v bedmintone, na ktorom získali krásne druhé miesto. Gratulujeme!

• Vystúpenie TK Hviezdička pre spolužiakov

• Dňa 23. júna sa žiakom 1.-4. ročníka predviedli žiaci z I.C a II.C spolu s tanečnicami TK Hviezdička. Pod vedením svojich triednych učiteliek A. Billíkovej a J. Vargovej nacvičili divadelno-tanečné pásmo "Malý princ". Za svoje úžasné výkony získali nejedno ocenenie na rôznych tanečných súťažiach. Žiakom sa vystúpenie veľmi páčilo a my ďakujeme za krásny umelecký zážitok. (MarMin)

• Deviataci na Bratislavskom hrade

• Deviataci absolvovali svoj posledný školský výlet na základnej škole. Vybrali sa do Bratislavy. Prvá zastávka bola pred Národnou radou SR, pokračovali na Bratislavský hrad, kde si prezreli celé múzeum. Najviac ich zaujali expozície o udalostiach roku 1989 a hradná veža. Výhľad z nej bol na celú Bratislavu a schody k nej  prirovnali výstupu na Kriváň :-) Na záver nechýbalo ani míňanie vreckového. Cesta späť bola veselá, spievalo sa tak, že podaktorí po výlete nemôžu odpovedať, lebo stratili hlasivky :-) (byZdeSla)

• Výlet 8.A do starobylej Trnavy.

• V utorok 14.júna 2022 sa žiaci 8.A triedy vybrali spoznávať starobylú Trnavu. Najstaršie mesto Slovenska spoznávali aj prostredníctvom odborného výkladu sprievodkyne miestneho informačného centra. Prezreli si významné pamätihodnoti starého mesta, vystúpili na Mestskú vežu v Trnave. Očarila ich aj pešia zóna a príjemná prechádzka mestom popri mestských hradbách. (ByMonBud)

• English star

• Dňa 5.5.2022 si žiaci 3. a 4.ročníka zmerali svoje vedomosti z anglického jazyka v medzinárodnej súťaži Englishstar.

Žiakom sa veľmi darilo. Medzi najlepšími z najlepších boli:

Hanka Cabada, 3.A

Tomáš  Kadlečík, 3.C

Majka Gulanová, 4.B

GRATULUJEME! (MirRác)

• Kurz slovenského jazyka

• Mimoriadna situácia, ktorej čelia naši susedia na Ukrajine, spôsobila, že aj do našej školy prišli noví žiaci. Mnohí sem prišli bez poznania slovenského jazyka a ich začlenenie k novým spoužiakom nebolo jednoduché. Vzájomné jazykové bariéry sa im darilo odstraňovať aj prostredníctvom jazykového kurzu, ktorý viedli p. učiteľky Mgr. Lucia Uhríková a Mgr. Monika Budayová. Intenzívny jazykový kurz bol neformálne ukončený v piatok 17.6.2022 odovzdávaním diplomu za prítomnosti p.zástupkyne Mgr.Aleny Dingovej. Ďakujeme spolužiaci, ďakujeme pani učiteľky!!!

• Výlet IV.A, IV.B, IV.C Piešťany a jaskyňa Driny

• Dňa 15.6.2022 sa štvrtáci zúčastnili spoločného školského výletu. Navštívili jaskyňu Driny a potom sa vybrali do Piešťan, kde sa plavili loďou po Váhu a potom si prezreli kúpeľné mesto. (MirRác)

• Výlet Bojničky I.A, I.B, I.D a II.A

• Dňa 13.6.2022 sa žiaci I.A, I.B, I.D a II.A zúčastnili veselého výletu na farme Madonan v obci Bojničky. Vyskúšali techniku dojenia, nakŕmili zvieratká a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií z chovu domácich zvierat. Na záver sa zviezli na tubingovej dráhe a poskákali na mega trampolínach. Bol to nevšedný zážitok a zažili sme krásny deň. (TatTom)

• Oceňovanie najobľúbenejších učiteľov

• Dňa 7.6.2022 sa v obradnej sále Mestského úradu v Nitre konalo slávnostné oceňovanie učiteľov nitrianskych škôl, ktorých si prostredníctvom ankety vybrali samotní žiaci. Víťazom v našej škole a najobľúbenejším učiteľom sa stal Mgr. Slavomír Bernát, ktorý si prebral ocenenie z rúk primátora p. Mareka  Hattasa.

Za všetkých mu poďakovala deviatačka Janka Fábryová. Vyzdvihla nielen morálne vlastnosti pána učiteľa, ale aj jeho ústretovosť voči žiakom a zmysel pre humor.

Ďakujeme pán učiteľ!

• KÁBRT CUP - tanečná súťaž

•

TK Hviezdička nás 11. 6. 2022 reprezentovala  na  medzinárodnej súťaži  KÁBRT CUP v Hlohovci. V kategórii Tanečná prípravka získali naše Perlové princezné úžasné 1.miesto a v kategórii Contemporary show získali naše Hviezdičky 1.miesto.  Profesionálna súťaž  dala Hviezdičkám zabrať, no opäť zabodovali a zahviezdili.  V perfektnej atmosfére nesúcej sa počas celej soboty sme zakončili tohtoročnú súťažnú sezónu.   Všetkým, ktorí sa o nás tak starajú a podporujú nás, úprimne a z celého srdca ďakujeme . (AndBil & JulVar)

• KLOKAN matem. súťaž 1.-4. roč.

• Aj tento školský rok sa žiaci našej školy zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete.

V kategórii Klokanko 1 boli úspešnými riešiteľmi Jasminka Jedličková I.B, Ondrej Dic I.B, Jakub Hadzima I.D (100%), Samuel Strapko I.D, Ľubomír Belfi I.D.

V kategórii Klokanko 2 bola úspešná riešiteľka Zuzka Kučerová II.A.

V kategórii Klokanko 3 bol úspešný riešiteľ Martin Lukáčik III.A.

Všetkým srdečne gratulujeme! (MarMin)

• Naši Klokankovia

• Žiaci 5.-9. ročníka sa zúčastnili aj v tomto školskom roku matematickej súťaže Klokan, za účasť dostali diplomy a vecné ceny. Obzvlášť gratulujeme Viktorovi Vykoukalovi  a Laure Imriškovej (obaja z 5.B), ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi! Úspešní matematici sú v albume Naši Klokankovia. (byZdeSla)