• Kráľovská Bratislava

• Dňa 16.10. sa žiaci 8.B a 8.C zúčastnili školskej exkurzie do Bratislavy. Žiaci spoznali trasu korunovácií kráľovien a kráľov v Prešporku z čias Uhorska. Na tejto trase navštívili všetky hlavné dejiská korunovácie Staré mesto, Dóm sv. Martina, Bratislavský hrad. Prehliadku Bratislavského hradu žiaci zavŕšili výstupom na Korunnú vežu, kde sa uchovávali korunovačné klenoty. Nezabudnite si pozrieť album Kráľovská Bratislava.

• Druháci na turistickej vychádzke na Kalváriu

• Vo štvrtok 17.10.2024 sa žiaci 2. ročníka vybrali v rámci športového výcviku na turistickú vychádzku. Krásny jesenný deň bol ako stvorený na púšťanie šarkanov. Vyšlapali si tak na jeden z nitrianskych kopcov, kde vietor vždy dobre fúka, na nitriansku Kalváriu. Prekrásny výhľad na mesto a okolitú krajinu nám spríjemnili nielen lietajúce šarkany, ale aj krásna dúha na oblohe. Spolu sme prešli cca 7 km. Pozrite si album Druháci na turistickej vychádzke na Kalváriu. (MarMin)

• Olympiáda slovenského jazyka

• Dňa 8. 10. 2024 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V silnej konkurencii obsadil 1. miesto Peter Pančák, ktorý nás.bude reprezentovať v okresnom.kole, 2.miesto získal Viktor Vykoukal a 3 .miesto Matúš Szórád. O priebehu sa dozviete aj v albume Olympiáda slovenského jazyka. (GaLa)

• Šiestaci na matematike

• S desatinnými číslami  začínajú  na matematike žiaci v šiestom ročníku. Aby správne vedeli čítať a písať tieto čísla, zahrali sa hru, kde spájali dvojice. Iba správny výsledok ich doviedol z malých trojuholníkov na jeden veľký. Ako sa vraví: malými krokmi k veľkým cieľom. Pozrite si ich aktivitu v albume Šiestaci na matematike. (ZdeSla)

• Piataci na matematike

• Na hodine matematiky piataci spoznávajú rímske čísla aj hravou formou. Farebné papiere, nožnice, lepidlo a ani si nevšimli ako im to samé naskakuje do hlavičiek :) Veď pozrite sa na nich v albume Piataci na matematike. (ZdeSla)

• Dopravné ihrisko 4. ročník

• Dňa 7.10. a 10.10. boli žiaci štvrtého ročníka na dopravnom ihrisku. Preverili si teoretické vedomosti z dopravy, ktoré potom využili na ihrisku svojou jazdou na bicykloch a kolobežkách. Deťom sa športové dopoludnie veľmi páčilo. Viac napovie album Dopravné ihrisko 4. ročník. (TatTom)

• Piataci v Markíze

• Dňa 10.10. 2024 naši žiaci V.A a V.B triedy navštívili TV Markíza. Počas prehliadky si žiaci prezreli štúdio, odkiaľ sa vysielajú relácie ako Televízne, Športové noviny, či Počasie, kde nám bola vysvetlená práca s kamerou a čítačkou. Mali sme možnosť vidieť aj štúdio Telerána, ktoré sa nám veľmi páčilo. Na záver sme si pozreli aj štúdio technikov, v ktorom pracujú zvukári a strihači. Stretli sme sa aj so Zlaticou Švajdovou Puškárovou. Bolo nám super! Do fotogalérie bol pridaný nový album Piataci v Markíze. (MiBu, ZlHa)

• Putovanie Piešťanmi

• V sobotu 5.októbra 2024 žiaci v rámci krúžku "Krížom-krážom po Slovensku" navštívili naše najznámejšie kúpeľné mesto Piešťany. Okrem prehliadky mesta, poznávania Kúpeľného ostrova, ochutnávkay vody z liečebných prameňov a prechádzky Kúpeľným parkom, navštívili aj netradičné a jedinečné Gitarové múzeum. Mali možnosť spoznať nielen históriu gitary ako hudobného nástroja, ale stať sa aj hudobníkmi v interaktívnej časti múzea. Celodenné putovanie si žiaci užívali aj vďaka ceste vlakom. (MiKo)

• Kúzelná fyzika

• Dňa 27.9.2024 sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili v Krajskom osvetovom stredisku fyzikálnej show s názvom KÚZELNÁ FYZIKA. Žiaci mali možnosť spoznávať fyziku zaujímavou formou prostredníctvom komentovaných experimentov a pokusov. Do experimentov boli zapájaní aj naši žiaci, z čoho mali veľkú radosť. Pozrite si aj album Kúzelná fyzika. (KatKme)

• Týždeň mobility - 1.- 4. ročník

• V dňoch 16. - 22. septembra 2024 prebiehal Európsky týždeň mobility. Žiaci našej školy sa v týchto dňoch dostávali do školy vo väčšej miere pešo, na bicykli a kolobežkách, aby aj oni podporili týždeň mobility. Vrchol tohto týždňa sa uskutočnil vo štvrtok a v piatok, kedy si žiaci pred školou vyskúšali rôzne aktivity a prebehli sa na kolobežkách na vopred pripravenej dráhe. Viac v albume Týždeň mobility - 1.- 4. ročník.

• Olympiáda slovenského jazyka pre cudzincov

• V piatok 27. septembra 2024 sa siedmi naši žiaci – cudzinci zúčastnili online Olympiády zo slovenského jazyka. Organizovala ju Studia Academica Slovaca pri UK v Bratislave. Súťažilo sa v štyroch disciplínach – hovorte, čítajte, počúvajte, píšte. Každá z disciplín mala svojho garanta – známeho športovca. V poslednej disciplíne každý zo súťažiacich vytvoril vlastnú báseň – cinquain – na športovú tému. Z Nitry sme boli opäť jedinou zúčastnenou školou a medzi školami z celého Slovenska sme sa umiestnili na 2.mieste. Zúčastneným žiakom ďakujeme za skvelú reprezentáciu. (MonBud)

• Európsky deň jazykov

• Dňa 26.9.2024 sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov žiaci 5. a 6. ročníkov zúčastnili rozmanitých aktivít venovaných tomuto dňu. Najprv sme žiakov preskúšali z ich vlastných vedomostí nazbieraných na rôznych cudzokrajných potulkách. Potom žiaci priraďovali vlajky k štátom, ku ktorým prislúchajú. Žiaci si mohli vyskúšať svoje sluchové schopnosti pri rozoznávaní rôznych jazykov. Otestovali sa aj v čítaní úryvkov všemožných jazykov. Neskôr vyhladli počas hádania jedál typických pre rôzne krajiny. Na záver si žiaci pozreli ukážky rôznych tancov z vybraných krajín a vypočuli úryvky známych piesní rozličných jazykov. Viac si môžete pozrieť v albume  Európsky deň jazykov. (VlaMla)