Navigácia

 • Koniec šk. roka 2016/2017

  Milí žiaci,

  prajeme Vám krásne prázdniny plné slnka, vody, oddychu a nezabudnuteľných zážitkov s rodinou a priateľmi. Ako malú spomienku na uplynulý školský rok 2016/2017 si môžete prezrieť nielen rozlúčku deviatakov, ale i momentky zo slávnostného ukončenia už "starého školského roka..." KRÁSNE LETO VŠETKÝM :)

 • Ocenenie žiakov u p. primátora J. Dvonča

  28. 6. 2017

  Tí najlepší z najlepších žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitry boli dnes v Obradnej sieni Mestského úradu slávnostne ocenení primátorom Nitry p.Jozefom Dvončom. Nás teší, že medzi nimi nechýbali ani žiaci našej školy, ktorí získali mimoriadne úspechy v celoslovenských i medzinárodných kolách vedomostných, športových a kultúrnych súťaží.

  Za prítomnosti p.primátora Jozefa Dvonča a prednostu Mestského úradu p.Igora Kršiaka boli ocenení:

  Adam Chobot, Nina Palatická, Viktória Kubeková, Ivan Pavlovič, Lukáš Taliga, Nicolas Bene, Ema Upohlavová, Laura Vinter, Barbora Seková. 

  Výnimočné odpoludnie žiakom, pedagógom i rodičom spríjemnilo i kultúrne vystúpenie folklórnych skupín pri CVČ Domino. Viacej o priebehu oceňovania sa dozviete v galérii Ocenenie žiakov u p.primátora Dvonča . (byMirKos)

 • Historická vychádzka Nitrou

  Ani horúce počasie neodradilo žiakov 9.ročníka od "prevzatia" netradičnej výhry. Ivan Pavlovič, Natália Zifčáková a Ema Mikulová sa v máji 2017 stali prvými regionálnymi víťazmi historickej súťaže "Medzníky 2.svetovej vojny", ktorú pre žiakov ZŠ pripravil SZPB, oblastný výbor v Nitre. Ich výhra bola vskutku netradičná - a tým bola možnosť absolvovať prehliadku Nitry a spoznať jej dejiny v čas 2.svetovej vojny. Žiaci pod odborným sprievodom PhDr.Mateja Šišku, PhD. absolvovali prehliadku Synagógy, Pamiatkovej zóny, výstup na vežu Hradnej katedrály, ale navštívili i Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi. Momentky z tejto netradičnej výhry si môžete prezrieť vo Fotoalbume.

 • Ocenenie úspešných žiakov v POPS

  V stredu 21.júna 2017 sa na našej škole uskutočnilo oceňovanie víťazov okresných kôl predmetových súťaží a podstupových olympiád. Za prítomnosti Mgr.Vandy Jóriovej, metodičky odboru školstva Okresného úradu v Nitre a predsedkýň hodnotiacich komisií jednotlivých súťaží boli ocenení aj žiaci našej školy - Alex baťalík, Denis Košťál, Jakub Kopček, Viktor Lukács, Filip Fordos, Alexander Godál, Fabiš Adam, Dreveňáková Zuzana, Müller Juraj a Giulia Caponi. Srdečne im ešte raz blahoželáme a ďakujeme za úpsešnú reprezentáciu.

 • Úspechy vo výtvarných súťažiach

  TAJOMSTVÁ HMYZU - výtvarná súťaž

  Nicolas Bene 1.C  -  1. miesto celoslovenské kolo v kategórii I.  

  KOMENSKÝ A MY - výtvarná súťaž

  •  Barbora Seková 3.Av celoslovenskom kole 3. miesto v II. kat.
  • Laura Vinter 3.A - v celoslovenskom kole 3. miesto v II. kat.
  • Ema Upohlavová 6.B - v celoslovenskom kole 3. miesto v III. kat.
  • Nina Šumichrastová 5.A - v celoslovenskom kole 3. miesto v III. kat.

   

  NITRA - MOJE MESTO - výtvarná časť

  Ocenenie získali a na vernisáž do synagógy dňa 27.6.2017 pôjdu:

  Samuel Martiš 3.A, Laura Vinter 3.A, Karolína Kršková 1.C, Viktória Filkorová 5.B, Karolína Černušková 9.B a Alžbetka Kadlecová 6.B. 

  Srdečne gratulujeme!    Žiakov pripravovala Mgr. Liana Vinter

 • Atletická sezóna 2016/2017

  20. 6. 2017

  20.6.2017 sa v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ. Víťaz kraja Ivan Pavlovič, žiak IX.B triedy, sa vo finále behu na 60 m umiestnil na 8.mieste,  na 300 m si vybojoval 3.miesto. Školský rok atleticky otvorili chlapci v Banskej Bystrici tiež v celoslovenskom finále  súťaže Hľadáme nových olympionikov 4.miestom v štafete (Seko, Kopcek Muller, Kapustík), Barbora Štrbová sa stala vicemajsterkou okresu v cezpoľnom behu, Sofia Lipovská majsterkou okresu v orientačnom behu a tiež členkou postupujúceho družstva (Strbova, Buchová, Minárová , Lipovská), Beh večernou Nitrou bol pre nás úspešný, veľa našich športovcov stálo na stupňoch víťazov. Úspechy pokračovali aj na MO, Maxim Sovík vicemajstrom okresu v skoku do výšky, víťazná štafeta (Seko, Pavlovič, Petro, Sovík),vicemajsterkou okresu vo vrhu guľou a kriketovou loptičkou Eniko Csoková, tretia Sandra Minárová vo vrhu guľou. Ivan Pavlovič dvojnásobný víťaz okresu a kraja dosiahol na stupne na najvyššom celoslovenskom podujatí a krásnym 3.miestom zavŕšil náš atletický rok. Vďaka za reprezentáciu! (by SilAm)

 • Návšteva EP v Štrasburgu

  V dňoch 12.-15.júna 2017 sa žiaci Alexander Godál a Martin Guniš zúčastnili návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu na pozvanie europoslankyne p. Mgr. Jany Žitňanskej. Žiakov doprevádzala p.zástupkyňa Mgr.Alena Dingová.

  Počas návštevy si žiaci prehliadli Château du Haut-Koenigsbourg (http://www.haut-koenigsbourg.fr/en/), Montagne des Signes s voľne žijúcimi opicami (https://www.montagnedessinges.com/en/). Množstvo dojmov v nás zanechala návšteva Európskeho parlamentu, kde sme sa zúčastnili brífingu so slovenským europoslancom Branislavom Škripekom. Zážitkom bola aj možnosť sledovať prácu europoslanov priamo v rokovacej sále. V ďalšej časti sme mali možnosť pozrieť si historické centrum Štrasburgu a katedrálu (http://www.strasbourg.info/cathedral/). Návštevu sme ukončili plavbou loďou okolo historického centra a sídla európskych inštitúcií.

  Ďakujeme za skvelú príležitosť zúčastniť sa tejto návštevy nielen p.eurposlankyni Žitňanskej, ale aj jej asistentkám p.Dr.Anke Šmehilovej a Baške Kocianovej, ktoré nás celú dobu sprevádzali. Srdečne pozdravujeme aj spolucestovateľov zo Základnej školy, Nábrežie mládeže.

  (byAlDi)

 • 16. 6. 2017

  V piatok 16.6.2017 sa v areáli Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre konala okresná súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 1. a 2. stupňa. Našu školu reprezentovali žiaci VI. A triedy v zložení: Ema Ivičová - kapitánka, Ema Reťkovská, Nina Iliziová, Alžbeta Týrová a Boris Gróf. Súťažné disciplíny tvorili: test - vedomosti o ČK, SČK, darcovstve krvi, praktické poskytovanie prvej pomoci na stanovištiach a kardiopulmonálna resuscitácia – každý člen. V kategórii DMZ II sa naši žiaci, spomedzi 12 družstiev, umiestnili na krásnom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

 • 13. 6. 2017

  V Nových Zámkoch sa dňa 13. júna 2017 konali Majstrovstvá kraja v atletike ZŠ, našu školu reprezentoval Ivan Pavlovič , okresný víťaz v behu na 60m a 300m. Ivan bol nasadený v prvom rozbehu a svoj rozbeh vyhral, vo finále nedal súperom žiadnu šancu. V behu na 300m si dokonca urobil výrazný osobný rekord 37,82 a opäť potvrdil svoju stúpajúcu formu. Stal sa dvojnásobným Majstrom kraja!  Zároveň si tým potvrdil postup na Majstrovstvá Slovenska , ktoré sa konajú o týždeň v Nových Zámkoch.

 • Šachový turnaj - školské kolo

  9. 6. 2017

  Dňa 9. 6. 2017 sa konal školský šachový turnaj pre žiakov 1. až 9. ročníka. Víťazom sa stal Filip Fordos zo VII.B. Nasledujúci deň, 10. 6. 2017, sa Filip zúčastnil šachového turnaja o pohár viceprimátora Nitry a poslanca NR SR Ing. Martina Nemkyho. Tam obsadil 9. miesto. Gratulujeme!

 • 2. 6. 2017

  V piatok 2. júna 2017 sme na ZŠ Topoľovej v Nitre zorganizovali ďalší ročník školskej súťaže Tanečník školy 2017. Žiaci a žiačky súťažili v 2 formách : sólo dance a duo/trio/group dance. V každej z nich súťažili v 2 vekových kategóriách: mladší žiaci boli z 3. ročníka a starší žiaci boli z 4. a 9. ročníka. Spolu sa súťaže zúčastnilo 12 sólo tanečníkov a 15 dvojíc/trojíc alebo skupín. Ich výkony hodnotila 3- členná porota Mgr. Ambrozy, Mgr. Jakubíková, Mgr. Mičíková a ceny odovzdala p. riaditeľka školy Helena Babušíková.  Absolútnym víťazom sa stala Petra Maková 4.B. 

 • Čítajte s nami

  Aj tento rok sa naša škola zapojila do čitateľskej súťaže "Čítajte s nami". Od novembra 2016 do mája 2017 prebiehal 17. ročník súťaže . Organizátorom bola KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA V NITRE a z našej školy sa zapojili žiaci 2.C triedy. V súťaži sa hodnotila interpretácia obsahu prečítanej knižky, triedny čitateľský zápisník, aktivita žiakov a zaujímavý projekt o slovenských spisovateľoch. Knižnicu navštívili 8 krát, na každú hodinu sa svedomito pripravovali a nakoniec vo svojej kategórii sa z celkového počtu 16 tried umiestnili na 4. mieste. GRATULUJEME!

 • Oslávili sme Medzinárodný deň detí

  Štvrtok 1. júna sme oslavovali!!! Mali sme predsa "náš sviatok" - Medzinárodný deň detí. Absolvovali sme vychádzky na Kalváriu, Drážovský kostolík, Zobor a Pyramídu, ale i spoznávali Mestský park, či sme sa boli pozrieť na činnosť Ozbrojených síl SR, ale zažili sme i množstvo netradičných hier a aktivít. Počasie nám prialo a tak sme si tento deň naozaj užili. Viacej sa dozviete vo Fotoalbumoch.

 • Úspech v dejepisnej súťaži

  Naši deviataci sa v utorok 16.mája 2017 zúčastnili regionálneho kola dejepisnej súťaže "Medzníky 2.svetovej vojny", ktorú pripravil pre žiakov základných škôl Slovenský zväz protifašistických bojovníkov oblastný výbor v Nitre. Svoje vedomosti v témach 2.svetovej vojny, Slovenskej republiky a Slovenského národného povstania a regionálnych dejín v rokokch 2.svetovej vojny preukázali žiaci z okresu Nitra a Zlaté Moravce. V silnej konkurencii sa podarilo družstvu v zložení Ema Mikulová, Ivan Pavlovič a Natália Zifčáková (9.B) získať 1.miesto a k tomu Putovný pohár predsedu Okresného úradu p.Ing.Karola Borika, ktorý im aj osobne predal cenu. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo v zložení Michal Tóth, Patrik Štrba a Albína Meretická (9.B), ktorí obsadili 2.miesto. Žiakom k ich úspešnej reprezentácii srdečne blahoželáme!!!!! O priebehu súťaže sa môžete presvedčiť aj vo Fotoalbume. (by MirKos)

 • Dňa 16. 5. 2017 si žiaci 1. a 2. ročníka, pod vedením svojich triednych pani učiteliek, pripravili krásne vystúpenie pre svoje mamičky. Pri príležitosti ich sviatku - Dňa matiek, uvili kytičky z piesní, básní, tančekov, či divadielka... Takýmto spôsobom vyjadrili vďaku za ich lásku, starostlivosť a obetavosť. 

 • Biblia očami detí - krajské kolo

  V rámci hodín Náboženskej výchovy a v spolupráci s výtvarníčkou pani učiteľkou Lianou Vinter, sme sa zapojili do duchovno - výtvarnej súťaže "BIBLIA OČAMI DETÍ". Blahoželáme Bibianke Bidelnicovej, žiačke VI.B, ktorá v krajskom (diecéznom) kole získala CENU POROTY za výtvarnú prácu na tému z Listu sv. Pavla Efezanom.

  Ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!

  Sr. Gabriela Krahulcová a Sr. Klára Zbínová

 • 13. 5. 2017

  V piatok 12.mája 2017 sa žiaci 7.ročníka zúčastnili historickej vychádzky, ktorú pre žiakov v rámci regionálnej výchovy zorganizoval NISYS. Žiaci sa prostredníctvom pútavého rozprávania p.Mgr. Petra Michalíka dozvedeli nielen množstvo informácií o histórii areálu tzv.Zoborských kasární, ale mali možnosť spoznať aj život Slovanov v budovanom Archeoparku. Viacej o akcii sa dozviete vo Fotoalbume Spoznávame Martinský vrch s NISYS.(byMirKos)

 • 10. 5. 2017

  Vynikajúci úspech sa podaril žiakom našej školy Viktórii Kubekovej, Nine Palatickej a Adamovi Chobotovi, ktorí zvíťazili v celoslovenskom kole Vedomostnej súťaže o olympizme v kategórii základných škôl, ktorá sa uskutočnila 9.-10.mája 2017 v Piešťanoch. Šťastena pri našich žiakoch určite stála, pretože do celoslovenského fuinále sa mohlo dostať iba 6 družstiev, no podmienky splnilo viacej ako 20 družstiev a tak na základe žrebovania sa jedným zo 6 vyžrebovaných družstiev stali aj naši žiaci. Svoje vedomosti preukázali nielen v písomnom vedomostnom teste, ale i pri ústnych odpovediach v oblastiach slovenskí olympionici na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro 2016, slovenskí olympijskí medailisti a  olympionici v rokoch 2004 - 2010 a olympijská symbolika. Po súťažnom zápolení nasledovalo spoznávanie kúpeľného mesta Piešťany a večerná beseda s olympijskými víťazmi Erikom Vlčekom, Jurajom Tarrom, Ladislavom Škantárom a Petrom Škantárom. Slávnostné zakončenie a vyhlásenie výsledkov tejto zujímavej súťaže, ktorú pre žiakov základných a stredných škôl organizuje Slovenský olympijský výbor, bolo za prítomnosti viceprezidenta SOV p.Zdenka Kríža. Ako pérebiehala táto súťaž sa môžetepresvedčiť sami vo fotoalbume Stretnutie s olympionikmi. (by MirKos)

 • 5. 5. 2017

  Dňa 5. mája 2017 si žiaci 1. - 5. roč. na chvíľu oddýchli od učebníc a školských lavíc v aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Boli divákmi činoherného predstavenia v anglicko-slovenskom znení, Puss in Boots, Kocúr v čižmách. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
  Topoľová 8, 949 01 Nitra
 • 037/6410030-5

Fotogaléria