Navigácia

 • Riešenie židovskej otázky na Slovensku v r.1938-1945 výstava

  Možnosť vyučovať dejepis inak a zároveň si uvedomiť  dôležitosť poznania a poučenia sa z minulosti, spojila pedagógov na ZŠ v Nitre na Topoľovej 8 s OZ EDAH. Jej výsledkom je prezentácia panelovej výstavy „Riešenie židovskej otázky na Slovensku v rokoch 1938-1945“, ktorá bola slávnostne otvorená v priestoroch ZŠ Topoľová 8, Nitra 14.2.2018 za účasti vedúcej Odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Nitre PaedDr. Márii Orságovej a zástupcu Múzeu holokaustu v Seredi Mgr.Matěja Beráneka,PhD. Slávnostné otvorenie po príhovoroch p.riaditeľky Mgr.Heleny Babušíkovej a Dr.Miroslavy Košťálovej bolo doplnené umeleckým programom našich žiakov - gitarovým sólom Martina Kajana z 5.C a umeleckým prednesom Hany Rothmeierovej z 9.A.

  Aj týmto spôsobom si chceme pripomenúť  nielen tragické osudy miliónov nevinných obetí počas 2.svetovej vojny, ale zároveň nezabudnúť na dôležitosť slobody a tolerancie medzi ľuďmi. Panelovú výstavu dopĺňa výstava fotografií z Vrba Wetzler Memorialu.

 • Valentín 2018

  Do galérie Valentín 2018 boli pridané fotografie.

 • Naši úspešní geografi

  V utorok 6.2.2018 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.  V 3 kategóriách súťažilo 178 žiakov a sme hrdí, že v takejto silnej konkurencii sa naši žiaci nestratili. V kategórii F Viktor Lukács (6.B) získal 1.miesto a Alex Vinter (7.B) získal 3.miesto a zároveň obaja postupujú na krajské kolo Geografickej oplympiády. "Medailové" umiestnenie len o chlkp ušlo Filipovi Brathovi (5.B) a Filipovi Fordosovi (8.B), ktorí vo svojich kategóriách obsadili 4.miesto. Nevadí, o rok to bude lepšie. Úspešným riešiteľom bol aj Adam Chobot (8.B).

  Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezntáciu a Viktorovi s Alexom srdečne blahoželáme!!!

 • JOJ liga

  Chlapci 6.-9.ročníka sa v stredu 7.feruára 2018 zúčastnili Florbal JOJ ligy. 

 • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

  Vo štvrtok 1.februára 2018 sa uskutočnilo školské kolo postupovej predmetovej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Najúspešnejší žiaci nás budú reprezentovať v obvodnom kole. Víťazom srdečne blahoželáme. Viacej vo Fotoalbume.

  V jednotlivých kategóriách boli najúspešnejšími žiaci:

  II. kategória – poézia: 1.miesto: Jana Fábryová V. A, 2.miesto: Eva Horváthová V. A, 3.miesto: Lucia Pavlisová VI. B

  II. kategória – próza: 1.miesto: Viktor Lukács VI. B, 2.miesto: Laura Kónyová VI. B, 3.miesto: Kristína Jančiová, V. A

  III. kategória – poézia: 1.miesto: Barbora Štrbová VIII. B, 2.miesto: Alžbeta Kadlecová VII. B

  III. kategória – próza: 1.miesto: Hana Rothmeierová IX. A, 2.miesto: Tamara Mikleová VIII. A, 3.miesto: Karolína Mária Jaleczová IX. B

 • Exkurzia Sereď, Galanta

  Medzinárodný deň holokaustu si žiaci 28.januára 2018 v rámci historicko-geografického krúžku pripomenuli exkurziou do Múzea holokaustu SNM - MŽK. Počas prehliadky tohto múzea sa tak mali možnosť oboznámiť s temnou stránkou slovenských dejín a zároveň si pripomenúť milióny nevinných obetí, ktoré zahynuli počas 2.svetovej vojny. Následne žiaci absolvovali vychádzku do parku v Neogotickom kaštieli v Galante, ako i prehliadku časti zrekonštruovanej Západnej veže Esterházyovského kaštieľa.

 • Lyžiarsky výcvik

  Žiaci 6.-9.ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik v SKI Kubínska Hoľa. Výborné snehové podmienky si žiaci patrične 21.-26.januára 2018 skvelo užívali. Môžete sa o tom presvedčiť aj vo Fotoalbume.

 • Zapojte sa s nami

 • Vystúpenie vo Vianočnom mestečku

  V utorok 12. 12. 2017 prispeli žiaci našej školy ku krásnej atmosfére Vianočného mestečka na Svätoplukovom námestí. Vystúpili so scénkou pod názvom "Katkin vianočný príbeh".

 • Vianočné aranžovanie

  Blížia sa najkrajšie sviatky roka...

            Krásnu predvianočnú atmosféru sme sa rozhodli vychutnať si na spoločnom vianočnom aranžovaní žiakov v špeciálnej učebni. Veľká vďaka patrí pani Ing. Zuzke Jakubíkovej z Centra voľného času DOMINO v Nitre, ktorá našim žiakom už niekoľko rokov pomáha pri rôznych príležitostiach tvoriť krásne veci. Deti spolu so špeciálnymi pedagogičkami, pani asistentkami a tetami sestričkami vytvorili nádherné vianočné ikebanky. Dnes už zdobia ich izbičky.
  Atmosféra bola úžasná, celý čas nám hrali koledy. 
                              Keby tak boli Vianoce každý deň...
   

 • Vianočný jarmok

  V utorok 12. 12. 2017 sa na našej škole uskutočnil tradičný Vianočný jarmok. Ponúkali sa tu vianočné výrobky všakovakého druhu. Ruku k dielu priložili neraz aj mamičky, či babičky. O nádherné veci naozaj nebola núdza. Stoly sa prehýbali pod záťažou vianočných dobrôt od výmyslu sveta, ako aj pod nádhernými svietnikmi, čarovnými ozdobami, či nežnými anjelmi. Mnohí z nás využili Vianočný jarmok aj na kúpu darčekov pre svojich najbližších a potešia tak možno svoju mamičku, babičku, ocina, alebo kamaráta. V jarmočnom duchu sa niesol celý deň a veríme, že slávnostná nálada a úsmev na tvári plný očakávania nám vydrží čo najdlhšie. 

  Na vianočný jarmok zavítala aj vzácna návšteva. Prišli nás pozrieť bývalé pani zástupkyne a bývalý pán riaditeľ.

 • Mikulášske vystúpenie

  Vitaj, vitaj Mikuláš, čo v batohu pre nás máš? Cukríky i čokoládky a či dáky perník sladký? Celý rok sme poslúchali, aj si uši umývali. Žiaden z nás sa nebil veru, na kolene nemal dieru. Tak ako sme sľúbili, všetci sme sa ľúbili. Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece, nikto z nás už čakať nechce.

  V stredu 6. 12. 2017 všetky dobré deti potešil Mikuláš a to nielen krásnym vystúpením žiakov našej školy, ale prváci, druháci a tretiaci sa previezli na parnom Mikulášskom vláčiku v slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre. Tam mali možnosť vidieť naše slovenské tradície - ako vyzerali Vianoce voľakedy, ochutnali vianočný čajík, oblátky, či perníky. Pozreli si výstavu betlehemov a vianočných aranžmánov. Samozrejme nechýbal Mikuláš, čert a anjel. Štvrtáci si spravili medzitriedny mikulášsky turnaj vo vybíjanej. Bol to naozaj krásny deň :)

 • Exkurzia do Trnavy

  V sobotu 9.decembra 2017 sa žiaci v rámci historicko-geografického krúžku rozhodli spoznávať krásu "slovenského Ríma" a veru, neľutovali, že sa na túto cestu vydali. Mohli na vlastnej koži zažiť preplnenú hlavnú ulicu, Trojičné námestie počas Adventných trhov, prezrieť si Trnavu a jej okolie z výšky po výstupe na Mestskú vežu. Spoznávali zákutia historického centra Trnavy, ale i súčasnosť, vďaka ktorej nevynechali ani návštevu areálu futbalového štadióna Antona Malatinského. Nádherná slnečná sobota, dobrá nálada, množstvoi zážitkov..to bola exkurzia v Trnave, veď posúďte sami vo Fotoalbume.

 • Exkurzia šiestakov a ôsmakov do Bratislavy

  Žiaci 6.B, 8.A a 8.B triedy sa koncom novembra a začiatkom decembra zúčastnili poznávacej exkurzie do Bratislavy. Ich cieľom bola návšteva priestorov Televízie Markíza, ale aj vychádzka historickým centrom nášho hlavného mesta. O priebehu exkurzií sa môžete presvedčiť v našom Fotoalbume.

 • Ekojeseň úspešná

  Jednou z osvedčených foriem pomoci a starostlivosti o prírodu je aj náš pravidelný jesenný zber papiera a PET-fliaš. Zapojili sa do neho žiaci zo všetkých tried, no ako to býva, najúspešnejšími môžu byť len niektorí. A komu sa podarilo zvíťaziť túto jeseň?

  Víťazom v zbere papiera sa stala I.C trieda s 225 kg papiera, ktorí ako odmenu získavajú deň bez úloh podľa vlastného výberu.

  Víťazom v zbere PET- fliaš sa stáva V.A trieda s 585 ks odovzdaných PET-fliaš a ako odmenu získavajú jeden deň bez skúšania podľa vlastného výberu.

  Výhercom srdečne blahoželáme  a všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť.

 • Školské kolo recitačnej súťaže “…a Slovo bolo u Boha”

  V stredu, 8. novembra 2017,  sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž    “…a Slovo bolo u Boha”.

  Školského kola sa zúčastnili žiaci I. a II. stupňa. Svojimi výkonmi prispeli k umeleckému zážitku a príjemnej atmosfére.

  Výhercovia:

  1. kategória:   Filip Mucha, IV. A
  2. kategória:   Silvia Klenková, V. A a Nikol Danková, V. C

  Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im Božie požehnanie v krajskom kole,

  ktoré sa uskutoční dňa 23. 11. 2017 na ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch.

  Ďakujeme porote – p. zástupkyni Mgr. Lyžičiarovej, p. učiteľke slovenského jazyka Mgr. Brnákovej a Sr. Gabriele a Sr. Kláre za prípravu.

   

 • Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Dátum 9.11.2017 bol dňom školského kola Olympiády v anglickom jazyku.
  Záujem o túto olympiádu z roka na rok rastie. V každej kategórii sa do ústnej časti dostali siedmi žiaci.
  Kategória 1A:

  1.miesto Ema Ivičová, VII.A, 2.miesto Tamara Kuricová, VI.A, 3.Karolína Ternyová, VI.B

  Kategória 1B:

  1.miesto Jana Arpášová, IX.A, 2. miesto Michal Tóth, IX.A, 3. miesto Rebeka Csandová, IX.A

  Všetkým deťom ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a žiakom na 1. mieste držíme palce v okresnom kole.

 • Večerný beh Nitrou

  V stredu 15.11.2017 sme sa zúčastnili Večerného behu Nitrou. Garantom bežeckého podujatia bola UKF a mesto Nitra. Mladšie a najmladšie kategórie bežali 500m, staršie ročníky 1000m. Všetci podali pekný výkon. Na stupienky víťazov vyskočilo 8 detí.

  1.m Kristian Buday 

  3.m Martin Ďuriš(r.2010-2011)

  2.m Linda Chobotova, 3.m  Natalia Chobotová (2010-2011)

  1.m Nella Čerenková (2008-2009)

  2.m Boris Kmetyo (2008-2009)

  2.m Matúš Kapustík (2006-2007)

  3.m Patrik Müller (2004-2005)

  Žiakov pripravovali: Lucia Pohronska & Silvie Ambrozy

 • Exkurzia Smolenice - Trnava

  Siedmeho novembra sme sa so žiakmi 7.A a 6.A vybrali na školskú exkurziu na
  západné Slovensko. 

  Najskôr sme navštívili Smolenický zámok, kde nás očaril jeseňou zahalený
  zámocký park a následne i zámok samotný. Nakoľko v zámku sídli Kongresové centrum
  SAV, prišli sme práve uprostred akejsi konferencie. Nikoho sme však nevyrušili a prešli
  sme sprístupnenými časťami sídla. Cestou na zámockú vežu sme si mohli pozrieť výstavu
  historických kočíkov ale najúchvatnejší bol pohľad zhora na celé okolie Malých Karpát.
  Vďaka krásnemu slnečnému dňu a bezvetriu sme si výhľad naozaj vychutnali. Zo
  Smoleníc sme sa potom presunuli do Trnavy, kde sme sa opäť rozhliadli z veže, tentoraz
  tej mestskej, z ktorej bol výhľad nemenej impozantný a teraz už každý chápe, prečo
  Trnavu nazývajú ,,Malý Rím“.


  Exkurziu sme zakončili prechádzkou mestom a rozchodom. Domov sme sa vrátili
  spokojní a plní nových zážitkov.

 • Výhra 4.A

  Trieda 4.A sa zapojila do výtvarnej súťaže "Autobus budúcnosti" spoločnosti ARRIVA v rámci Európskeho týždňa mobility.

  Zapojili sa do nej žiaci z celého Slovenska. Porota nemala jednoduchú úlohu, veď musela vybrať len jednu z viacej ako 300 prác.

  A ktorá bola tá víťazná? Nás teší, že to bola práve tá naša!!! Hlavnou cenou bol výlet do jaskyne pre celú triedu, na ktorú sa už teraz naši spolužiaci tešia.

  Srdečne im gratulujeme a prajeme krásne zažitky.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
  Topoľová 8, 949 01 Nitra
 • 037/6410030-5

Fotogaléria