• Vysoké hory Nitra

• Dňa 24.11. sme sa so žiakmi VIII.C triedy zúčastnili 16. ročníka Festivalu Vysoké hory Nitra na mestskom úrade v Nitre. Žiaci boli oboznámení s prírodnými hodnotami okolia Nitry a následne im boli premietnuté filmy s cestovateľskou tematikou. Žiakom sa veľmi páčila prednáška o medveďoch, ktorú im prišiel odprezentovať pán Stanislav Kováč. Na záver nasledoval aj kvíz z danej problematiky. (MichBull)

• Školské kolo OAJ

• Dňa 28.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnili sa ho žiaci 5.-9.ročníka.

Výsledky:

V kategórii 1A (5.-7.ročník)

1.miesto Peter Borbély, VII.B

2.miesto Helena Mária Vogelová, VI.B

3.miesto Viktor Vykoukal, VII.B

V kategórii 1B (8.-9.ročník)

1.miesto Karin Kubačková, VIII.A

2.miesto  Natália Lydia Tserkezopoulou, XI.C

3.miesto Rebeka Marková, VIII.C

Výsledky umiestnenia do 10. miesta v každej kategórii sú zverejnenéna nástenke na prízemí pri vstupe do školskej jedálne. Žiaci si vyskúšali svoje znalosti v gramatike, slovnej zásobe, počúvaní, čítaní, ale aj v rozprávaní.

Blahoželáme všetkým našim žiakom  a ďakujeme učiteľom ANJ  za prípravu, organizáciu, opravu testov a skúšanie a za všetko, čím ste pomohli. Ďakujeme kolegyniam z 1.-4. ročníka za pomoc a tiež kolegyniam, ktoré dávali pozor na našich žiakov.

Víťazom držíme palce v okresnom kole. Nezabudnite si pozrieť aj album Školské kolo OAJ. (ZuzVog)