Navigácia

Školský klub detí

Aktivity 2018/2019

"Padá siežik padá, ej ale som rada..." Prvý januárový týždeň bol veru zasnežený. Poriadne sneženie prekvapilo malých aj veľkých. Ani my sme nezaváhali a s radosťou sa pustili do stavania snehuliakov. A nielen to! Užili sme si pravú zimnú guľovačku a poriadne sa vybláznili. Pozrite si album detí z VIII. a IX. oddelenia...

 by LucGal & DanGru

Dňa 17. 12. 2018 sa deti IV. oddelenia zúčastnili žonglérskeho predstavenia KNICK - KNACK. Pán Alex predstavil deťom rôzne pomôcky na žonglovanie a učil ich ako sa používajú. Vystúpenie bolo vtipné, deti si mohli vyskúšať svoju zručnosť, ako im to išlo si pozrite vo fotoalbume.

 by ZuzBaj

Dňa 12.12.2018 sme s deťmi z IX. odd. navštívili tvorivé dielne v KOS, kde si mali deti možnosť vyrobiť vianočnú guľu na stromček.

 by DanGru

Spomienky na jesenné hry v II. a III. odd. ŠKD

 by ZdeMal

Dňa 3. 12. 2018 sa deti IX. odd. zúčastnili žonglérskeho vystúpenia, kde si mali možnosť vyskúšať svoje umelecké schopnosti a zručnosti.

 by DanGru

16.11 aj deťom z I. oddelenia ŠKD spestril popoludnie svojím žonglérskym predstavením pán Alex.

Deti vystúpenie zaujalo a mohli si vyskúšať svojou zručnosť.

 by SidKaz

Dňa 16.11. 2018 sa žiaci V. a VII. oddelenia ŠKD zúčastnili žonglérskeho predstavenia "Ručne stručne".

 by KatMoj & JanMat

Modelujeme z hliny-tvorivé dielne

Dňa 7.11. sa deti zo VI. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v KOS v Nitre. Pracovali s hlinou, z ktorej si vyrobili misky v tvare listov a pomocou vykrajovačiek si mohli vyrobiť ozdoby na vianočný stromček. Že išlo o zaujímavú prácu, ktorá deti veľmi bavila a hotové výrobky sa im veľmi páčili, si môžete pozrieť na fotkách.

 By TerPis

V októbri sa žiaci V.odd. ŠKD zúčastnili v KOS akcii "Tvorivé dielne". Žiaci vyrábali záložku do knihy prepletaním bavlniek.

 By JanMat

Žiaci V. odd. ŠKD v rámci estetickej a pracovnotechnickej výchovy vyrábali výrobky s jesennou tématikou.

 By JanMat

Aj tento rok si deti z I., II., a III. oddelenia ŠKD pripomenuli Halloween a vyrobili si svoje vlastné strašidielko a strašidelnú masku. Svojimi výtvormi sa pochválili aj v iných triedach.

 By ZdeMal & SidKaz

18. 10. 2018 - Vitamínový deň

I., II. a III. oddelenie ŠKD si v októbri pripravili vitamínový deň. Deti si priniesli rôzne ovocie a zeleninu. Najskôr si urobili výstavku a každý povedal, ktoré ovocie a zeleninu má najradšej. Potom si spoločne pochutnávali na plodoch plných vitamínov.

 By ZdeMal & SidKaz

Dňa 16.10.2018 bolo VII. a VIII. oddelenie ŠKD na výstave Farby a plody jesene v botanickej záhrade SPU. Prezreli sme si skleníky plné zaujímavých rastlín. Očarili nás farebné aranžmány plodín, výstavka byliniek  a chilli papričiek. Niektoré deti mali možnosť ochutnať aj nezvyčajné plody. Výstava bola pekná a skutočne hýrila farbami jesene. Napokon sme navštívili aj Vivárium, kde sa deťom najviac páčila obrovská korytnačka.

 By KatMoj & LucGal

10.10.2018 sme s deťmi z IX. odd. ŠKD navštívili Tvorivé dielne KOS v Nitre, kde si mali deti možnosť precvičiť jemnú motoriku, využiť svoje tvorivé schopnosti a fantáziu a vyrobiť si jesennú dekoráciu - vetvičky prepletené vlnou, prstami.

 By DanGru

4.10.2018 príjemné jesenné počasie využili deti v školskom klube na púšťanie šarkanov...

  By KatMoj

Deti VII. oddelenia ŠKD si dňa 2.10.2018 urobili súťaž Tanečník. Dobre sa zabavili, zahrali sa na moderátorov, porotu a súťažiacich. Keďže sa všetky deti snažili splniť svoju rolu čo najlepšie, dostali aj drobné odmeny. 

  By KatMoj

V septembri sa v našej telocvični konalo privítanie prvákov v školskom klube detí. Vítali ich starší klubáci, ktorí si pripravili pre našich nováčikov krátky kultúrny program. Predviedli sa tancom, spevom a prednesom básne. K dobrej nálade prispeli rozprávaním vtipov a vystúpením kúzelníkov. Všetci sa dobre bavili a na záver si aj zatancovali.

PRVÁČIKOVIA, VITAJTE V NAŠOM KLUBE !!!

 By ZdeMal

Dňa 19.9.2018 navštívili deti zo VII.oddelenia ŠKD Tvorivé dielne v Krajskom osvetovom stredisku na Fatranskej ul. v Nitre. Privítala ich tam pani Ľ.Struková, ktorá im priblížila výrobu šúpolienok. Deti si vytvorili figúrky zo šúpolia a aj sa trošku potrápili, ale výsledok bol pekný.

 By KatMoj


13.9.2018 - Chlapci a dievčatá v IX. oddelení si oprášili vedomosti z dopravnej výchovy a vyrobili si križovatku s dopravnými značkami.

 By DanGru

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria