Navigácia

Školský klub detí

V júni si deti VIII. a IX. odd. ŠKD zmerali sily vo futbale. Svoje schopnosti predviedli nielen chlapci, ale netradične aj dievčatá. Hráčom dodávali energiu povzbudzujúci diváci. Zápas sa skončil víťazstvom detí z VIII. oddelenia. Všetci zúčastnení boli za svoju snahu pochválení a na záver si pochutili na sladkej odmene. Pozrite si fotoalbum.​

 By ZdeMal

Začiatkom júna sa konala v ŠKD súťaž o najkrajší účes. Deti z VIII. a IX. oddelenia predviedli svoju kreativitu a vytvorili naozaj super účesy. Zapojili sa dievčatá aj chlapci a počas celej akcie sa aj dobre zabavili. Za svoju snahu boli všetci súťažiaci  odmenení​. Viac vo fotoalbume.

 By ZdeMal

Deti z VIII. odd. ŠKD sa aj tento rok zahrali na malých spisovateľov. Písali príbehy, ktoré potom čítali svojim spolužiakom. Naj spisovateľom sa stala Lenka Beníková, Tomáš Matejov, Lenka Špačeková, Evička Holecová a Anička Hrnčiarová. Viac vo fotoalbume.

 By ZdeMal

V apríli žiaci VIII. a IX. oddelenia ŠKD vyrábali robotov z odpadového materiálu. Pri práci využili svoju tvorivosť a fantáziu. Snažili sa vyrobiť čo najkrajších robotov, čo sa im aj podarilo. Dokonca vyrobili robota, ktorý rozprával a ďaľšieho, ktorý sa pohyboval. Pozrite si fotografie a uvidíte.

 By ZdeMal & SidKaz

Aj deti VII. oddelenia si pripomenuli ekologicky motivovaný sviatok Deň Zeme, ktorý má upozorniť ľudí na dopady ničenia životného prostredia a symbolicky si vyzdobili nástenku malými zemeguľami, ktoré si sami vyrobili. 

 By DanGru

Deti zo IV. oddelenia sa na Veľkú noc veľmi tešili, vyrobili si niekoľko dekorácií, kreslili, farbili. To ako sa im darilo si môžete pozrieť na fotkách.

 By TerPiš

Dňa 19.3. sa deti z VIII. odd. ŠKD zúčastnili tvorivých dielní v KOS na Fatranskej ulici. Vyrobili si veľkonočnú ovečku z vlny a papiera a už sa veľmi tešia na blížiace sa sviatky jari. Viac vo fotoalbume.

 By ZdeMal

Dňa 12.2. sa žiaci VII. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre, kde mali možnosť vyrobiť si záložku do knihy a zároveň si takto vyskúšať svoju zručnosť.

 By DanGru


Deti z VIII. a IX. odd. ŠKD zorganizovali aj tento školský rok ,,Valentínsku poštu". 14. februára rozniesli malí ,,poštári" nazbieranú poštu do všetkých oddelení. Krásne pozdravy, listy a darčeky urobili deťom veľkú radosť. Viac vo fotoalbume.

 By ZdeMal


V rámci pracovno-technickej výchovy žiaci III. odd. ŠKD stavali zo stavebníc domy budúcnosti.
Vyrábali z papiera korčule a šálky čaju.

  By JanMat


Začiatkom februára sa v každom oddelení konal KARNEVAL. Deti si pripravili krásne masky, pani vychovávateľky im pripravili rôzne zábavné súťaže a hry, všetky masky boli odmenené diplomami, rôznymi zaujímavými odmenami, či sladkosťami... No najviac sa všetkým páčila tanečná zábava. Pozrite si spoločný fotoalbum...


Dňa 26. januára sa v ŠKD konala zábavno-vedomostná súťaž "5 proti 5". Deti z VIII. a IX. odd. už súťaž poznajú a veľmi sa na ňu tešili. P. vych. im pripravili veku primerané otázky a deti hľadali tie najčastejšie odpovede. Všetci sa dobre zabavili a získali aj nové vedomosti. V súťaži napokon zvíťazilo družstvo z VIII. odd. Súťažiaci boli odmenení a sladkosť sa ušla aj výbornému obecenstvu.

  By ZdeMal & SidKaz


Tohtoročnú januárovú snehovú nádielku privítali deti z VIII. a IX. odd. ŠKD s veľkou radosťou. Ako sa vyšantili a čo všetko zo snehu vytvorili, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 By ZdeMal & SidKaz


Veselé loptovanie

16. a 17. januára popoludnie deťom v ŠKD spestril pán Alex svojím predstavením "Veselé loptovanie". Deti si mohli vyskúšať rôzne triky s loptami malými, či väčšími. Veľmi sa snažili, aby sa im to podarilo. Zistili však, že to nie je také jednoduché. Predstavenie zakončila "Hračková diskotéka" a veľký potlesk pre pána Alexa. Ako sa deťom darilo si pozrite vo fotoalbume.

  By SidKaz


List Ježiškovi

Deti zo VI.oddelenia sa tešia na Vianoce, vyrobili si Vianočnú pohľadnicu a napísali aj list Ježiškovi.

 by LucGal


Anjelsky deň

1. 12. 2017 žiaci VIII. a IX. oddelenia ŠKD navštívili KOS v Nitre. Tu mali možnosť prezrieť si a tiež kúpiť si originálne vyrobené darčeky a vianočné ozdoby (slamené a šúpoľové ozdoby, adventné vence, keramiku, textilné a drevené hračky, oblátky a mnoho ďalších). Najviac ich zaujalo zdobenie medovníkov, čo mali možnosť si aj vyskúšať. Pozrite si fotoalbum.

 by ZdeMal & SidKaz


Biliardový kráľ

K obľúbeným aktivitám v ŠKD patria aj stolné hry. Deti z VIII. a IX. oddelenia usporiadali koncom novembra biliardový turnaj. V každom oddelení najskôr prebehli triedne kolá a tí najúspešnejší sa stretli vo finále. Na 3. mieste sa umiestnil Filip Buch - VIII. oddelenie, na 2. mieste skončil Arthur Illeš z IX. oddelenia. Biliarodvým kráľom sa napokon stal Šimon Strieška z VIII. oddelenia ŠKD. Všetci zúčastnení boli odmenení.

 by ZdeMal & SidKaz


Vianočné šité ozdoby

Koncom novembra sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku. Ušili sme si spolu krásne srdiečka s vôňou levandule, ktoré sa môžu zavesiť aj na vianočný stromček. Ako sa nám darilo, uvidíte v albume. 

 by TerPiš


Malí čertíci v VII. oddelení vyrobili pre dedka Mikuláša pomocníkov nezbedníkov, aj teplučké rukavičky na potulky zimnou krajinkou.

 by DanGru


Ako si deti z VIII. oddelenia užívali jeseň môžete vidieť vo fotoalbume...

by ZdeMal


Rozlúčka s jeseňou

Deti v VII. oddelení sa výrobou pestrofarebných vtáčikov rozlúčili s jeseňou a už sa tešia na príchod pani zimy.

          by DanGru


Tvorivé dielne v KOS Nitra

Dňa 23.10. 2017 žiaci IX. oddelenia ŠKD navštívili Krajské osvetové stredisko v Nitre. V tvorivej dielni si mali možnosť vyrobiť drôtovanú bižutériu. Žiaci si pri výrobe prstienkov z farebných drôtikov vyskúšali svoju zručnosť. Tešili sa z vyrobených prstienkov, ktoré sa im vydarili. Pozrite si fotoalbum.

 by SidKaz


Halloween

Deti z VIII. a IX. oddelenia ŠKD si pred jesennými prázdninami vyrobili milé strašidielka z textilu a papiera. Svoje výtvory predviedli v strašidelných maskách aj deťom z iných oddelení. Užili si veľa radosti a zábavy.

 by ZdeMal & SidKaz


Jeseň prichádza 

Šikovné ruky žiakov VII. oddelenia vytvorili farebný jesenný sad a veselé tekvičkové pole. Zhotovili si aj policajné zastavovacie terče, s ktorými sa zahrali na dopravných policajtov. 

 by DanGru


Rozprávka na palčiakoch

Dňa 18.9. sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.  V rámci podujatia Divadelná Nitra sme si vyrábali postavičky na palčiakoch, s ktorými sme si mohli zahrať divadielko. Po malej chvíli sa z obyčajných palčiakov stali princezné, princovia, čerti, ježibaba, rytieri či kocúr v čižmách. Že sme boli naozaj veľmi tvoriví si môžete pozrieť vo fotoalbume :)

 by TerPiš

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria