• Postup zápisu

• Postup zápisu – krok po kroku :

1. Vyplňte elektronickú prihlášku na stránke školy do 7. apríla 2024

• Potrebné je vyplniť všetky povinné údaje.

• Všetky polia vyplňte korektne, úplne aj s diakritikou / mäkčene, dĺžne, dve bodky, vokáne/, dodržte veľké a malé písmená.

• Je nutné vyplniť údaje o oboch zákonných zástupcoch.

• V prípade, že dieťa nie je zrelé na školskú dochádzku, označíte možnosť „Žiadosť o odklad“. Dieťa potom pokračuje v predprimárnom vzdelávaní, t.j. naďalej bude navštevovať materskú školu – riaditeľka MŠ vydá rozhodnutie o prijatí do MŠ. Riaditeľka ZŠ vydá rozhodnutie o neprijatí do ZŠ.

• Ak má dieťa špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, zákonný zástupca dieťaťa predloží písomné vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia.

• Do poznámky uveďte informácie, ktoré by ešte škola o dieťati mala vedieť.

• Po odoslaní prihlášky, táto bude odsúhlasená riaditeľkou školy a následne si zákonný zástupca vyberie termín prezenčného zápisu.

• Ak rodič nemá možnosť vyplniť prihlášku elektronicky, môže tak urobiť priamo v škole, v čase od 8,00 do 13,00.

1. Prezenčný zápis bude v dňoch 8. apríla – 12. apríla 2024 podľa pridelených termínov.

2. Potrebné k prezenčnému zápisu

- elektronická prihláška - VYTLAČÍ ŠKOLA - vyžaduje sa podpis oboch rodičov v zmysle § 144a šk. zákona

- príloha č.3

- príloha č.2 podpísaná oboma rodičmi (ak sa zápisu nemôžu zúčastniť obaja rodičia)

- rodný list dieťaťa

- občiansky preukaz zákonných zástupcov

• Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad písomným vyhlásením podľa prílohy č.1. Ak jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad neoverenou kópiou rozhodnutia súdu.

• Ak dieťa absolvovalo psychologické alebo špeciálno-pedagogické vyšetrenie je potrebné priniesť vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie.

• V prípade zverenia dieťaťa do opatery súdnym rozhodnutím, prineste jeho kópiu.

• Zákonný zástupca privedie dieťa podľa vopred určeného termínu do školy hlavným vchodom.

Príloha č.1   (čestné vyhlásenie, že zadováženie podpisu druhého rodiča nebolo možné)

Príloha č.2 (písomné vyhlásenie, že písomnosti ohľadne zápisu vybavuje jeden rodič)

Príloha č.3  (vyhlásenie, že el. prihláška bola vyplnená pravdivo a správne)