• Školská psychologička na našej škole poskytuje odborné činnosti v oblasti poradenstva žiakom, ich rodičom a zákonným zástupcom, a taktiež učiteľom v oblasti osobnostného rozvoja, výchovy a vzdelávania.

V školskom prostredí realizuje individuálne, ako aj skupinové aktivity, ktoré sú zamerané na pozitívnu sociálnu klímu v triedach a v školských kolektívoch. Napomáha adaptácií na prostredie a režim školy, zlepšovaniu sociálnych a komunikačných schopností a zručností. Apeluje na efektívnejšie riešenia problémov žiakov pri učení, správaní a prežívaní. Školská psychologička môže podať pomocnú ruku aj pri krízových situáciách a osobnostných ťažkostiach, ktoré nemajú priamy súvis so školou.

Na školskú psychologičku sa môžete obrátiť pri študijných, vzťahových a adaptačných problémoch, pri ťažkostiach v osobnostnom raste, a taktiež pri rôznych iných nešpecifikovaných ťažkostiach.

Školský psychológ je viazaný profesijných etickým kódexom a mlčanlivosťou.