• Online súťaž 2022/2023

• Na zvyšovanie digitálnej gramotnosti realizujeme rôzne aktivity v rámci vyučovania, ale aj mimo neho. Jedným z nich je v šk.roku 2022/2023 aj online súťaž "Spoznávame Európsku úniu". Súťaž organizujeme v spolupráci s  Europe Direct Nitra - regionálnym informačným centrom EÚ.

Súťaž bude prebiehať online formou a je určená rodičom/verejnosti, ako i žiakom. Súťaží sa v 3 kolách, pričom na záver súťaže budú vyhlásení 3 najúspešnejší riešitelia z oboch kategórií.

Súťažné otázky budú postupne zverejňované a na ich riešenie bude určených 14 dní.

Pri dosiahnutí maximálneho počtu bodov u viacerých súťažiacich o víťazovi rozhodne bonusová úloha, ktorá bude súťažiacim zaslaná elektronickou správou.

Prajeme Vám veľa šťastia a nových poznatkov pri riešení tejto poznávacej súťaže.

1.kolo-zamerané na históriu Európskej únie je dostupné v termíne 1.-14.11.2022.

ocenení v kategórii žiaci: Nela Látečková, Ema Kovárová, Filip Bolfa

ocenení v kategórii verejnosť / rodičia: Magdaléna Floreková, Adriana Pavelková, Eva Matejková

ocenení aj prví súťažiaci v jednotlivých kategóriách: Leila Floreková a Juraj Slíž

2.kolo-zamerané na osobnosti Európskej únie je dostupné v termíne 1.-14.12.2022.

ocenení v kategórii žiaci: Ela Poláková (V.C), Juraj Ján Matejka (V.B), Katka Viskupová (7.C)

ocenení v kategórii verejnosť / rodičia: Adriana Pavelková, Kristína Kollárová, Magdaléna Floreková

ocenení aj prví súťažiaci v jednotlivých kategóriách: Leila Floreková a Juraj Slíž

3.kolo-súčasnosť a zaujímavosti o Európskej únii dostupné v termíne 23.1-6.2.2023.

zadania pre   žiaci   verejnosť