Navigácia

Školský klub detí

Dňa 12.2. sa žiaci VII. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre, kde mali možnosť vyrobiť si záložku do knihy a zároveň si takto vyskúšať svoju zručnosť.

 By DanGru


Deti z VIII. a IX. odd. ŠKD zorganizovali aj tento školský rok ,,Valentínsku poštu". 14. februára rozniesli malí ,,poštári" nazbieranú poštu do všetkých oddelení. Krásne pozdravy, listy a darčeky urobili deťom veľkú radosť. Viac vo fotoalbume.

 By ZdeMal


V rámci pracovno-technickej výchovy žiaci III. odd. ŠKD stavali zo stavebníc domy budúcnosti.
Vyrábali z papiera korčule a šálky čaju.

  By JanMat


Začiatkom februára sa v každom oddelení konal KARNEVAL. Deti si pripravili krásne masky, pani vychovávateľky im pripravili rôzne zábavné súťaže a hry, všetky masky boli odmenené diplomami, rôznymi zaujímavými odmenami, či sladkosťami... No najviac sa všetkým páčila tanečná zábava. Pozrite si spoločný fotoalbum...


Dňa 26. januára sa v ŠKD konala zábavno-vedomostná súťaž "5 proti 5". Deti z VIII. a IX. odd. už súťaž poznajú a veľmi sa na ňu tešili. P. vych. im pripravili veku primerané otázky a deti hľadali tie najčastejšie odpovede. Všetci sa dobre zabavili a získali aj nové vedomosti. V súťaži napokon zvíťazilo družstvo z VIII. odd. Súťažiaci boli odmenení a sladkosť sa ušla aj výbornému obecenstvu.

  By ZdeMal & SidKaz


Tohtoročnú januárovú snehovú nádielku privítali deti z VIII. a IX. odd. ŠKD s veľkou radosťou. Ako sa vyšantili a čo všetko zo snehu vytvorili, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 By ZdeMal & SidKaz


Veselé loptovanie

16. a 17. januára popoludnie deťom v ŠKD spestril pán Alex svojím predstavením "Veselé loptovanie". Deti si mohli vyskúšať rôzne triky s loptami malými, či väčšími. Veľmi sa snažili, aby sa im to podarilo. Zistili však, že to nie je také jednoduché. Predstavenie zakončila "Hračková diskotéka" a veľký potlesk pre pána Alexa. Ako sa deťom darilo si pozrite vo fotoalbume.

  By SidKaz


List Ježiškovi

Deti zo VI.oddelenia sa tešia na Vianoce, vyrobili si Vianočnú pohľadnicu a napísali aj list Ježiškovi.

 by LucGal


Anjelsky deň

1. 12. 2017 žiaci VIII. a IX. oddelenia ŠKD navštívili KOS v Nitre. Tu mali možnosť prezrieť si a tiež kúpiť si originálne vyrobené darčeky a vianočné ozdoby (slamené a šúpoľové ozdoby, adventné vence, keramiku, textilné a drevené hračky, oblátky a mnoho ďalších). Najviac ich zaujalo zdobenie medovníkov, čo mali možnosť si aj vyskúšať. Pozrite si fotoalbum.

 by ZdeMal & SidKaz


Biliardový kráľ

K obľúbeným aktivitám v ŠKD patria aj stolné hry. Deti z VIII. a IX. oddelenia usporiadali koncom novembra biliardový turnaj. V každom oddelení najskôr prebehli triedne kolá a tí najúspešnejší sa stretli vo finále. Na 3. mieste sa umiestnil Filip Buch - VIII. oddelenie, na 2. mieste skončil Arthur Illeš z IX. oddelenia. Biliarodvým kráľom sa napokon stal Šimon Strieška z VIII. oddelenia ŠKD. Všetci zúčastnení boli odmenení.

 by ZdeMal & SidKaz


Vianočné šité ozdoby

Koncom novembra sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku. Ušili sme si spolu krásne srdiečka s vôňou levandule, ktoré sa môžu zavesiť aj na vianočný stromček. Ako sa nám darilo, uvidíte v albume. 

 by TerPiš


Malí čertíci v VII. oddelení vyrobili pre dedka Mikuláša pomocníkov nezbedníkov, aj teplučké rukavičky na potulky zimnou krajinkou.

 by DanGru


Ako si deti z VIII. oddelenia užívali jeseň môžete vidieť vo fotoalbume...

by ZdeMal


Rozlúčka s jeseňou

Deti v VII. oddelení sa výrobou pestrofarebných vtáčikov rozlúčili s jeseňou a už sa tešia na príchod pani zimy.

          by DanGru


Tvorivé dielne v KOS Nitra

Dňa 23.10. 2017 žiaci IX. oddelenia ŠKD navštívili Krajské osvetové stredisko v Nitre. V tvorivej dielni si mali možnosť vyrobiť drôtovanú bižutériu. Žiaci si pri výrobe prstienkov z farebných drôtikov vyskúšali svoju zručnosť. Tešili sa z vyrobených prstienkov, ktoré sa im vydarili. Pozrite si fotoalbum.

 by SidKaz


Halloween

Deti z VIII. a IX. oddelenia ŠKD si pred jesennými prázdninami vyrobili milé strašidielka z textilu a papiera. Svoje výtvory predviedli v strašidelných maskách aj deťom z iných oddelení. Užili si veľa radosti a zábavy.

 by ZdeMal & SidKaz


Jeseň prichádza 

Šikovné ruky žiakov VII. oddelenia vytvorili farebný jesenný sad a veselé tekvičkové pole. Zhotovili si aj policajné zastavovacie terče, s ktorými sa zahrali na dopravných policajtov. 

 by DanGru


Rozprávka na palčiakoch

Dňa 18.9. sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.  V rámci podujatia Divadelná Nitra sme si vyrábali postavičky na palčiakoch, s ktorými sme si mohli zahrať divadielko. Po malej chvíli sa z obyčajných palčiakov stali princezné, princovia, čerti, ježibaba, rytieri či kocúr v čižmách. Že sme boli naozaj veľmi tvoriví si môžete pozrieť vo fotoalbume :)

 by TerPiš

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria