Navigácia

Školský klub detí

Aktivity 2016/2017

Záver šk. roka sa v ŠKD v VI. a VII. odd. niesol v znamení príprav na súťaže: "Správny chlapec" a "Správne dievča". Ich súčasťou bola totiž voľná disciplína, na ktorú sa súťažiaci poctivo pripravovali. Chlapci aj dievčatá si v ďalších troch disciplínach, ktoré pre nich pripravili p. vychovávateľky, preverili hlavne svoju zručnosť a šikovnosť. Dievčatá napríklad čo najrýchlejšie obliekali bábiky a chlapci spájali kocky stavebnice. ,,Správnym chlapcom" sa napokon stal Juraj Muller zo VII. odd., ktorý získal vo všetkých disciplínach najviac bodov. Na 2. mieste sa umiestnil Dominik Chobot, 3. miesto obsadil Michal Spišiak, obaja zo VI. odd. S najvyšším počtom bodov sa ,,Správnym dievčaťom" stala Lenka Špačeková zo VII. odd. Na 2. mieste skončila Alexandra Kováčiková zo VII. odd. a 3. miesto získala Miška Némethová zo VI. odd. Všetci súťažiaci boli odmenení. O priebehu super akcie sa dozviete viac vo fotoalbume... (by ZdeMa)

Pekné počasie využili deti zo VI. a VII. odd. a súťažili tentokrát v skoku cez švihadlo. Švihadlovým kráľom sa stal Dominik Chobot zo VI. odd. Na 2. mieste sa umiestnil Michal Spišiak zo VI. odd. a na 3. mieste skončila Anička Hrnčiarová zo VII. odd. Viac vo fotoalbume... (by ZdeMa)

Koncom mája a začiatkom júna sa konala v ŠKD športová olympiáda. Deti zo VI. a VII. odd. súťažili v štyroch disciplínach. Najväčšiu pozornosť venovali príprave na futbalový zápas, ale tešili sa aj na ostatné disciplíny. Postupne súťažili v hode na cieľ, v behu na čas a jazde na kolobežke. Futbal a jazdu na kolobežke vyhrali deti zo VII. odd. Deti zo VI. odd. zase vynikli v hode na cieľ a v behu. Z víťazstva sa tak tešili obe oddelenia. O tom ako si celú olympiádu užívali sa presvedčíte vo fotoalbume... (by ZdeMa)

Žiaci IX. odd. ŠKD sa zúčastnili v KOS na Fatranskej ulici akcie " Tvorivé dielne". Vyrábali srdiečka servítkovou technikou. Práca sa im vydarila a srdiečkami obdarili svoje mamičky.

            

Dňa 30.5.2017 k nám prišlo do ŠKD Divadielko Svetielko s predstavením - Cesta za šťastím. Prestavenie deti zaujalo a páčilo sa im. Pozrite si fotoalbum... (byTerKo)

Deti zo VII. odd. ŠKD veľmi radi pracujú s odpadovým materiálom. Tentokrát sa rozhodli vyrobiť domčeky pre bábiky. Jednotlivé izby vymaľovali a zariadili nábytkom a rôznymi doplnkami. Pracovali v skupinkách, aj jednotlivo a originálne výsledky ich práce si môžete pozrieť vo fotoalbume... (byZdeMa)

Žiaci VIII. oddelenia ŠKD chceli v máji potešiť a tiež prekvapiť svoje mamičky malým darčekom. Ku Dňu matiek im vyrobili srdiečka, ktoré sa im vydarili a určite nimi potešili svoje mamičky. Pozrite si fotoalbum... (by SidKa)

Posledný aprílový týždeň sa deti zo VI. a VII. odd. ŠKD zaoberali výrobou "ekomodelu". Z rôzneho odpadového materiálu vytvárali sukne, šaty, tričká, nohavice, ale aj klobúky, kabelky, okuliare a topánky. Napokon svoje diela predviedli na módnej prehliadke. O ich tvorivosti sa môžete presvedčiť vo fotoalbume... (by ZdeMa)           

S deťmi z I. oddelenia sme privítali jar rozkvitnutými snežienkami a tešili sme sa na príchod Veľkej noci výrobou roztomilých zajačikov. Ako sa deťom darilo si môžete pozrieť vo fotoalbume...(by ZuzBa)

V II. oddelení sme sa v apríli pripravovali a tešili na Veľkú noc, najskôr sme si vyrábali papierové vajíčka, zajačikov z papierových tanierikov, ale aj milé žlté kuriatka. Práca všetkých bavila a výsledky našej práce si môžete pozrieť vo fotoalbume..(by TerKo) 

V marci žiaci VIII. oddelenia ŠKD súťažili v pexese. Pexesovým kráľom alebo kráľovnou sa chceli stať všetci. Finále bolo napínavé, zvíťazila Karinka Kurkinová a stala sa "Pexesovou kráľovnou". Pozrite si vo fotoalbume...(by SidKa)

Deti zo VII. odd. ŠKD si aj tento rok pripomenuli sviatok sv. Valentína. Vyrobili pekné pozdravy nielen pre svojich najbližších, ale aj pre svojich spolužiakov  v našom oddelení. Viac vo fotoalbume...(by ZdeMa)

Vo februári sa v ŠKD uskutočnila talentová súťaž medzi VI. a VII. oddelením pod názvom ,,Predveď čo vieš". Súťažiaci predviedli svoje tanečné, spevácke a športové schopnosti. Počas celej súťaže vládla dobrá nálada. Porota nakoniec určila poradie súťažiacich. Najlepšie sa darilo Laure Vinter zo VI. odd. a Jurajovi Mullerovi zo VII. odd., ktorí skončili zhodne na 1. mieste. Všetci súťažiaci dostali pekné odmeny. Viac napovie fotoalbum...(by ZdeMa)

Jednou z obľúbených činností žiakov v ŠKD je aj skladanie z lega. Vo februári v rámci pracovno-technickej činnosti žiaci VIII. oddelenia ŠKD poskladali dopravný prostriedok z lega. Čo vytvorili si pozrite vo fotoalbume...(by SidKa)

Dňa 13.2.2017 žiaci VIII. oddelenia ŠKD navštívili Krajské osvetové stredisko v Nitre. V tvorivej dielni si mali možnosť ušiť z látky sloníkov. Činnosť žiakov zaujala a všetci sa veľmi snažili. Tešili sa zo sloníkov, ktorí sa im naozaj vydarili. Pozrite si fotoalbum...(by SidKa)

14.2.2017 sa všetky oddelenia školského klubu spolu zabávali na "Fašiangovom karnevale". Pozrite si fotoalbum aj video ...(by MarMin)

       

13.2.2017 - S deťmi z I. oddelenia sme si na školskom dvore vyrobili krásneho netradičného snehuliaka z vrchnáčikov z pet fliaš. Pozrite si aj naše výtvory na zimnú tematiku...(by ZuzBa)

9.2.2017 - V II. oddelení sa spolu pripravujeme na karneval, a tak sme si najskôr vyrábali krásne farebné škrabošky, ktoré sa nám veľmi vydarili a potom sme si ešte maľovali obrázky na túto tému. Vo fotogalérii možete vidieť ako sme pracovali...(by TerKo)

6.2.2017 - Deti zo VII. odd. sa aj túto zimu starajú o vtáčiky na našom školskom dvore. Do kŕmidla im sypú krmivo a pravidelne ho kontrolujú a dopĺňajú. Viac vo fotoalbume... (by ZdeMa)

Dňa 16.1.2017 navštívili deti zo VII. odd. ŠKD tvorivé dielne v KOS na Fatranskej ulici. Tu ich čakala netradičná , no o to zaujímavejšia činnosť. Z tenkého drôtu vytvárali srdiečka rôznych tvarov a pod ich šikovnými prstami vznikla naozaj jedinečná drôtovaná bižutéria...(by ZdeMa)

Vstúpte do nášho fotoalbumu a pozrite si vianočné výtvory I. oddelenia ŠKD, s ktorými si naše deti hravo poradili a zároveň potešili svojich rodičov ...(by ZuzBa)

21. 12. 2016 si žiaci IV. a V. oddelenia pripravili krásny vianočný večierok. Pod vedením pani vychovávateliek si nacvičili vianočné koledy, tanečné vystúpenie a zahrali divadielko "O jedličke". Navzájom sa obdarovávali darčekmi a vianočná nálada pokračovala aj na diskotéke. O chutné vianočné koláčiky sa postarali mamičky a babičky :) Pozrite si fotoalbum... (by KatMo, IveNo)

       

15. 12. 2016 sme si v rámci ŠKD pozreli pekné divadelné predstavenie O neposlušnej mamine. Deti sa nasmiali a možno aj poučili...Pozrite si fotoalbum... (by KatMo)

2. 12. 2016 vytvorili žiaci V. oddelenia MEGAreťaz z farebného papiera. Pozrite sa na fotoalbum. (by IveNo)

28. 11. 2016 sa žiaci IX. odd. ŠKD  zúčastnili v KOS na Fatranskej ulici akcie " Tvorivé dielne".
Maľovali na sklenené lampášiky vianočné motívy. Zhotovené výrobky si s radosťou odiesli domov. Pozrite si fotoalbum... (by JanMa)

25. 11. 2016 - S deťmi z I. oddelenia ŠKD sme ukončili krásne farebné ročné obdobie JESEŇ a spoločne sa tešíme na pani ZIMU. Pozrite si fotoalbum... (by ZuzBa)

11.11. 2016 - Deti z II. oddelenia vyrábali tekvicových strašiakov z papiera. Práca ich veľmi bavila a ako sa im strašiaci podarili môžete vidieť na fotografiách.. (by TerKo)

8. 11. 2016 - Pred jesennými prázdninami sme si vo IV.oddelení ŠKD vytvárali strašidielka. A po prázdninách sme sa učili robiť ruže z opadaných jesenných listov. Dobre sme si precvičili prstíky. Naše ruže neboli dokonalé, ale aj tak boli milé a určite potešili mamičky.Pozrite sa do fotoalbumu, ako sa nám vydarili... (by KatMo)

4. 11. 2016 - Každé ročné obdobie má svoje čaro a deti v ŠKD sa tešia z novej zábavky - z hry s lístím. Pozrite si fotoalbum... (by KatMo)

15. 10. 2016 - prezentáciu prác detí I. oddelenia ŠKD si môžete pozrieť vo Fotoalbume... (by ZuzBa)

10.10.2016 si žiaci V. oddelenia ŠKD modelovali v rámci tvorivých dielní KOS Nitra krásne indiánske slniečka. Ako sa im darilo si pozrite vo Fotoalbume... (by IveNo)

 

19.9.2016 navštívili deti IV.oddelenia ŠKD KOS v Nitre. Tvorivé dielne viedla pani Mgr. Ľ. Struková a tentokrát s deťmi vytvárala rozprávkové postavičky na palčiakoch. Deti s radosťou dotvárali textilné rukavice a vytvárali postavičky podľa svojej fantázie. Zažili doslova rozprávkové popoludnie. Viac vo Fotoalbume... (by KatMo)​


 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria