Školský klub detí

Anjelsky deň

1. 12. 2017 žiaci VIII. a IX. oddelenia ŠKD navštívili KOS v Nitre. Tu mali možnosť prezrieť si a tiež kúpiť si originálne vyrobené darčeky a vianočné ozdoby (slamené a šúpoľové ozdoby, adventné vence, keramiku, textilné a drevené hračky, oblátky a mnoho ďalších). Najviac ich zaujalo zdobenie medovníkov, čo mali možnosť si aj vyskúšať. Pozrite si fotoalbum.

Biliardový kráľ

K obľúbeným aktivitám v ŠKD patria aj stolné hry. Deti z VIII. a IX. oddelenia usporiadali koncom novembra biliardový turnaj. V každom oddelení najskôr prebehli triedne kolá a tí najúspešnejší sa stretli vo finále. Na 3. mieste sa umiestnil Filip Buch - VIII. oddelenie, na 2. mieste skončil Arthur Illeš z IX. oddelenia. Biliarodvým kráľom sa napokon stal Šimon Strieška z VIII. oddelenia ŠKD. Všetci zúčastnení boli odmenení.

Vianočné šité ozdoby

Koncom novembra sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku. Ušili sme si spolu krásne srdiečka s vôňou levandule, ktoré sa môžu zavesiť aj na vianočný stromček. Ako sa nám darilo, uvidíte v albume.

by TerPiš

Malí čertíci v VII. oddelení vyrobili pre dedka Mikuláša pomocníkov nezbedníkov, aj teplučké rukavičky na potulky zimnou krajinkou.

by DanGru

Ako si deti z VIII. oddelenia užívali jeseň môžete vidieť vo fotoalbume...

by ZdeMal

Rozlúčka s jeseňou

Deti v VII. oddelení sa výrobou pestrofarebných vtáčikov rozlúčili s jeseňou a už sa tešia na príchod pani zimy.

Tvorivé dielne v KOS Nitra

Dňa 23.10. 2017 žiaci IX. oddelenia ŠKD navštívili Krajské osvetové stredisko v Nitre. V tvorivej dielni si mali možnosť vyrobiť drôtovanú bižutériu. Žiaci si pri výrobe prstienkov z farebných drôtikov vyskúšali svoju zručnosť. Tešili sa z vyrobených prstienkov, ktoré sa im vydarili. Pozrite si fotoalbum.

by SidKaz

Halloween

Deti z VIII. a IX. oddelenia ŠKD si pred jesennými prázdninami vyrobili milé strašidielka z textilu a papiera. Svoje výtvory predviedli v strašidelných maskách aj deťom z iných oddelení. Užili si veľa radosti a zábavy.

Jeseň prichádza

Šikovné ruky žiakov VII. oddelenia vytvorili farebný jesenný sad a veselé tekvičkové pole. Zhotovili si aj policajné zastavovacie terče, s ktorými sa zahrali na dopravných policajtov.

Rozprávka na palčiakoch

Dňa 18.9. sme sa zo IV. oddelenia zúčastnili tvorivých dielní v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.  V rámci podujatia Divadelná Nitra sme si vyrábali postavičky na palčiakoch, s ktorými sme si mohli zahrať divadielko. Po malej chvíli sa z obyčajných palčiakov stali princezné, princovia, čerti, ježibaba, rytieri či kocúr v čižmách. Že sme boli naozaj veľmi tvoriví si môžete pozrieť vo fotoalbume :)

by TerPiš