Navigácia

Školský život/School

2017/2018

DECEMBER

V utorok 12. 12. 2017 sa na našej škole uskutočnil tradičný Vianočný jarmok. Ponúkali sa tu vianočné výrobky všakovakého druhu. Ruku k dielu priložili neraz aj mamičky, či babičky. O nádherné veci naozaj nebola núdza. Stoly sa prehýbali pod záťažou vianočných dobrôt od výmyslu sveta, ako aj pod nádhernými svietnikmi, čarovnými ozdobami, či nežnými anjelmi. Mnohí z nás využili Vianočný jarmok aj na kúpu darčekov pre svojich najbližších a potešia tak možno svoju mamičku, babičku, ocina, alebo kamaráta. V jarmočnom duchu sa niesol celý deň a veríme, že slávnostná nálada a úsmev na tvári plný očakávania nám vydrží čo najdlhšie. 

Na vianočný jarmok zavítala aj vzácna návšteva. Prišli nás pozrieť bývalé pani zástupkyne a bývalý pán riaditeľ.

V stredu 6. 12. 2017 všetky dobré deti potešil Mikuláš a to nielen krásnym vystúpením žiakov našej školy, ale prváci, druháci a tretiaci sa previezli na parnom Mikulášskom vláčiku v slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre. Tam mali možnosť vidieť naše slovenské tradície - ako vyzerali Vianoce voľakedy, ochutnali vianočný čajík, oblátky, či perníky. Pozreli si výstavu betlehemov a vianočných aranžmánov. Samozrejme nechýbal Mikuláš, čert a anjel. Štvrtáci si spravili medzitriedny mikulášsky turnaj vo vybíjanej. Bol to naozaj krásny deň :)

 by LucSrn   byMarCsa   by MarMin        by SrKlára, SrGabriela       by MarKad & MirRac


NOVEMBER

27.11.2017

Jednou z osvedčených foriem pomoci a starostlivosti o prírodu je aj náš pravidelný jesenný zber papiera a PET-fliašZapojili sa do neho žiaci zo všetkých tried, no ako to býva, najúspešnejšími môžu byť len niektorí. A komu sa podarilo zvíťaziť túto jeseň?

Víťazom v zbere papiera sa stala I.C trieda s 225 kg papiera, ktorí ako odmenu získavajú deň bez úloh podľa vlastného výberu.

Víťazom v zbere PET- fliaš sa stáva V.A trieda s 585 ks odovzdaných PET-fliaš a ako odmenu získavajú jeden deň bez skúšania podľa vlastného výberu.

Výhercom srdečne blahoželáme  a všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť.


V stredu 22.novembra 2017 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka. Našim piatakom sme držali palce, aby sa im prvá veľká skúška zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky vydarila čo najlepšie. Šiestaci až deviataci si v tento deň užívali riaditeľské voľno.


16. novembra 2017 sa v CVČ Domino v Nitre konal 2.ročník vedomostno-zábavnej súťaže "Literárny kalamár", ktorý bol venovaný bájkam. Z našej školy sa súťaže zúčastnili dve 4-členné družstva zo 7.A a 8.B triedy. Náročné bežné, ale aj netradičné úlohy nakoniec priniesli ôsmakom 3.miesto a siedmakom piate miesto. Srdečne im blahoželáme k výbornej reprezentácii.


V piatok 3.novembra 2017 sa žiaci 6.B triedy zúčastnili pravidelnej akcie s environmentálnym zameraním - festivalu Vysoké hory Nitra. Aktivita je súčasťou filmového festivalu Vysoké hory Nitra a umožňuje žiakom spoznať život vo vysokých pohoriach nielen očami jej obyvateľov, ale i návštevníkov.


Dňa 3. 11. 2017 prišla žiakom tretej triedy porozprávať o liečivej sile byliniek bylinkárka PhDr. Miriam Latečková. Je to majiteľka a zakladateľka projektu Babičkina záhrada, majiteľka kamenného bioobchodu na Priehradnej ulici v Nitre, taktiež spravuje eshop Babičkina záhrada a na sociálnej sieti má založenú stránku, kde sa venuje bylinkám, zdravému životnému štýlu, zdravým potravinám a prírodnej kozmetike. Deťom priniesla niekoľko druhov vlastných byliniek, vysvetlila im akú liečivú silu v sebe schovávajú, ako ich používať, aby nám pomáhali. Uvarila deťom chutný "modrý" čajík zo slezu, ktorý pomáha pri boľavom hrdle, alebo kašli. Ukázala im z čoho sa vyrábajú krémy - kakaové maslo, ktoré dokonca aj ochutnali. Doniesla medové plásty a sviečky, jantárové šperky, bylinkové vankúše, telové peelingy, hojivé krémy, tinktúry na kloktanie, či vonné silice... Po celý čas prednášania s deťmi komunikovala, dávala im otázky a každého odmenila zdravým levanduľovým lízatkom. Viac napovie fotoalbum...

 by MarMin


OKTÓBER

Pre 1.B bol piatok 27. október nezvyčajný a dlho očakávaný. Prečo? Oslávili spoločne Halloween.  Počas celého dňa ich sprevádzalo strašidielko Casper, ktoré im vo vzdelávacích aktivitách pripravilo strašidelnú slovenčinu a matematiku. Žiaci sa s úlohami veľmi dobre popasovali a odmenou im boli strašidelné medaile a Halloveenská  chutná torta, o ktorú sa postarala pani Lazarovová. Ďakujeme. Aj strašidielku sme spoločne vyrobili  malé darčeky - netopierov a duchov. Deň ubehol veľmi rýchlo a zanechal v nás veľa pekných spomienok.

 by AndBil


V dňoch 17. - 20. októbra 2017 sa žiaci 1. stupňa zapojili do celoslovenského projektu Hovorme o jedle. Doniesli si rôzne druhy potravín a spoločne z nich pripravovali zdravé jedlá. Pútavými a poučnými aktivitami si zdôraznili dôležitosť pestrej stravy, vitamínov a minerálnych látok, ako si chrániť svoje zdravie. Naučili sa vytvoriť si dobré stravovacie návyky a tiež ako neplytvať potravinami. K rôznym témam sa aj farebne zladili: ovocno-zeleninový deň bol červeno-žltý, mliečny deň bol biely a hnedý deň sa niesol v znamení od zrnka ku chlebíku... Viac napovedia fotoalbumy...

 by MarMin  by MarCsa, AndStr,SlaŚim  by AnBil


V piatok 13. októbra 2017 naša škola mala vzácnu návštevuPoslanec Národnej rady SR  Mgr. Branislav Gröhling, člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport navštívil našu základnú školu. Počas dvoch hodín diskutoval nielen s vedením školy a pedagógmi, ale našiel si čas aj na zástupcov Žiackeho parlamentu, ktorý na našej škole aktívne pôsobí.


Na škole sa pod vedením p.uč. Sládekovej od tohto šk.roku zaviedol krúžok pre mladých nadšencov chemických experimentov - Alchymisti. Ponúkame vám zopár záberov z prvých hodín... 

 by ZdeSl


Počas účelového cvičenia žiaci piateho ročníka navštívili botanickú záhradu, výstavu ovocia a zeleniny na SPU, dopravné ihrisko na Chrenovej a mestský park Sihoť.

 by ZdeSl

SEPTEMBER

Dňa 28. 9. 2017 sa naši žiaci I. A, B, C a II.A, B, C,  zúčastnili V mestskej hale v Nitre  úžasného výchovného koncertu pod názvom Integráčik. Deti sa oboznámili s projektom Adoptuj kravičku. Výbornú atmosféru vytvorili M. Čírová a samozrejme nechýbal ani M. Jaroš. Vystúpenie bolo poučné a zábavné. Deti na parkete  pretancovali celé vystúpenie M. Jaroša. S úsmevom na tvári a so skvelou náladou sa vrátili späť do školy.

 by JulVar

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria