Navigácia

Školský život/School

2017/2018

JANUÁR

Žiaci 6.- 9.ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik v SKI Kubínska Hoľa. Výborné snehové podmienky si žiaci patrične 21.-26.januára 2018 skvelo užívali. Môžete sa o tom presvedčiť aj vo Fotoalbume.

 by KarBli


Deň 31.1.2018  bol pre žiakov 1.B triedy nezabudnuteľným zážitkom . Rozdanie výpisov vysvedčení bolo sprevádzané s pasovaním prvákov. Žiaci zachránili od temnej sily kráľovstvo školy tým, že splnili  vedomostné úlohy zo slovenského a anglického jazyka a z matematiky. Preukázali svoju šikovnosť a tvorivosť, slávnostne  predniesli prvácky sľub a p. učiteľky Janka  Mičíková  , Michaela Varhaníková, Andrea Billíková  ich  slávnostne pasovali za obyvateľov kráľovstva  škola. Všetkým žiakom prajeme veľa pekných chvíľ   strávených na pôde ZŠ Topoľová.

 by AndBil


V stredu 31. januára sa skončil 1. polrok školského roku 2017/2018. Žiakom boli na triednickách hodinách odovzdané výpisy klasifikácie za 1. polrok. Všetkým žiakom gratulujeme za ich skvelé doterajšie výsledky a želáme veľa síl do druhého polroka :)


V piatok 26. januára 2018 navštívili žiaci 1. stupňa Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Žiaci si pozreli veľmi peknú divadelnú inscenáciu "Janko Hraško". 

      


Exkurzia štvrtákov vo Hvezdárni pri KOS v Nitre

Čo sme zažili?

 ☼ Spoznali astronomické pracovisko s ďalekohľadom.

 ☼ Pozerali hvezdárskym ďalekohľadom.

 ☼ Fotili sa v modeli kozmonauta.

 ☼ Počuli informácie, videli fotografie z histórie kozmonautiky.

 ☼ Sledovali model kozmickej lode Apollo 11 a ukážku jej fungovania počas misie na Mesiac.

 ☼ Držali v rukách skutočný meteorit nájdený v obci Rumanová.

 ☼ Premietali nám zaujímavé astronomické videá.

 ☼ Dostali odpovede na naše zvedavé otázky.

 ☼ A veľmi sa nám páčilo!

  by MarKad


DECEMBER

Počas vianočných sviatkov - 25. 12. 2017, žiaci I. a II. stupňa pod vedením Sr. Gabriely a Sr. Kláry účinkovali v jasličkovej slávnosti na detskej svätej omši v kostole sv. Martina na Chrenovej.  Ďakujeme, že tak aktívne prispeli k radostnému prežívaniu Vianočných sviatkov.

 by Sr.Klára & Sr.Gabriela


V utorok 12. 12. 2017 prispeli žiaci našej školy ku krásnej atmosfére Vianočného mestečka na Svätoplukovom námestí. 

Scénku "Katkin vianočný príbeh" profesionálne zahrali žiačky IV. A - Tamarka Barátová, Miška Némethová a Nelka Furková, V.A.
Piesne a koledy doprevádzali na gitare Alexík Vinter - VII.B a na bicích Paťko Kmeť - VI.B.
Nechýbala ani Svätá rodina, anjel, pastieri a spevácky zbor: Silvika Klenková a Marko Buch, V.A, Larka Šimorová, IV.A, Martinko Oprala a Filipko Hlaváč, III.B,
Vikinka Kollárová, III.A a Julka Kentošová, III.C, Natálka Chromčová, Emka Valentínyová, Miška Vicenová, IV.C, Ninka Miklášová, Emka Kóšová, Tomáško Moravčík, VII.B,
Laurika Kiková, VIII.B, Eniko Csóková a Janka Arpášová, IX.A.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim za pekný duchovný zážitok a Sr. Gabriele a Sr. Kláre za prípravu.
  by Sr.Klára & Sr.Gabriela   

VIANOČNÉ ARANŽOVANIE  
Blížia sa najkrajšie sviatky roka...

Krásnu predvianočnú atmosféru sme sa rozhodli vychutnať si na spoločnom vianočnom aranžovaní žiakov v špeciálnej učebni. Veľká vďaka patrí pani Ing. Zuzke Jakubíkovej z Centra voľného času DOMINO v Nitre, ktorá našim žiakom už niekoľko rokov pomáha pri rôznych príležitostiach tvoriť krásne veci. Deti spolu so špeciálnymi pedagogičkami, pani asistentkami a tetami sestričkami vytvorili nádherné vianočné ikebanky. Dnes už zdobia ich izbičky.
Atmosféra bola úžasná, celý čas nám hrali koledy. 
                            Keby tak boli Vianoce každý deň...

                                                                                                

 Mgr. Jana Mičíková - školský špeciálny pedagóg


Dňa 18. 12. 2017 sme so žiakmi 2.- 5. ročníka v špeciálnej učebni ozdobovali medovníky a deti si pochutnávali na vianočnom punči s čerstvým ovocím.

 by ZuzSup


Dňa 14. 12. 2017 sme so žiakmi 1.- 5. ročníka na prvých dvoch hodinách v špeciálnej učebni tvorili vianočné dekorácie, ktoré si potom deti zobrali domov. Pri tvorení deti ukázali svoju kreativitu a vytvorili nádherné vianočné dekorácie.

 by StaKik


Štvrtáci a rádio.MAX 
13. 12. 2017 sa žiakom IV.B triedy podarilo zažiť výnimočný deň.
Zúčastnili sa Dňa otvorených dverí v rádiu.MAX. Návštivili priestory vysielacieho štúdia, s tromi šťastlivcami urobila pani moderátorka živý rozhovor. Okrem sprievodného programu - výroby vianočných pohľadníc, pitia sladučkého vianočného punču, sa im podarilo stretnúť osobne so spevákmi Adamom Ďuricom a Lukášom Adamcom. Bol to nezabudnuteľný zážitok!
 by MarKad

V utorok 12. 12. 2017 sa na našej škole uskutočnil tradičný Vianočný jarmok. Ponúkali sa tu vianočné výrobky všakovakého druhu. Ruku k dielu priložili neraz aj mamičky, či babičky. O nádherné veci naozaj nebola núdza. Stoly sa prehýbali pod záťažou vianočných dobrôt od výmyslu sveta, ako aj pod nádhernými svietnikmi, čarovnými ozdobami, či nežnými anjelmi. Mnohí z nás využili Vianočný jarmok aj na kúpu darčekov pre svojich najbližších a potešia tak možno svoju mamičku, babičku, ocina, alebo kamaráta. V jarmočnom duchu sa niesol celý deň a veríme, že slávnostná nálada a úsmev na tvári plný očakávania nám vydrží čo najdlhšie. 

Na vianočný jarmok zavítala aj vzácna návšteva. Prišli nás pozrieť bývalé pani zástupkyne a bývalý pán riaditeľ.

 by MarMin


V pondelok 11.decembra 2017 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Najlepšie sa s náročnými testami vysporiadali vo svojich súťažných kategóriách žiaci:

kat.C: 1.miesto Giulia Caponi, 2.miesto Rebeka Csandová, 3.miesto Hana Rothmeierová,

kat.D: 1.miesto Jakub Seko, 2.miesto Filip Rumanovský, 3.miesto Adam Chobot,

kat.E: 1.miesto Alex Vinter, 2.miesto Maximilián Pavelka, 3.miesto Daniela Rothmeierová,

kat.F: 1.miesto Tamara Kuricová, 2.miesto Jerguš Eliáš, 3.miesto Karolína Ternényová.

Srdečne víťazom blahoželáme!!! V okresnom kole, ktoré sa uskutoční vo februári 2017, nás budú reprezentovať žiaci na 1.-2.mieste. (by EdiKon)


V sobotu 9.12.2017 žiaci v rámci historicko-geografického krúžku navštívili Trnavu. Prezreli si nielen vianočnú mestskú pamiatkovú rezerváciu, ale spoznali aj mnohé trnavské pamätníky a priblížili si udalosti s nimi spojené. Nezabudnuteľnými momentami boli aj návšteva Adventných trhov a pohľad na Trnavu z vyhliadkovej Mestskej veže. (By MirKos)


V stredu 6. 12. 2017 zavítal na našu školu Mikuláš a potešil všetky dovbré deti. Vďačíme za to ochotným žiakom 1. až 9. ročníka, ktorí sa aktívne zapojili do prípravy programu pod vedením Sr. Gabriely, Sr. Kláry a pani učiteľky Mgr. Ľudmily Sedláčkovej. Prváci, druháci a tretiaci sa previezli na parnom Mikulášskom vláčiku v slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre. Tam mali možnosť vidieť naše slovenské tradície - ako vyzerali Vianoce voľakedy, ochutnali vianočný čajík, oblátky, či perníky. Pozreli si výstavu betlehemov a vianočných aranžmánov. Samozrejme nechýbal Mikuláš, čert a anjel. Štvrtáci si spravili medzitriedny mikulášsky turnaj vo vybíjanej. Bol to naozaj krásny deň :)

 by LucSrn   byMarCsa   by MarMin        by SrKlára, SrGabriela       by MarKad & MirRac


V pondelok 4.decembra 2017 sa uskutočnilo školské kolo Gegrafickej olympiády. Najlepšie sa s náročnými testami vysporiadali vo svojich súťažných kategóriách žiaci:

kat.E: 1.miesto Adam Chobot, 2.miesto Filip Fordos, 3.miesto Jakub Seko,

kat.F: 1.miesto Viktor Lukács, 2.miesto Alex Vinter, 3.miesto Maximilián Pavelka,

kat.G: 1.miesto Filip Brath, 2.miesto Michael Chobot, 3.miesto Petra Maková.

Srdečne víťazom blahoželáme!!! V okresnom kole, ktoré sa uskutoční vo februári 2018, nás budú reprezentovať žiaci na 1.-2.mieste. (by MarLuk)


NOVEMBER

27.11.2017

Jednou z osvedčených foriem pomoci a starostlivosti o prírodu je aj náš pravidelný jesenný zber papiera a PET-fliaš. Zapojili sa do neho žiaci zo všetkých tried, no ako to býva, najúspešnejšími môžu byť len niektorí. A komu sa podarilo zvíťaziť túto jeseň?

Víťazom v zbere papiera sa stala I.C trieda s 225 kg papiera, ktorí ako odmenu získavajú deň bez úloh podľa vlastného výberu.

Víťazom v zbere PET- fliaš sa stáva V.A trieda s 585 ks odovzdaných PET-fliaš a ako odmenu získavajú jeden deň bez skúšania podľa vlastného výberu.

Výhercom srdečne blahoželáme  a všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť.


V stredu 22.novembra 2017 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka. Našim piatakom sme držali palce, aby sa im prvá veľká skúška zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky vydarila čo najlepšie. Šiestaci až deviataci si v tento deň užívali riaditeľské voľno.


16. novembra 2017 sa v CVČ Domino v Nitre konal 2.ročník vedomostno-zábavnej súťaže "Literárny kalamár", ktorý bol venovaný bájkam. Z našej školy sa súťaže zúčastnili dve 4-členné družstva zo 7.A a 8.B triedy. Náročné bežné, ale aj netradičné úlohy nakoniec priniesli ôsmakom 3.miesto a siedmakom piate miesto. Srdečne im blahoželáme k výbornej reprezentácii.


V piatok 3.novembra 2017 sa žiaci 6.B triedy zúčastnili pravidelnej akcie s environmentálnym zameraním - festivalu Vysoké hory Nitra. Aktivita je súčasťou filmového festivalu Vysoké hory Nitra a umožňuje žiakom spoznať život vo vysokých pohoriach nielen očami jej obyvateľov, ale i návštevníkov.


Dňa 3. 11. 2017 prišla žiakom tretej triedy porozprávať o liečivej sile byliniek bylinkárka PhDr. Miriam Latečková. Je to majiteľka a zakladateľka projektu Babičkina záhrada, majiteľka kamenného bioobchodu na Priehradnej ulici v Nitre, taktiež spravuje eshop Babičkina záhrada a na sociálnej sieti má založenú stránku, kde sa venuje bylinkám, zdravému životnému štýlu, zdravým potravinám a prírodnej kozmetike. Deťom priniesla niekoľko druhov vlastných byliniek, vysvetlila im akú liečivú silu v sebe schovávajú, ako ich používať, aby nám pomáhali. Uvarila deťom chutný "modrý" čajík zo slezu, ktorý pomáha pri boľavom hrdle, alebo kašli. Ukázala im z čoho sa vyrábajú krémy - kakaové maslo, ktoré dokonca aj ochutnali. Doniesla medové plásty a sviečky, jantárové šperky, bylinkové vankúše, telové peelingy, hojivé krémy, tinktúry na kloktanie, či vonné silice... Po celý čas prednášania s deťmi komunikovala, dávala im otázky a každého odmenila zdravým levanduľovým lízatkom. Viac napovie fotoalbum...

 by MarMin


OKTÓBER

Pre 1.B bol piatok 27. október nezvyčajný a dlho očakávaný. Prečo? Oslávili spoločne Halloween.  Počas celého dňa ich sprevádzalo strašidielko Casper, ktoré im vo vzdelávacích aktivitách pripravilo strašidelnú slovenčinu a matematiku. Žiaci sa s úlohami veľmi dobre popasovali a odmenou im boli strašidelné medaile a Halloveenská  chutná torta, o ktorú sa postarala pani Lazarovová. Ďakujeme. Aj strašidielku sme spoločne vyrobili  malé darčeky - netopierov a duchov. Deň ubehol veľmi rýchlo a zanechal v nás veľa pekných spomienok.

 by AndBil


V dňoch 17. - 20. októbra 2017 sa žiaci 1. stupňa zapojili do celoslovenského projektu Hovorme o jedle. Doniesli si rôzne druhy potravín a spoločne z nich pripravovali zdravé jedlá. Pútavými a poučnými aktivitami si zdôraznili dôležitosť pestrej stravy, vitamínov a minerálnych látok, ako si chrániť svoje zdravie. Naučili sa vytvoriť si dobré stravovacie návyky a tiež ako neplytvať potravinami. K rôznym témam sa aj farebne zladili: ovocno-zeleninový deň bol červeno-žltý, mliečny deň bol biely a hnedý deň sa niesol v znamení od zrnka ku chlebíku... Viac napovedia fotoalbumy...

 by MarMin  by MarCsa, AndStr,SlaŚim  by AnBil


V piatok 13. októbra 2017 naša škola mala vzácnu návštevu. Poslanec Národnej rady SR  Mgr. Branislav Gröhling, člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport navštívil našu základnú školu. Počas dvoch hodín diskutoval nielen s vedením školy a pedagógmi, ale našiel si čas aj na zástupcov Žiackeho parlamentu, ktorý na našej škole aktívne pôsobí.


Na škole sa pod vedením p.uč. Sládekovej od tohto šk.roku zaviedol krúžok pre mladých nadšencov chemických experimentov - Alchymisti. Ponúkame vám zopár záberov z prvých hodín... 

 by ZdeSl


Počas účelového cvičenia žiaci piateho ročníka navštívili botanickú záhradu, výstavu ovocia a zeleniny na SPU, dopravné ihrisko na Chrenovej a mestský park Sihoť.

 by ZdeSl

SEPTEMBER

Dňa 28. 9. 2017 sa naši žiaci I. A, B, C a II.A, B, C,  zúčastnili V mestskej hale v Nitre  úžasného výchovného koncertu pod názvom Integráčik. Deti sa oboznámili s projektom Adoptuj kravičku. Výbornú atmosféru vytvorili M. Čírová a samozrejme nechýbal ani M. Jaroš. Vystúpenie bolo poučné a zábavné. Deti na parkete  pretancovali celé vystúpenie M. Jaroša. S úsmevom na tvári a so skvelou náladou sa vrátili späť do školy.

 by JulVar

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria