Navigácia

Školský život/School

2016/2017

JÚN

Milí žiaci,

prajeme Vám krásne prázdniny plné slnka, vody, oddychu a nezabudnuteľných zážitkov s rodinou a priateľmi. Ako malú spomienku na uplynulý školský rok 2016/2017 si môžete prezrieť nielen rozlúčku deviatakov, ale i momentky zo slávnostného ukončenia už "starého školského roka..." 

KRÁSNE LETO VŠETKÝM :)

                    Foto by MirKoš   


Dňa 28.6.2017 sa naši žiaci z V.A, V.B, VI.A, VI.B, VII.A, VII.B zúčastnili skype so spriatelenou školou z Južnej Afriky v anglickom jazyku . Deti im zaspievali slovenskú pieseň: Po nábreží, koník beží... Naučili ich slovenský pozdrav: Ahoj. Žiaci z Južnej Afriky im zaspievali africkú pieseň, predstavili sa a spýtali sa na ich záľuby, obľúbený predmet, jedlo, farbu... Viac napovie fotoalbum a videoalbum... (by ZuVog)

     


V stredu 28. 6. 2017 sa žiaci II. C triedy vybrali na vychádzku do mestského parku na Sihoti. Zmrzlinou si tak schladili horúci letný deň a rozlúčili sa so starým školským rokom. Všetci sa už nevieme dočkať vysvedčení a vytúžených prázdnin. Ako sme sa zabávali si pozrite vo fotoalbume... (by MarMin)


Dňa 22. júna navštívili žiaci 1. - 4. ročníka Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Pozreli si hudobnú rozprávku "Čarodejník z krajiny OZ" podľa legendárnej knižnej predlohy amerického spisovateľa L. Franka Bauma o zázračnej krajine Oz, o putovaní malej Dorotky, jej verného psíka Tota, strašiaka Hastroša, plechového drevorubača Plecháča a zbabelého leva Bojka, ktorí svojou odvahou, rozumom a srdcom porazia zlú čarodejnicu Elfabu a odhalia, že niekedy aj moc tých najväčších kúziel a čarov môže byť len ilúzia a že každý môže dosiahnuť všetko po čom túži, ak bude naozaj veľmi chcieť.


20.6. sa XI.B zúčastnila filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm, ktorého hlavnou témou bol TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ. Videli sme 3 filmy zaoberajúce sa environmentálnou tematikou: Hon na jednorožca, Snívanie na skládke a Akumulátor skazy. Pozrite si fotoalbum...(by SlaBer)


V stredu 14. júna druháci navštívili Ranč pod Babicou. Počas výletu ich sprevádzal levík MAX, deti si zajazdili na koníkoch, zahrali si plážový volejbal, či futbal a popozerali si miestnu ZOO. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí zo života exotických, ale aj domácich zvierat a domov si odniesli pekné spomienky... Viac napovie fotoalbum... (by MarMin, SlaŠim)


V pondelok 12. 6. 2017 deviataci podnikli svoj posledný triedny výlet na našej škole. Počasie nám prialo a aj RZ Jedliny nás prekvapilo svojou krásou. Po rannej bojovej porade sme si zahrali volejbal, bedminton a prišlo aj na zvlaženie v bazéne. Po výdatnom obede sme si zahrali karty a nachytali bronz, aby sme sa podvečer ešte mohli "zaúdiť" pri opekačke. Plní dojmov a radosti z krásneho dňa sme sa vrátili domov... Viac napovie fotoalbum... (by MonBud)


Vo štvrtok 8. júna sa žiaci IX. B triedy vybrali na Devín a na Slavín. Pozrite si fotoalbum... (by SlaBer)


V stredu 7. júna sa žiaci 3. ročníka vybrali na školský výlet. Navštívili jaskyňu Driny a kúpeľné mesto Piešťany. Pozrite si fotoalbum... (by SilAm)


V stredu 7. júna sa žiaci 1. ročníka vybrali na školský výlet. Navštívili Ranč pod Babicou v Bojnej. Pozrite sa do fotoalbumu... (by MarCsa)


Koordinátorka projektu Zdravá škola p. uč. PaedDr. Sládeková pripravila nástenku "Obsah cukru v sladkostiach". Žiaci odovzdávali pani učiteľke obaly od sladkostí, ktoré mali na desiatu. Tie, ktoré sa vyskytovali najčastejšie vyhodnotila, prečícitala obsah jednoduchých sacharidov na kocky cukru. Na nástenke je možné nájsť nielen výsledky, ale aj negatívny dopad cukru na organizmus človeka a pyramídu zdravého stravovania. (By ZdeSl)


Žiaci 8. ročníka sa na hodinách chémie oboznámili s kyselinami a zásadami. Následne svoje poznatky využili v praktickom cvičení "Meranie pH rôznych látok". Pripravili rôzne roztoky, zmerali ich pH a svoje pozorovania zaznamenali do protokolov. Laboratórne práce sa tešia veľkej obľube a žiaci na nich pracujú so záujmom. Viac napovie fotoalbum... (by ZdeSl)


Štvrtok 1. júna sme oslavovali!!! Mali sme predsa "náš sviatok" - Medzinárodný deň detí. Absolvovali sme vychádzky na Kalváriu, Drážovský kostolík, Zobor a Pyramídu, ale i spoznávali Mestský park, či sme sa boli pozrieť na činnosť Ozbrojených síl SR, ale zažili sme i množstvo netradičných hier a aktivít. Počasie nám prialo a tak sme si tento deň naozaj užili. Viacej sa dozviete vo Fotoalbumoch...

 (by MirKoš)     (by MarMin, ZuVog, JanMič, MarCsa, SilAm)

MÁJ

V utorok 30.5.2017 sa uskutočnili triedne schôdzky Rodičovského združenia.


V zmysle § 3 ods.10 vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č.518/2010,ktorou sa mení vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách bolo žiakom 1.– 9. ročníka udelené dňa 22. a 29. 5. 2017 riaditeľské voľno, z dôvodu plánovaného prerušenia distribúcie elektriny.


Dňa 19.5.2017 si žiaci 8.A a 8.B urobili výlet do Piešťan. Pozrite si fotoalbum... (by GabLal)


Dňa 16. 5. 2017 si žiaci 1. a 2. ročníka, pod vedením svojich triednych pani učiteliek, pripravili krásne vystúpenie pre svoje mamičky. Pri príležitosti ich sviatku - Dňa matiek, uvili kytičky z piesní, básní, tančekov, či divadielka... Takýmto spôsobom vyjadrili vďaku za ich lásku, starostlivosť a obetavosť. Ako pekne vystupovali si môžete pozrieť vo fotoalbume...(by MarMin)

       


V piatok 12.mája 2017 sa žiaci 7.ročníka zúčastnili historickej vychádzky, ktorú pre žiakov v rámci regionálnej výchovy zorganizoval NISYS. Žiaci sa prostredníctvom pútavého rozprávania p.Mgr. Petra Michalíka dozvedeli nielen množstvo informácií o histórii areálu tzv.Zoborských kasární, ale mali možnosť spoznať aj život Slovanov v budovanom Archeoparku. Viacej o akcii sa dozviete vo Fotoalbume Spoznávame Martinský vrch s NISYS.(byMirKos)


Slávnosť prvého svätého prijímania žiakov 3. ročníka našej školy sa konala v nedeľu 7. mája 2017. Vyvrcholila tak príprava detí v rámci hodín náboženskej výchovy a nedeľných detských svätých omší na ich najkrajší a najvzácnejší deň. Je to zároveň aj štart do plného kresťanského života. Deťom spoločne blahoželáme a prajeme veľa radosti a vytrvalosti na ceste s Pánom Ježišom! Sr. Gabriela Krahulcová, Sr. Klára Zbínová


Dňa 5. mája 2017 si žiaci 1. - 5. roč. na chvíľu oddýchli od učebníc a školských lavíc v aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Boli divákmi činoherného predstavenia v anglicko-slovenskom znení, Puss in Boots, Kocúr v čižmách. Vtipne ladené predstavenie hercov z Divadelného centra bolo veľmi zaujímavou kombináciou anglického a slovenského jazyka, t. j. žiaci rozumeli všetkému, čo aktéri na javisku hovoria a zároveň si ani neuvedomovali, že si precvičujú už osvojenú slovnú zásobu, resp., že sa učia nové anglické slovíčka či niektoré známe frázy. Pozrite si fotoalbum...(by MarMin)


APRÍL

V piatok 27. apríla 2017 sa žiaci 7.ročníka zapojili do kampane Fashion Revolution Week 2017. Je to pripomienka tragických udalostí, ktoré sa odohrali 24. apríla 2013, keď došlo v bangladéšskej Dháke k zrúteniu budovy Rhana Plaza. Vyrábalo sa tu oblečenie pre svetoznáme značky, možno ito, ktoré nosíme aj my na Slovensku. Smrť viacej ako 1 130 ľudí a zranenie viac ako 2 500 ľudí je mementom aj dnes, aby sme boli zodpovední v spotrebe, ale zároveň sa zaujímali aj o svet okolo nás. Poznávacími aktivitami i diskusiami sa žiaci 7.ročníka oboznamovali s touto medzinárodnou kampaňou, ktorá vznikla v Londýne v r.2013 a podporili tak medzinárodné hnutie Fashion Revolution, ktoré bojuje za zodpovedný, uvedomelý a udržateľný módny priemysel. Viacej o aktivite sa dozviete vo Fotoalbume... (by Mirkos)


Pravidelne si rozmanitými aktivitami pripomíname Deň Zeme. Interaktívne hry, kvízy, tvorivé dielne, poznávanie živej prírody,... to je len malá ukážka našich aktivít, ktorými sme sa zaoberalil v jeden aprílový piatok. Nechýbala ani veľká školská environmentálna súťaž, ktorú pre žiakov 5.-9.ročníka pripravili žiaci 9.B spolu s p.uč.Bernátom. Aj ich zásluhou bol tohtoročný Deň Zeme opäť nezabudnuteľný. Viacej o priebehu Dňa Zeme sa dozviete aj v našom Fotoalbume a Videoalbume... (by MirKos)

   


Dňa 27.4.2017 sa trieda 8.A zúčastnila prehliadky divadiel v angličtine na UKF v Nitre.

Žiaci pod vedením pani učiteľky Lianky Vinter a pani učiteľky Katky Kmeťovej nacvičili hru o prešibaných zvieratkách, ktoré prešli cez rozum zbojníkom. Naša divadelná skupina získala ocenenie za využitie hudobných nástrojov a komplexné muzikálové prevedenie. Deťom a pani učiteľkám blahoželáme:) Pozrite si video z akcie...(by ZuVog)


V sobotu 22. apríla 2017 žiaci v rámci Historicko-geografického krúžku absolvovali exkurziu do Bratislavy. Ich cieľom bola i návšteva Primaciálneho paláca v rámci Dní samosprávy, ktoré pre všetkých návštevníkov a obyvateľov Bratislavy sprístupňujú mnohé zaujímavé miesta. Okrem stretnutia s p. Ivom Nesrovnalom, primátorom Bratislavy, mali možnosť prehliadnuť si Primaciálny palác. Neplánovanou, no o to zaujímavejšou akciou bola prehliadka poľnej nemocnice organizácie Lekári bez hraníc. Mnohí žiaci si dosýta vychutnali aj návštevu Esterházyho paláca Slovenskej národnej galérie, kde si prezreli výstavy Nech šije a intermediálnu výstavu venovanú nedávno zosnulému Milanovi Adamčiakovi. Nezabudnite navštíviť náš Fotoalbum, kde sa dozviete viacej...(by MirKos)


Žiaci absolvovali veľkonočné prázdniny v dňoch 13. - 18. apríla 2017.

Do školy sa opäť vrátili v stredu 19. apríla 2017.


Dňa 12.4.2017 sa žiaci 1.-4. ročníka zúčastnili výchovného koncertu pod názvom "Po valašsky od zeme". Koncert bol zameraný na slovenskú ľudovú kultúru. Profesionálni speváci a hudobníci predstavili žiakom rôzne typické ľudové nástroje, ako je fujara, píšťalky, koncovka, drumbľa, či gajdy. Hrali aj na husliach, cimbále a naučili deti tancovať čapáš a zahrali si hru širákový... Deťom sa koncert veľmi páčil. O tom, aká bola nálada, viac napovie fotoalbum...(by LubMar)


Dňa 12.4.2017 sa naši žiaci 5.-9. ročníka zúčastnili výchovného koncertu "Aká si mi krásna"Aká bola atmosféra a ako sa to deťom páčilo môžete vidieť vo fotoalbume...(by ZuVog)

  TU: blazon.mp4


V dňoch 3.-7.apríla 2017 prebiehal na našej škole zápis budúcich prváčikov. O tom, aká bola atmosféra na tomto pre škôlkárov dôležitom dni, sa môžete presvedčiť nielen vo Fotoalbume, ale i vo Videoalbume...(by MarMin)

  


V dňoch 10. až 11. apríla 2017 si žiaci 5.-9.ročníka  vyskúšali tradičné hľadanie čokoládky, ktoré poznajú deti vo všetkých anglicky hovoriacich krajinách. Potom pokračovali veľkonočnými aktivitami ako hraním veľkonočného BINGA, rátaním a vymaľovávaním veľkonočných vajíčok podľa zadania v anglickom jazyku. Všade vládla priateľská atmosféra a kopec smiechu. Pozrite si fotoalbum... (by ZuVog)


Žiaci našej školy sa majú možnosť zapájať do rôznych projektov, ktorými sa snažíme spestriť a skvalitniť vyučovanie. Od apríla 2017 sme sa zapojili do projektu Denníka N, ktorého hlavným cieľom je nielen informačná výchova, ale zároveň i rozvoj čitateľskej gramotnosti a  kritického myslenia žiakov. Medzipredmetovo projekt "Klamstvá a konšpirácie" realizujeme so žiakmi 5.-9.ročníka. O priebehu realizácie projektu sa môžete presvedčiť aj vo Fotoalbume. (byMirKos)


V stredu 5.apríla 2017 žiaci 9.ročníka absolvovali prvú veľkú skúšku - testovanie v predmetoch slovenský jazyk a matematika, ktorý pripravuje Národný ústav certifikovaných meraní (NÚCEM). Tohtoročné T9 bolo skúškou vedomostí a zručností našich deviatakov, ale ukázalo aj, že príprava na túto skúšku aj vďaka krúžku Budem stredoškolák, nebola márna. Ak by ste si chceli aj vy otestovať svoje vedomosti, navštívte webové sídlo NUCEM. (by MirKos)


MAREC

Neustále sa snažíme motivovať našich žiakov, aby prezentovali vlastné schopnosti v množstve projektov a súťaží, do ktorých sa ako škola zapájame. Na hodinách informatiky riešime napríklad zaujímavé otázky z olympizmu, využívame IKT pri pátraní spôsobu života ľudí v minulosti, ale aj vytvárame odkazy na naše obľúbené knihy. Informatika je tak aj o ... všeličom okolo nás. A ako sa našim žiakom darí a ako so zanietením pracujú na hodinách informatiky, sa môžete sami presvedčiť vo Fotoalbume. (byMirKos)


Všetci sa tešíme z čoraz teplejších dní. Príroda sa zobúdza a všetko začína zelenieť. Vzniká nový život a najkrajší sviatok jari - Veľká noc, je za rohom. Najznámejším zvykom veľkonočných sviatkov je zdobenie kraslíc. Na hodine výtvarnej výchovy si to vyskúšali aj žiaci II.C triedy. Pozrite sa, ako si vyzdobili svoju triedu...(by MarMin)


Intercross je relatívne mladá hra. Intercross je soft variant lacrossu. Hrá sa s mäkkou loptičkou. Intercrossová hokejka, resp. palica má v hornej časti košík. Kontakt medzi súpermi a mlátenie hokejok nie je povolené. Intercross si žiaci na hodinách TEV veľmi obľúbili. Patri medzi netradičné športy a to je pre deti zaujímavé. Na hodinách TEV chceme aj takto zvýšiť záujem deti o samotný šport. Preto naša škola aj do budúcna plánuje so zakúpením takýchto pomôcok o ktorých Vás budeme na nasej stránke informovať. O aktivitách intercrossu sa môžete presvedčiť aj vo Fotoalbume.  (byJarPso)


23.3.2017 boli triedy III.A, IV.A, IV. B a IV. C na exkurzii v jadrovej elektrárni v Mochovciach. Čakalo ich tam mnoho zaujímavých aktivít. Viac napovie fotoalbum... (by LuSrn & SilAm)


V dňoch 14. - 16. 3. 2017 nás prišli navštíviť predškoláci z MŠ Topoľová a z MŠ Za Humnami. Popozerali si budovu školy, navštívili žiakov prvého stupňa počas vyučovania. Vyskúšali si ako im pristanú školské lavice, ako sa píše s kriedou na tabuľu, ale aj prácu na interaktívnej tabuli. Aktívne sa zapájali na hodinách matematiky a slovenského jazyka v rôznych ročníkoch. Nazreli aj do telocvične na hodiny telesnej výchovy. Divadielko im zahrali žiaci II.B triedy. Na pamiatku si odniesli malú sladkosť a krásne pozdravy, ktoré vyrábali žiaci v školskom klube. Onedlho sa spolu stretneme na zápise. Malí predškoláci sa už nevedia dočkať septembra. Viac napovie fotoalbum...(by MarMin)


Dňa 22. marca 2017 sa na Svätoplukovom námestí v Nitre konalo podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody. Zúčastnili sa na ňom aj naši žiaci z II.B triedy. Zapojili sa do výtvarnej súťaže na tému "Čistá voda v prírode", kde boli ocenení za najkrajšiu kolektívnu prácu. Ocenenie získala aj žiačka Laura Vinter z III.A a Tomáš Uharček zo VI.A v 2. kategórii na tému "Odpadová voda."  Najkrajšie kresby a maľby boli vyhodnotené a ocenené zaujímavými cenami priamo počas akcie. Pre deti bol pripravený pestrý program, zábavné súťaže a množstvo zaujímavých odmien. Pozrite si fotoalbum... (by ĽudSe)


V pondelok 20. marca naši žiaci, malí aj veľkí, riešili Matematického klokana.  Je to najväčšia matematická súťaž na svete. Deti sa popasovali so zaujímavými úlohami, ktoré preveria ich logické myslenie. Súťaží sa o diplomy a zaujímavé ceny. V tomto šk. roku sa zapojilo 56 žiakov. ako dopadli sa môžu dozvedieť 10. apríla 2017 na stránke www.matematickyklokan.sk. (by MarCsa)


Marec - mesiac knihy si žiaci 7. ročníka pripomenuli netradičným spôsobom. Na hodinu fyziky si pripravili a prezentovali knihy, ktoré našli v svojich domácich knižniciach alebo v školskej knižnici a v ktorých sa objavilo aj učivo z fyziky. Mnohí prezradili, že tieto knihy dostali už dávnejšie a museli z nich najskôr poutierať aj prach.No neľutujú, pretože pochopili, že fyzika sa objavuje v našom živote často, treba len častejšie a pozornejšie čítať.Veríme, že nie len v marci, ale i počas celého roka si žiaci nájdu čas na nejakú zaujímavú knižku. O priebehu tejto aktivity sa dozviete aj vo Fotoalbume. (byMarNov)


Dňa 15. 3. 2017 sa konalo v KOS Nitra obvodné kolo - Hviezdoslavov Kubín. Náš žiak, Filip Mucha III.A, sa umiestnil v II. kategórii - poézia - na peknom 2. mieste. GRATULUJEME! Pozrite si fotoalbum...(by GaLal)


Siedmaci v kalamári 

Začiatkom marca sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže Literárny kalamár. Podujatie organizovalo CVČ Domino pre žiakov siedmych a ôsmych ročníkov a bolo zamerané na oblasť poézie. Všetci žiaci sa poctivo pripravovali už pár týždňov vopred a nacvičovali dramatizáciu balady, čiže také malé divadelné predstavenie. Súťaž bola zameraná na vedomosti, v rovnakej miere však aj na kreativitu a tvorivosť a práve preto sa žiakom veľmi páčila a súťažné disciplíny ich bavili. Ich snaha nebola márna, originálne nápady porota osobitne vyzdvihla a obe družstvá, ktoré reprezentovali našu školu získali aj pekné umiestnenia. Skupina VLTA zaujala štvrté a skupina KRÚTŇAVA druhé miesto ale najlepší bol azda výborný pocit z celej akcie a odhodlanie k ešte lepším výsledkom na budúci rok.  Viac napovie fotoalbum...(by AlBrn)


Hodina fyziky nie je pre šiestakov žiadny strašiak. Ba naopak. Žiaci radi experimentujú a pracujú na projektoch. Ten posledný bol na tému: " Môj merací prístroj." Žiaci povolili uzdu fantázii a vymysleli a doma vyrobili ( niektorí aj za pomoci rodičov) zaujímavé meracie prístroje, ktoré spolužiakom aj odprezentovali. Na hodnotení sa zúčastnila celá trieda.  Z niektorých možno raz vyrastú noví návrhári alebo vedeckí pracovníci. Tak nech im tá chuť do práce vydrží. Pozrite si fotoalbum... (by MarNov)


FEBRUÁR

V posledný deň pred jarnými prázdninami sme si pripomenuli fašiangovú zábavu aj my, žiaci 5.-9.ročníka. Zábava to bola ohromná, veď sme sa na ňu fakt neskutočne tešili.Masky od výmyslu sveta potešili nielen iné "masky", ale ocenila ich aj p.riaditeľka Mgr.Babušíková, "neviditeľná" porota, ale i  moderátorka p.uč.Brnáková. Zábava striedala zábavu, veď sa môžete sami o tom presvedčiť vo Fotoalbume... Jedno je však isté - na budúcoročný karneval sa tešíme už teraz!!! ...(byMirKos)

   


Dňa 9. 2. 2017 IX.A pozvala prvákov do svojej jazykovej učebne, aby sa spolu spoznali a zahrali si hry s angličtinou. Moderovali Rebeka Ťapušíková a Šimon Petro. Deti sa zahrali kartičkovú  hru v skupinách, ktorú vytvorili a nakreslili  Karin Majerová a Alena Horváthová. O sladkú odmenu sa prváci férovo podelili. Deviataci pomáhali pri hrách a súťažiach. Na hodine angličtiny vládla priateľská atmosféra a veľa smiechu:) Tešíme sa na ďalšie stretnutie v letných mesiacoch:) Pozrite si foto a krátke video...(by ZuVog)

   


JANUÁR

Našich 40 žiakov zo 6. až 9. ročníka sa od nedele 22. 1. 2017 do piatku 27. 1. 2017 zúčastnilo lyžiarskeho a snowboardového výcviku v SKI PARK Kubínska hoľa. Zažili výbornú lyžovačku a odniesli si kopec nezabudnuteľných zážitkov. Počasie im prialo a snehové podmienky mali skutočne vynikajúce. Pozrite si Fotoalbum... (by KarBli)


Žiaci z IX.B si pripravili ďalší projekt pre Američanov z Dakoty, v ktorom sa predstavili svojim kamarátom z Ameriky a odprezentovali tri obľúbené detské hry zo Slovenska:)

Technická realizácia bola pod palcom Alexandra Godála z IX.B triedy.


Dňa 26.1.2017 prišli prváci z I.C triedy s pani učiteľkou Strakovou pozrieť najstarších žiakov školy - deviatakov do ich jazykovej učebne. Spolu sa zahrali anglické hry, ktoré im IX.B pripravila a ako darček dostali vlastnoručne vyrobené kartičky zo slovnej zásoby, ktorú doteraz prebrali. Kartičky vymyslel a nakreslil žiak Michal Tóth. Na hodine vládla uvoľnená atmosféra a radosť zo vzájomného stretnutia. Pred vianočnými prázdninami potešili prvákov deviataci z IX.A pod vedením pani učiteľky Kmeťovej. Zaspievali si s nimi, zahrali im na gitare a zahrali sa s nimi anglické hry

... (by ZuVog)


V nedeľu 29.1.2017 si žiaci 5.-9.ročníka pripomenuli Medzinárodný deň holokaustu návštevou Múzea holokaustu SNM - MŽK v Seredi v rámci činnosti historicko-geografického krúžku. Prehliadkou expozície si pripomenuli tisícky nevinných obetí zo Slovenska, ktoré zahynuli počas druhej svetovej vojny. Prostredníctvom rozprávania p.Kristiána Horvátha sa žiaci oboznámili nielen s históriou seredského tábora, ale aj osudmi miliónov obetí holokaustu počas 2.svetovej vojny. Spoznávaním dejín regiónu žiaci pokračovali i v Galante počas návštevy parku Neogotického kaštieľa. O priebehu exkurzie sa dozviete aj vo Fotoalbume. (by MirKos)


Aj v tomto školskom roku pripravila katedra fyziky z PF UKF v Nitre zaujímavú a náučnú prezentáciu fyzikálnych pokusov pre základné a stredné školy - Fyzika naživo. Z našej školy sa tejto show zúčastnili žiaci z fyzikálneho krúžku " Fyzika hrou".  Mnohé pokusy sú pre nich inšpiráciou  pre daľšiu prácu na vyučovacích hodinách a pre ďaľšie štúdium. 

 Foto by MarNov


DECEMBER

Dňa 25. 12. 2016 žiačky a žiaci našej školy:

Tamarka Baráthová, III.A, Miška Némethová, III.A , Nelka Furková, IV.A, Laurika Vinter, III.A, Šimonko Uram, III.A a  Alexík Vinter, VI.B,

pod vedením Sr. Gabriely a Sr. Kláry účinkovali v Jasličkovej slávnosti na detskej svätej omši v kostole sv. Martina na Chrenovej.

Ďakujeme, že aktívne prispeli k radostnému prežívaniu Vianočných sviatkov.


Krásnu predvianočnú atmosféru sme sa rozhodli vychutnať si na spoločnom vianočnom aranžovaní žiakov so ŠVVP. Na pomoc sme si pozvali pani Ing. Zuzku Jakubíkovú z Centra voľného času v Nitre, ktorá nám pomáha pri rôznych príležitostiach tvoriť krásne veci už niekoľko rokov. Deti spolu so špeciálnymi pedagogičkami, pani asistentkami a tetami sestričkami Ankou a Valikou vytvorili nádherné vianočné ikebanky. Dnes už zdobia obývačky ich príbytkov. Atmosféra bola úžasná, celý čas nám hrali koledy.  

... Keby tak Vianoce boli každý deň!!! .... (by JanaMic)


Tesne pre Vianocami, 21.12.2016, sa naša škola opäť zahalila do vianočnej nálady. Ako každý rok, tak aj tento, sa naši žiaci usilovne zapojili do súťaže o najkrajšie vianočne vyzdobenú triedu. Štvorčlenná komisia zložená zo zástupcov Žiackeho parlamentu hodnotila jednotlivé triedy. Nemali veru ľahkú úlohu. Najmä žiaci z nižších ročníkov si v triedach urobili utešené zimné zátišia, dokonca v jednej triede aj snežilo....

Zvíťazili tieto triedy: pre ročníky 1. - 4. II.C, pre ročníky 5. - 9.   VI.B

Víťazom srdečne blahoželáme a sľúbená odmena na nich čaká v novom roku.

Prajeme príjemné prežitie Vianoc a veľa síl v novom roku 2017

Žiacky parlament (by MonBud)

 II.C   VI.B


V tomto predvianočnom období, kedy sa všetci väčšinou ponáhľajú, sme na našej škole mali možnosť na chvíľu sa zastaviť a potešiť sa vianočným hudobno - dramatickým programom.

Pripravili ho sestry františkánky (Sr. Gabriela a Sr. Klára) v spolupráci s pani učiteľkami Lianou Vinter, Katarínou Kmeťovou a Ľudmilou Sedláčkovou.

V scénke "Katkin vianočný príbeh"  s radosťou a s umeleckým talentom účinkovali:

Tamarka Baráthová, III.A, Miška Némethová, III.A a Nelka Furková, IV.A, Laurika Vinter, III.A a Šimonko Očkaják, IV.B.

Sólo - klavír:  Sofinka Ševčíková, V.A

Sólo - gitara: Alexík Vinter, VI.B

Bubny - Paťko Kmeť, V. B

Gitara - duo - Sr. Klára a žiačka IX.A- Rebeka Bartošíková

V spevokole účinkovali žiačky 4. až 9. ročníka.

Za krásny spev ďakujeme  tiež žiakom 2. ročníka pod vedením p. učiteľky Sedláčkovej.

Všetkým účinkujúcim i pedagógom ďakujeme a celej škole prajeme požehnané a radostné vianočné sviatky! 

 Foto by MarMin


Týždeň pred najkrajšími sviatkami roka, dňa 13.12.2016 sa na našej škole uskutočnil tradičný Vianočný jarmok. Každá trieda mala vyčlenený priestor, kde mohla ponúkať svoje výrobky a predmety na predaj. Ako každý rok, tak aj tento si deti spolu s pani učiteľkami zodpovedne pripravili svoj tovar. Ruku k dielu priložili neraz aj mamičky, či babičky. O nádherné veci naozaj nebola núdza. Stoly sa prehýbali pod záťažou vianočných dobrôt od výmyslu sveta, ako aj pod nádhernými svietnikmi, čarovnými ozdobami, či nežnými anjelmi. Mnohí z nás využili Vianočný jarmok aj na kúpu darčekov pre svojich najbližších a potešia tak možno svoju mamičku, babičku, ocina, alebo kamarátku. V jarmočnom duchu sa niesol celý deň a veríme, že slávnostná nálada a úsmev na tvári plný očakávania nám vydrží čo najdlhšie. Pozrite si fotoalbum... (by MonBud)

Prajeme vám nádherné Vianoce a šťastný rok 2017

Žiacky parlament


Na sviatok svätého Mikuláša 6. 12. 2016 sa žiaci našej školy tešili nielen zo sladkostí, ale aj z hudobno - duchovného pásma o sv. biskupovi Mikulášovi. Pripravili ho sestry františkánky (Sr. Gabriela a Sr. Klára) v spolupráci s pani učiteľkou Lianou Vinter.

V scénke "Legenda o sv. Mikulášovi" s radosťou a s umeleckým talentom účinkovali: Filipko Fördös, VII.B; Nelka Furková, IV.A; Vanesska Beneová, IV.A; Šimonko Očkaják, IV.B; Laurika Vinter, III.A; Miška Némethová, III.A; Lenka Špačeková, III.B; Natálka Chromčová, III.C.

Ďakujeme im za ochotu a obetavosť pri nácvikoch i počas programu.

Podobne sa zapojili žiaci našej školy aj do Mikulášskeho programu v kostole na Chrenovej počas nedeľnej detskej sv. omše. Pozrite si fotoalbum... (by Sr. Klára a Sr. Gabriela & by SlaŠim)


1. 12. 2016 prebehla celoslovenská súťaž VŠETKOVEDKO pre žiakov 2. - 5. ročníka ZŠ, ktorí zabojujú o hrdý titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Sme radi, že sa aj naši žiaci zapojili do tohto súboja, aby ukázali, koľko už toho vedia o svete, ktorý ich obklopuje.  Pozrite si fotoalbum... (by MarMin)


NOVEMBER

Dňa 30. 11. 2016 prebehlo školské kolo prednesu povestí - Šaliansky Maťko. Výsledky kategórie A si pozrite tu: https://zstopolovanr.edupage.org/text2/? Viac vo fotoalbume... (by MarKad)


Dňa 30. 11. 2016 žiaci 2., 3. a 4. ročníka navštívili Staré divadlo K. Spišáka v Nitre. Vydali sa na putovanie po vesmíre a pretancovali sa do radosti. Vesmírny bábkový kabaret spojený s tančiarňou, pod názvom "Môj Malý princ", bol úžasný divadelný zážitok! Pozrite si fotoalbum... (by MarMin)


Náboj junior je medzinárodná matematicko -fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základnej školy a gymnáziá, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh. Do súťaže sa zapojila aj naša škola a zmerať sily so silným súperom sa odvážili naši štyria žiaci: Alex Godál a Ivan Pavlovič z 9.B a Dominik  Eremiáš  a Maxim Fraňo z 9.A. Chlapci zabojovali a  na Párovskom gymnáziu obsadili krásne 10. miesto. Gratulujeme! Viac vo fotoalbume... (by MarNov)


Pozrite si padlet, ktorý vytvorili naši žiaci  IX.B z anglického jazyka.
Padlet je súčasťou dlhodobého projektu: Zdravý životný štýl ... (by ZuVog) 

 https://padlet.com/vogel/nwjep192ih8w  Zadaj heslo: life


Naši deviataci a ôsmaci nadviazali spoluprácu s americkým mestom Dakota.
Ako prekvapenie pre svojich listových kamarátov pripravili žiaci IX.B  video- Kurz Slovenského jazyka. V 1. časti sa američania učili naše pozdravy. V rámci slovenského jazyka viedla žiakov pani učiteľka Mgr Brnáková. Za anglický jazyk prevzala zodpovednosť pani učiteľka Mgr. Vogelová. Žiaci si svojpomocne video upravili, postrihali a pripravili ho do konečnej podoby. Pozrite sa ...

L1-Pozdravy.mp4        


Chlapci pod vedením p.uč.Karola Blicklinga sa zúčastnili Majstrovstiev okresu v basketbale, kde obsadili vynikajúce 2.miesto. Chlapcom srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

 


Posledný októbrový týždeň na našej škole prebiehala akcia pod názvom Októbrové knihobranie. Počas celého týždňa ste mohli priniesť knihy, ktoré ste mali doma a venovať ich našej školskej knižnici. Akcia bola úspešná, priniesli ste celkovo 59 kusov kníh. Sú to knihy nielen rozprávkové, ale aj romány, dievčenské romány, denníky ale aj encyklopédie. Do každej knihy sme vpísali venovanie s menom darcu. Srdečne ešte raz všetkým ďakujeme! Ak ste nestihli priniesť knižky a chcete darovať knižnici nejaké zaujímavé tituly, môžete tak urobiť počas celého roka a obrátiť sa na p.učiteľku BudayovúPrvý ročník Októbrového knihobrania bol úspešný a tešíme sa na budúci rok... 

   Ďakujeme                            (by MonBud)


Počas novembra, postupne vo všetkých triedach našej školy, prebiehajú besedy s preventistkou mestskej polície v Nitre, Mgr. Zuzanou Bucheňovou. Téma, o ktorej sa žiaci rozprávajú, je v každom ročníku iná. Veľmi milá pani preventistka sa dokáže prispôsobiť každému veku a pútavo vedie rozhovory na citlivé témy, týkajúce sa bezpečnosti na cestách, doma, v škole, v rodine, či pri stretnutiach s cudzou osobou... Starším žiakom objasňuje problém šikany, bezpečnosť používania internetu, či sociálnych sietí... Pozrite si fotoalbum (by MarMin)

   


Dňa 18. 11. 2016 sa žiaci 1. - 4. ročníka zúčastnili výchovného koncertu pod názvom "Môj malý svet". Hudobná skupina Forever zahrala skvelé skladby s výchovne zameranými textami o zdraví, vzdelaní a slušnom správaní. Ako sa naši žiaci zabavili, ako súťažili, či spievali môžete vidieť vo fotoalbume... (by MarMin)

 


Dňa 8. 11. 2016 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili vedeckého jarmoku v OC Mlyny, ktorý už tradične organizuje katedra fyziky na PF UK Nitra. Prezentácia rôznych pokusov a projektov pomohla žiakom rozšíriť svoje poznatky z fyziky, biológie, geografie a chémie. Informácie a poznatky boli prezentované zábavnou formou a žiaci si mohli sami vyskúšať svoje zručnosti a overiť svoje vedomosti. Viac napovie fotoalbum... (by MarNov)


Jedna z aktivít, ktorej úlohou je prispieť k zvyšovaniu digitálnej gramotnosti žiakov, je i súťaž v informatike pod nezvyčajným názvom iBobor. V tomto roku sa do nej zapojili vybraní žiaci 6.-7.ročníka, ktorí súťažili v kategóriách Bobríci (žiaci 3.-4.roč.) a Benjamíni (5.-7.roč.). Náročné úlohy preverili schopnosti žiakov z matematiky, programovania, ako i logického myslenia. (byMirKos)


Dňa 11. 11. 2016 sa v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít konal ďalší ročník bežeckej súťaže Večerný beh Nitrou. Zúčastnili sa ho aj žiaci našej školy, ktorí súťažili v rôznych vekových kategóriách. Podarilo sa nám získať niekoľko krásnych umiestnení. Linda Chobotová (I. roč.) obsadila 3. miesto. Nella Čerenková (II. roč.) obsadila 2. miesto. Matúš Kapustík (III. roč.) obsadil 3. miesto a Jakub Seko (VII. roč.) obsadil 3. miesto. Srdečne GRATULUJEME!!!

Súťaže sa zúčastnili aj títo žiaci: Michal Spišiak, Martin Kajan, Alexandra Kučírková, Sofia Lipovská, Barbora Štrbová, Jakub Kopček a Patrik Muller. Viac vo fotoalbume... (by SilAm)


V sobotu 5. novembra 2016 žiaci v rámci historicko-geografického krúžku absolvovali exkurziu do Komárna. Počas nádherného slnečného dňa si prezreli nielen najväčší pevnostný systém na Slovensku - Komárňanskú pevnosť, ale i Nádvorie Európy, Americký park, na nábreží Dunaja mali možnosť spoznať lodenice i unikátny dvíhací most. Na námestí generála Klapku spoznali históriu Komárna aj vďaka výstave fotografií, ktorá približovala premeny mesta. Čakali sme aj husára, ktorý mal prísť na radnicu, no nejako meškal a tak sa do Komárna  určite ešte vrátime. Viacej o priebehu sa dozviete vo Fotoalbume... (by MirKoš)


Dňa 4. 11. 2016 žiaci 4. ročníka navštívili Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika v Hlohovci. Viac vo fotoalbume... (by LuSrn)


Vo štvrtok 3. novembra 2016 žiaci 7. a 8. ročníka navštívili v rámci exkurzie výstavu Cosmos Discovery v INCHEBA Bratislavaktorá  je najväčšou putovnou výstavou o kozmonautike na svete.
Rozkladá sa na viac ako 3000 m2 a obsahuje viac ako 200 originálnych exponátov z USA i Sovietskeho zväzu, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce expozície orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty. Výstava Cosmos Discovery mapuje vývoj pilotovaných kozmických letov od začiatku až po súčasnosť. Žiaci v  expozícii uvideli ruský Sputnik, Lajku aj Gagarina. Nechýbali lunárne programy Apollo ani ruský Lunochod. 
Bol tu obrovský model americkej rakety Saturn a taktiež originál ruskej rakety Sojuz. Pestrá bola aj prehliadka kozmických skafandrov. Najväčšiu pozornosť pútali časti kozmických lodí a vesmírnych staníc alebo riadiace stredisko v Houstone. Pozrite si fotoalbum... (by MonBud)

 


V stredu 2. novembra 2016 sa žiaci vrátili po jesenných prázdninách opäť do školy.


OKTÓBER

Posledný októbrový týždeň sa žiaci 1. stupňa zaoberali významom zdravej výživy v rôznych praktických aktivitách. Vysvetlili si, že ovocie a zelenina má vo výžive človeka nezastupiteľné miesto vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a ďalších dôležitých látok, ktoré zlepšujú našu kondíciu, posilňujú náš imunitný systém a sú výborným zdrojom prírodnej energie. Mlieko a mliečne výrobky patria medzi dôležitú potravinovú skupinu, ktorá prispieva k zabezpečeniu pestrosti stravy a dodáva nielen rastúcemu organizmu kvalitné živiny. Právom má mlieko a mliečne výrobky vlastné miesto v našej potravinovej pyramíde. Pozrite si fotoalbum... (by MarMin)


Vo štvrtok 27. októbra 2016 sa uskutočnila vernisáž výstavy Cesta života a nádeje, ktorá zobrazuje osobné zážitky p.uč.Miroslavy Košťálovej z Vrba-Wetzler Memorialu, ktorý absolvovala v r.2015 a 2016.

Slávnostné otvorenie výstavy bolo za prítomnosti p.riaditeľky Mgr.Heleny Babušíkovej, p.zástupkyni Mgr.Aleny Dingovej a autorky výstavy Miroslavy Košťálovej. Vernisáže sa zúčastnili žiaci 9.ročníka.

Výstava je v priestoroch ZŠ voľne prístupná pre všetkých žiakov, rodičov a verejnosť do konca decembra 2016 na 2.poschodí. 


Vo štvrtok žiaci 6.ročníka absolvovali exkurziu na hrad Červený Kameň.


Naši žiaci z ôsmeho a deviateho ročníka nadviazali medzinárodnú spoluprácu so školou v Dakote v USA. Deti si prostredníctvom listov odovzdávajú informácie o svojich rodinách, krajinách a o prostredí v ktorom deti žijú. Prostedníctvom poslaných fotografií sa zoznamujú s Dakotou a jej zvykmi. Takáto radosť nastala, keď prišli prvé listy z Dakoty:) Aké dojmy v našich žiakoch vyvolali listy amerických spolužiakov si môžete prezrieť aj vo fotoalbume.

O aktivitách sa dočítate aj na https://zstopolovanr.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=16


Dňa 25.10.2016, pri príležitosti mesiaca úcty k starším, vystúpili žiaci prvého stupňa s krátkym kultúrnym programom. Svojim babičkám, dedkom a starším občanom z mestskej časti Chrenová, zarecitovali, zaspievali a zatancovali na ľudovú nôtu. Predstavili sa žiaci II.B pod vedením p. uč. Ľ. Sedláčkovej, žiaci II.C pod vedením p. vych. I. Novotnej a žiaci tanečného krúžku pod vedením p. uč. M. Jakubíkovej. Viac vo fotoalbume... (by DarLy)

 


Dňa 24.10.2016 sme sa celá škola zapojili do celoslovenskej aktivity s názvom Spoločné čítanie rozprávky, ktorú organizovalo Ministerstvo školsva. Školský rok 2016/2017 bol vyhlásený ako ROK ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI. Tento deň je aj Medzinárodným dňom školských knižníc. Zámerom tejto spoločnej aktivity je zaktraktívniť čítanie kníh, ale aj posilniť pocit spolupatričnosti a súdržnosti. Rok čitateľskej gramotnosti sa nesie pod heslom "Myslenie je pohyb". Viac napovie fotoalbum... (by MarMin)


Vo štvrtok 20.októbra 2016 žiaci 5.A triedy absolvovali exkurziu do Bratislavy. Prezereli si Detské múzeum SNM, absolvovali interaktívny vzdelávací program Hrdinovia všedného dňa a zároveň si prezreli niektoré pamätihodnosti nášho havného mesta. Viacej sa dozviete vo Fotoalbume. (byMirKoš)


Dňa 20. 10. 2016 žiaci tretieho ročníka navštívili detské divadelné predstavenie "Bolo nás päť" v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.


Na okraji Hlohovca, na kopci zvanom Svinná hora, sa nachádza hvezdáreň nesúca meno jedného z najvýznamnejších štátnikov v slovenských dejinách, ktorý bol zároveň i astronómom, M. R. Štefánika. Hvezdáreň vyvíja nielen odbornú, ale aj vzdelávaciu a popularizačnú činnosť. Pre našich ôsmakov pripravili jej zamestnanci prednášky, premietania filmov, a najmä pozorovania oblohy pomocou špeciálnych astronomických prístrojov, projekciu hviezdnej oblohy s demonštráciou pohybu vesmírnych telies. Vedomosti si rozšírili nielen z fyziky, ale i z geografie a dejepisu. Viac vo fotoalbume... (by MarNov)

14. 10. 2016 žiaci 7. ročníka navštívili výstavu o živote Keltov. Prostredníctvom panelovej výstavky študentov muzeológie UKF v Nitre mali možnosť rozšíriť si i získať nové poznatky o živote Keltov nielen na území Slovenska, ale spoznať aj život predkov na území mesta Nitra. Následne absolvovali aj pešiu vychádzku po Pamiatkovej zóne so zameraním na spoznávanie vybraných historických pamätihodnotí Nitry. Viac vo fotoalbume... (by MirKoš)


14. 10. 2016 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili rozprávkového divadelného predstavenia pod názvom "Zabudnutý čert" v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.


V utorok 11. októbra 2016 sa konal v poradí už 5. ročník vyrezávania tekvíc TEKVIČÁK. Zišli sa tu deti z rôznych ročníkov prvého i druhého stupňa, ktoré v spoločnosti svojich rodinných príslušníkov  vyrezávali hotové umelecké diela. Podával sa čajík a voňavé jabĺčka . Tekvičky sme vystavili vo vestibule, kde si ich môžete  pozrieť počas výstavy, ktorá potrvá zhruba týždeň. Kto by to nestihol, nech sa páči - nakuknite do Fotoalbumu... (by ZdeSl)

Dňa 7.10.2016 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili v rámci Dňa otvorených dverí zaujímavej exkurzie na Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre. Sprievodkyne - zvieratká, žiakom poukazovali všetky priestory školy. Deti videli ako sa žiaci tamojšej školy starajú o rôzne druhy zvierat. Najzaujímavejšie boli hady, šváby, pavúky, strašilky, či obrie slimáky... Vyskúšali si zlaňovanie, učili sa robiť umelé dýchanie, či poskytnúť prvú pomoc, zoznámili sa so psami záchranármi. Ochutnali vlastnoručne urobený medík, videli ako sa chovajú včely. Nakoniec im žiačky zahrali divadielko o troch prasiatkach. Pozrite si fotoalbum... (by MarMin)

6.-7.októbra žiaci 5.-9.ročníka absolvovali účelové cvičenie. V teoretickej časti sa pripravovali na riešenie úloh v oblasti zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy, výchovy k bezpečnému správaniu, pri mimoriadnych udalostiach a pri pobyte v prírode. Súčasťou teoretickej prípravy bola aj súťaž, kde žiaci v tímovej práci preukázali svoje vedomosti pri riešení každodenných i mimoriadnych situácií. Najlepšie v tejto súťaži obsatáli: 1.miesto Maxim Sovík a Jozef Hunka (9.A), 2.miesto Miloš Čohán a Matúš Kovár (6.B) a 3.miesto Peter Sobčák a Max Jager (8.B).O priebehu teoretickej i praktickej časti účelového cvičenia sa viacej dozviete aj vo Fotoalbume... (by MirKoš)


4.októbra sa uskutočnila plenárna schôdza a triedne schôdzky rodičovského združenia.


3.10.2016 v parku na Sihoti v Nitre prebehla súťaž Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu. Našu školu reprezentovalo družstvo dievčat v zložení Barbora Štrbová, Ema Buchová, Petra Šimurková a družstvo chlapcov v zložení Ivan Pavlovič, Jakub Seko, Jakub Kopček. Našej Barborke sa podarilo opäť uchytiť medailu za 2.miesto, čo bol hodnotnejší výkon ako minulý rok v rovnakej súťaži. Skvelé výkony však predviedli všetci... (by SilAm)


SEPTEMBER

V sobotu 24. 9. 2016 žiaci spoznávali v rámci historicko-geografického krúžku tajomstvá Bratislavy. So záujmom si prezreli uličky Starého mesta, navštívili výstavu na hradbách, ale i Múzeum zbraní v Michalskej veži. Viac môžete vidieť vo fotoalbume... (by MirKoš)

Naša škola sa zapojila do medzinárodnej hry S hadom na zebre. Úlohou hry je motivovať deti, aby chodili do školy pešo alebo na bicykli alebo čo najekologickejším spôsobom dopravy. Tretiaci dva školské týždne pozorne zaznamenávali svoje dochádzanie do školy. Viac môžete vidieť vo fotoalbume... (by IvUrc)

V septembri sa žiaci zúčastnili atletickej súťaže "Hľadáme nových olympionikov" v Dubnici nad Váhom, kde nás zastupovali víťazi krajského kola. Štafeta 4x 60m v zložení Jakub Kopček, Jakub Seko, Patrik Muller a Ondrej Kapustík obsadili 4. miesto v osobnom rekorde 34,76s. Vítaným spestrením atletických pretekov bolo aj stretnutie so slovenskými olympionikmi, ktorí reprezentovali Slovensko na LOH v Riu. Viac môžete vidieť vo fotoalbume... (by SilAm)

V septembri sme začali náš nový školský rok. Veríme, že to bude veľmi úspešný rok nielen pre naše prvácke triedy, ale i pre všetkých žiakov a ich rodičov.  Viac môžete vidieť vo fotoalbume...(by MirKoš)

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria