Navigácia

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012

Školské úspechy

2017/2018

Finálový turnaj Miniligy M. Stocha ZŠ

15. jún 2018

FINÁLE: ZŠ Fatranská - ZŠ Topoľová 4:3, Antalovič 3, Polák - Holka, P. Buday, Kostoláni.


Najlepší hráč: Peter Buday (ZŠ Topoľová).

 

HRÁČI ZŠ TOPOĽOVÁ: P. Buday, K. Buday, Holka, Kostoláni, Čurka, B. Kmetyo, F. Kmetyo, Buch, Petro, Strieška. Tréner K. Blickling.

 

Konečné poradie: 1. ZŠ Fatranská, 2. ZŠ Topoľová, 3. ZŠ Nábrežie mládeže, 4. ZŠ Cabajská, 5.-8. miesto: ZŠ kr. Svätopluka, ZŠ sv. Marka, ZŠ Lúky Vráble, ZŠ Škultétyho, 9. ZŠ Beethovenova.

 By KarBli
Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/20850975/fotogaleria-z-finaloveho-turnaja-miniligy-stocha-zs.html#ixzz5JjKqDQ6u
 


Čítajte s nami 

Aj tento rok sa naša škola zapojila do čitateľskej súťaže Čítajte s nami. Od novembra 2017 do mája 2018 prebiehal 18. ročník súťaže . Organizátorom bola KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA V NITRE a z našej školy sa do súťaže zapojili žiaci III.C triedy. Hodnotila sa  interpretácia obsahu prečítanej knižky, hľadanie kníh a orientácia v knižnici, triedny čitateľský zápisník, aktivita žiakov a zaujímavý projekt o nitrianskom regióne. Knižnicu sme navštívili 8 krát. Na každú hodinu sa svedomito pripravovali všetci žiaci a nakoniec sme sa vo svojej kategórii umiestnili na 4. mieste. Najlepšou čitateľkou sa stala Julka Kentošová a za odmenu sme všetci boli 17. mája 2018 na divadelnom predstavení Janko Hraško v bábkovom divadle. Viac o tejto dlhodobej aktivite našich tretiakov napovie fotoalbum...

 By MarMin


Atletika - Majstrovstvá kraja základných škôl

7.6.2018 sa v na atletickom štadióne v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá kraja v atletike. Na kraj sa prebojovali majstri okresu vo vrhu guľou Sandra Minárová a Filip Fleischhacker. Sandre sa podarilo vybojovať 4. miesto v osobnom rekorde 9,82 m. Filip si taktiež v novom osobnom rekorde 14,03m vybojoval 1. miesto a zároveň postup na celoštátne kolo , ktore sá koná 20. 6.2018 v Trnave pod zastrešením súťaže Kalokagatia . Obom srdečne gratulujeme!

 By SilAm    Video tu: MK_7.6.2018_Filip_F.mp4


Súťaž Družstiev mladých zdravotníkov II. stupeň

V stredu 6. 6. 2018 sa v areáli Civilnej ochrany na Levickej ulici v Nitre konala okresná súťaž  Družstiev mladých zdravotníkov I. a II. stupňa. Každoročne túto súťaž organizuje Územný spolok Červeného kríža v Nitre. Našu školu reprezentovali žiaci VII. A triedy v zložení: Ema Ivičová - kapitánka, Ema Reťkovská, Nina Iliziová, Alžbeta Týrová a Boris Gróf. Súťažné disciplíny tvorili: test - vedomosti o ČK, SČK, darcovstve krvi, praktické poskytovanie prvej pomoci na stanovištiach a kardiopulmonálna resuscitácia – každý člen nesúťažne. Spolu súťažilo 22 družstiev. V kategórii DMZ II sa naši žiaci, spomedzi 18 družstiev, umiestnili na  8. mieste. GRATULUJEME!

 By MarMin


Majstrovstvá ZŠ v atletike

28.5. 2018 sa na štadióne AC Stavbár Nitra konali Majstrovstvá ZŠ v atletike. Našu školu reprezentovalo 9 športovcov a 5 športovkýň. Tešíme sa , že štafetu majstra okresu po úspešnom reprezentovaní Ivana Pavloviča prebrali hneď dvaja naši súťažiaci. V kategórii dievčat a v disciplíne vrh guľou (3kg) sa majsterkou okresu stala Sandra Minárová a v tej istej disciplíne (guľa 4kg) sa majstrom okresu stal Filip Fleischhacker. Obaja postupujú na majstrovstvá kraja do Nových Zámkov.

Darilo sa však aj iným. V behu na 800m Sofia Lipovská obsadila 3.miesto.V behu na 300m Barbora Štrbová dobehla na 4.mieste a Natália Czaková ročníkom výrazne mladšia  na 7.mieste. Ema Buchová pre vážnejšie zranenie tentoraz nemohla nastúpiť na svoje skokanské disciplíny, tak si vyskúšala hod kriketovou loptičkou. Dievčatá svoj úspešný deň zaklincovali 3.miestom v štafete 4x60m. Z chlapcov ešte výborný výkon v behu na 300m predviedli Jakubovia Kopček (5.m) a Seko(6m.) Patrik Muller sa prebojoval z rozbehu do finále vbehu na 60m.  A osvedčená štafetárska štvorka (Muller, Kapustík, Seko,Kopček) vybehali 3. miesto.Okrem spomínaných mali premiéru na majstrovstvách Tobias Salomon, Kapustík Matúš a z prvého stupňa Peter Buday a Dominik Chobot.

Ďakujeme za skvelú reprezentáciu!

 By SilAm


Song

16.5.2018 sa uskutočnilo okresné kolo v súťaži SONG v CVČ DOMINO.

Našu školu reprezentovali : Mária Tomašková,(3.C) Natália Grófová,(3.C) Sofia Kubeková (3.C)  a Jana Arpášová (9.A), Karolína Jaleczová, (9.B), Sára Trnková (8.A), Natália Czaková (6.B)

V kategórii sólo Mária Tomašková z 3.C získala 2.miesto a v kategórii skupina Mária Tomašková, Natália Grófová, Sofia Kubeková z 3.C   získali 3.miesto.

Ďakujeme za účasť a odmeneným blahoželáme, ďakujeme za odborné vedenie pani učiteľke Vinter,  pani učiteľke Strakovej a pani učiteľke Kmeťovej.

 

   By ZuVog


Bowlingový turnaj

Dňa 11. 5. 2018 usporiadalo CVČ Domino Nitra, v rámci projektu Nitra - európske mesto športu, turnaj v bowlingu pre základné školy mesta Nitry. Spolu súťažilo 8 ZŠ z dvoch sídlisk - Klokočina verzus Chrenová. Nám sa podarilo vybojovať krásne 2. miesto. Súťažili títo žiaci: O. Kapustík, A. Vinter, V. Šinkovičová, T. Mikleová, N. Torišková, S. Minárová a J. Kopček.

Jakub Kopček získal navyše 1. miesto ako najlepší jednotlivec zo všetkých súťažiacich hráčov! GRATULUJEME!  

 By KarBli


KLOKAN - matematická súťaž

V celoslovenskom kole matematickej súťaže Klokan boli úspešní títo žiaci:

Samuel Sianta 85,8% V.C, Miloš Čohán 77,5% VII.B, A.Hlaváč 76,7% V.A, D. Ferenec 73,3% V.C, M. Spišiak IV.A, K. Kováč IV.C, A. Fabiš IV.C.

Školský šampión sa stal Matej Jaroš II.B.

Gratulujeme!


Orientačný beh

Krajské majstrovstvá Základných škôl v orientačnom behu sa uskutočnili dňa 9.5.2018, organizátorom bol AC Stavbár Nitra. Naše žiačky  získali 4. miesto. Družstvo dievčat v zložení: Sandra Minárová, Barbora Štrbová, Natália Czaková, súťažilo v Brezovom hájiku. Gratulujeme!

 By SilAm


Slávik Slovenska - školské kolo

 

Školského kolo sa konalo 27. 4. 2018

 

1. kategória: počet zúčastnených žiakov:   15

 

1. miesto:............... Mária Tomášková

 

2. miesto:.................... Barbora Ježová

                                  

3. miesto:....................Kristián Buday 

 

2. kategória: počet zúčastnených žiakov:   7

 

1. miesto:......Natália Czaková

 

2. miesto:......Juraj Muller

                                  

3. kategória: počet zúčastnených žiakov:   6

 

1. miesto:................. Sára Trnková

 

2. miesto:............... Karolína Jaleczová

                                  

3. miesto:.......Janka Arpášová 

 

Zloženie školskej komisie:

Mgr. Ľudmila Sedláčková, Mgr. Jana Mičíková, Mgr. Liana Vinter

 By DarHor


McDonalds cup - futbalový turnaj

Naši futbalisti získali krásne 2. miesto na majstrovstvách okresu. Gratulujeme! 

 By KarBli


English Drama

Naši žiaci získali 3. miesto s hrou The Bull in the Class.-Šikana v triede.

  By ZuVog


Orientačný beh - okresné kolo

17. apríla sa v mestskom parku Na Sihoti uskutočnilo okresné kolo súťaže v orientačnom  behu jednotlivcov a družstiev základných škôl. Našu školu reprezentovali dve družstvá. Družstvo dievčat v zložení Barbora Štrbová, Sofia Lipovská, Sandra Minárová a Natália Czaková si vybojovalo postup do krajského kola z druhého postupového miesta. V kategórii jednotlivcov sa v prvej desiatke umiestnili tri pretekárky z celkového počtu 124 štartujúcich dievčat (Sofia 3.m. , Barbora 4. m., Sandra 9.m.). Chlapci nastúpili v zostave  Jakub Kopček, Jakub Seko, Patrik Muller a Ondrej Kapustík . Najlepší výkon podal J.Kopček , ktorý sa bez trestných minút zaradil na 30. miesto  z celkového počtu 129 štartujúcich. 

 By SilAm


Krajské kolo Geografickej olympiády

Vo štvrtok 12.apríla 2018 sa na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach uskutočnilo krajské kolo Geografickej olympiády. Našu školu tam zastupovali Alex Vinter (7.B) a Viktor Lukács (6.B). V silnej konkurencii sa darilo Viktorovi, ktorý obsadil 7.miesto a zároveň bol úspešným riešiteľom.


Okresná súťaž plastových a papierových modelov

Dňa 23.3.2018 sa v Nitre uskutočnila Okresná súťaž plastových a papierových modelov,do ktorej sa zapojili aj naši žiaci.
Michaela Némethová IV.A 2.miesto-vojenská technika
Boris Kmetyo IV.A 3.miesto -elektráreň
Jerguš Eliáš IV.B 1.miesto-plastové modely
1.miesto-vojenská technika
2.miesto-lietadlá
Alžbetka Kadlecová VII.B 3.miesto-lietadlá skupina D
Adrián Korál VII.B 2.miesto-plastové modely skupina D
Maximilián Pavelka VII.B 2.miesto-architektúra a špeciálne ocenenie primátora mesta
Blahoželáme!

 ByZuzŠup


Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

V Krajskom osvetovom stredisku v Nitre dňa 15.3.2018 zastupovali našu školu na obvodnom kole víťazi školských kôl súťaže Hviezdoslavov Kubín v umeleckom prednese poézie a prózy. Mali sme zastúpenie vo všetkých kategóriách. Nesmierne nás tešia tri tretie miesta, jedno druhé miesto a dokonca jedno prvé miesto.

Víťazka obvodného kola v III.kategórii - próza, Hana Rothmeierová, bude našu školu reprezentovať v regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá bude 11.4.2018. Budeme jej držať palce!


Prednes poézie a prózy  v ANJ a NEJ

Dňa 15.3.2018 sa uskutočnilo školské kolo prednesu poézie a prózy v anglickom a nemeckom jazyku.

Na 1. mieste v ANJ nás bude 2. kategórii reprezentovať Ema Ivičová zo VII.A.

2. miesto obsadila Tamarka Kuricová zo VI.A.

V nemeckom jazyku bude bojovať o priazeň poroty Alžbeta Týrová zo VII.A.

Držíme palce a ďakujeme deťom za účasť.

 By ZuVog


Miniliga Miroslava Stocha

Žiakom našej školy sa zatiaľ darí. Vo futbalovej minilige M. Stochu ZŠ v Nitre sú zatiaľ na 1. mieste. Držíme im palce v ďalších kolách!

 By KarBli


SUDOKU - súťaž

CVČ Domino zorganizovalo súťaž v riešení SUDOKU. Nás teší, že záujem o túto netradičnú matematickú hru prejavili aj žiaci 8. a 9.ročníka. V silnej konkurencii žiakov sa najviac darilo Veronike Šinkovičovej (8.A), ktorá získala 1.miesto. Srdečne blahoželáme!!!

 By KatAda


Medzníky 2.svetovej vojny oblastné kolo

Dňa 27.2.2018 sa uskutočnilo oblastné kolo dejepisnej súťaže Medzníky 2.svetovej vojny.

1.miesto obsadilo družstvo v zložení Giulia Caponi, Karolína Mária Jaleczová a Alex Baťalík (všetci 9.B).

3.miesto obsadilo družstvo v zložení Vanesa Kováčová, Simona Srnková a Lukáš Taliga (všetci 9.A)

.


Dejepisná olympiáda okresné kolo

Dňa 15.2.2018 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

V kategórii D obsadil Filip Rumanovský (8.A) 5.miesto, Jakub Seko (8.B) bol úspešným riešiteľom.

V kategórii E boli úspešnými riešiteľmi aj Alex Vinter a Maximilián Pavelka (obaja 7.B).

V kategórii F bola úspešnou riešiteľkou Tamara Kuricová (6.A).


Geografická olympiáda okresné kolo

Dňa 6.2.2018 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.

V kategórii E obsadil Filip Fordos 4.miesto, Adam Chobot bol úspešným riešiteľom (obaja z 8.B)

V kategórii F obsadil Viktor Lukács (6.B) 1.miesto, Alex Vinter (7.B) obsadil 3.miesto. Obaja žiaci zároveň postupujú do krajského kola.

V kategórii G obsadil Filip Brath (5.B) 4.miesto.


Hviezdoslavov Kubín

Dňa 1. 2. 2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy.

V I. kategórii - POÉZIA žiakov 2. až. 4. ročníka získali:   1. miesto: Linda Chobotová, II.C

                                                                                        2. miesto: Michal Spišiak, IV.A

                                                                                                        Rebeka Marková, II.C

                                                                                        3. miesto: Barbora Ježová, III.B

                      - PRÓZA žiakov 2. až. 4. ročníka získali:    1. miesto: Filip Mucha, IV.A

                                                            2. miesto: Mária Tomašková, III.C

                                                                                         3. miesto: Zuzana Dreveňáková, IV.C

 

II. kategória – poézia: 1.miesto: Jana Fábryová V. A, 

                                       2.miesto: Eva Horváthová V. A, 

                                       3.miesto: Lucia Pavlisová VI. B

                 próza: 1.miesto: Viktor Lukács VI. B,

                                    2.miesto: Laura Kónyová VI. B, 

                                    3.miesto: Kristína Jančiová, V. A

III. kategória – poézia: 1.miesto: Barbora Štrbová VIII. B, 

                                         2.miesto: Alžbeta Kadlecová VII. B

                   próza: 1.miesto: Hana Rothmeierová IX. A, 

                                         2.miesto: Tamara Mikleová VIII. A, 

                                         3.miesto: Karolína Mária Jaleczová IX. B

                     


Šaliansky Maťko

Dňa 11. 12. 2017 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese slovenskej povesti. 

V kategórii žiakov 2. a 3. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Barborka Ježová, III.B

                                                             2. miesto - Johanka Kmeťová, III.A

                                                             3. miesto - Laura Urcikánová, III.C

V kategórii žiakov 4. a 5. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Tamara Barátová, IV.A

                                                             2. miesto - Zuzana Dreveňáková, IV.C

                                                             3. miesto Filip Buch, IV.A

                                                                             Adriana Rybárová, IV.B

Víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!


Dátum 9. 11. 2017 bol dňom školského kola Olympiády v anglickom jazyku.
Záujem o túto olympiádu z roka na rok rastie. V každej kategórii sa do ústnej časti dostali siedmi žiaci.
Kategória 1A:

1.miesto Ema Ivičová, VII.A, 2.miesto Tamara Kuricová, VI.A, 3.Karolína Ternyová, VI.B

Kategória 1B:

1.miesto Jana Arpášová, IX.A, 2. miesto Michal Tóth, IX.A, 3. miesto Rebeka Csandová, IX.A

Všetkým deťom ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a žiakom na 1. mieste držíme palce v okresnom kole.

Dňa 16.1.2018 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola Olympiády v anglickom jazyku.

kategória  1A Ema Ivičová, VII.A, 6. miesto

kategória 1B Jana Arpášová, IX.A, 3.miesto

Blahoželáme a ďakujeme za svedomitú prípravu na súťaž.


23. novembra 2017 sa na ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch uskutočnilo KRAJSKÉ KOLO 25. ročníka recitačnej súťaže „...a Slovo bolo u Boha“.

Zúčastnil sa ho rekordný počet súťažiacich – vyše 100 žiakov a študentov zo základných i stredných škôl Nitrianskeho kraja. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, ktoré hodnotila odborná porota. 

Našu školu v prednese poézie krásne reprezentovali Filipko Mucha, IV. A,  a Nikolka Danková, V.C,

pod vedením Sr. Gabriely Krahulcovej.

Filipkovi Muchovi srdečne blahoželáme k 3. miestu a všetkým ďakujeme  za ochotu a vynaloženú námahu.

Foto a ďalšie informácie: http://www.zsdonbosca.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=448:a-slovo-bolo-u-boha-krajske-kolo-23-11-2017&catid=8&Itemid=129


V stredu, 8. novembra 2017, sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž “…a Slovo bolo u Boha”.

Školského kola sa zúčastnili žiaci I. a II. stupňa. Svojimi výkonmi prispeli k umeleckému zážitku a príjemnej atmosfére.

Výhercovia:

  1. kategória: Filip Mucha, IV. A
  2. kategória: Silvia Klenková, V. A a Nikol Danková, V. C

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im Božie požehnanie v krajskom kole,

ktoré sa uskutoční dňa 23. 11. 2017 na ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch.

Ďalší úspešní recitátori: Šimonko Macák III.B, Miška Némethová IV.A, Natálka Chromčová IV.C, Sabínka Matušovská IV.C, Nelka Furková V.A, Nikolka Danková V.C.

Ďakujeme porote – p. zástupkyni Mgr. Lyžičiarovej, p. učiteľke slovenského jazyka Mgr. Brnákovej a Sr. Gabriele a Sr. Kláre za prípravu.


VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

Trieda 4.A sa zapojila do výtvarnej súťaže "Autobus budúcnosti" spoločnosti ARRIVA v rámci Európskeho týždňa mobility.

Zapojili sa do nej žiaci z celého Slovenska. Porota nemala jednoduchú úlohu, veď musela vybrať len jednu z viacej ako 300 prác.

A ktorá bola tá víťazná? Nás teší, že to bola práve tá naša!!! Hlavnou cenou bol výlet do jaskyne pre celú triedu, na ktorú sa už teraz naši spolužiaci tešia.

Srdečne im gratulujeme a prajeme krásne zažitky.

 by LiaVin


VEČERNÝ BEH NITROU

V stredu 15.11.2017 sme sa zúčastnili Večerného behu Nitrou. Garantom bežeckého podujatia bola UKF a mesto Nitra. Mladšie a najmladšie kategórie bežali 500m, staršie ročníky 1000m. Všetci podali pekný výkon. Na stupienky víťazov vyskočilo 8 detí.

1.m Kristian Buday 

3.m Martin Ďuriš(r.2010-2011)

2.m Linda Chobotova, 3.m  Natalia Chobotová (2010-2011)

1.m Nella Čerenková (2008-2009)

2.m Boris Kmetyo (2008-2009)

2.m Matúš Kapustík (2006-2007)

3.m Patrik Müller (2004-2005)

Žiakov pripravovali: Lucia Pohronska & Silvie Ambrozy


BEDMINTON

Dňa 25. 10. 2017 sa v Mestskej hale Klokočina konali MO v bedmintone žiakov a žiačok ZŠ a osemročných gymnázií. Našu školu reprezentovali žiačky VIII.B triedy Sandra Minárová a Sofia Lipovská, ktoré si vybojovali 3. miesto. Za žiakov súťažili Oliver Vaňo a Kristián Škula z IX.A, ktorí si vybojovali 2. miesto. Srdečne Gratulujeme!

 by KarBli   


ATLETIKA

Dna 5.10.2017 sa v malebnej dedinke Krušovce  konali Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu žiačok. Naše okresné víťazné družstvo ( Sofia Lipovská,Barbora Štrbová, sa umiestnilo na krasnom 4. mieste. Gratulujeme!

 by SilAm


Dňa 27.9.2017 sa v v parku na Sihoti konali školské Majstrovstvá okresu Nitra v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ. Družstvu žiačok  (Barbora Štrbová, Sofia Lipovská , Ema Buchová) sa podarilo obsadiť 1. miesto a zároveň si vybojovali postup na krajské kolo. 

 by SilAm

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
    Topoľová 8, 949 01 Nitra
  • 037/6410030-5

Fotogaléria