2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012

Školské úspechy

Geografická olympiáda okresné kolo

Dňa 6.2.2018 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.

V kategórii E obsadil Filip Fordos 4.miesto, Adam Chobot bol úspešným riešiteľom (obaja z 8.B)

V kategórii F obsadil Viktor Lukács (6.B) 1.miesto, Alex Vinter (7.B) obsadil 3.miesto. Obaja žiaci zároveň postupujú do krajského kola.

V kategórii G obsadil Filip Brath (5.B) 4.miesto.

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 1. 2. 2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy.

V I. kategórii - POÉZIA žiakov 2. až. 4. ročníka získali:   1. miesto: Linda Chobotová, II.C

2. miesto: Michal Spišiak, IV.A

Rebeka Marková, II.C

3. miesto: Barbora Ježová, III.B

- PRÓZA žiakov 2. až. 4. ročníka získali:    1. miesto: Filip Mucha, IV.A

2. miesto: Mária Tomašková, III.C

3. miesto: Zuzana Dreveňáková, IV.C

II. kategória – poézia: 1.miesto: Jana Fábryová V. A,

2.miesto: Eva Horváthová V. A,

3.miesto: Lucia Pavlisová VI. B

próza: 1.miesto: Viktor Lukács VI. B,

2.miesto: Laura Kónyová VI. B,

3.miesto: Kristína Jančiová, V. A

III. kategória – poézia: 1.miesto: Barbora Štrbová VIII. B,

2.miesto: Alžbeta Kadlecová VII. B

próza: 1.miesto: Hana Rothmeierová IX. A,

2.miesto: Tamara Mikleová VIII. A,

3.miesto: Karolína Mária Jaleczová IX. B

Šaliansky Maťko

Dňa 11. 12. 2017 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese slovenskej povesti.

V kategórii žiakov 2. a 3. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Barborka Ježová, III.B

2. miesto - Johanka Kmeťová, III.A

3. miesto - Laura Urcikánová, III.C

V kategórii žiakov 4. a 5. ročníka sa na 1. mieste umiestnila Tamara Barátová, IV.A

2. miesto - Zuzana Dreveňáková, IV.C

3. miesto Filip Buch, IV.A

Adriana Rybárová, IV.B

Víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!

Dátum 9. 11. 2017 bol dňom školského kola Olympiády v anglickom jazyku.
Záujem o túto olympiádu z roka na rok rastie. V každej kategórii sa do ústnej časti dostali siedmi žiaci.
Kategória 1A:

1.miesto Ema Ivičová, VII.A, 2.miesto Tamara Kuricová, VI.A, 3.Karolína Ternyová, VI.B

Kategória 1B:

1.miesto Jana Arpášová, IX.A, 2. miesto Michal Tóth, IX.A, 3. miesto Rebeka Csandová, IX.A

Všetkým deťom ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a žiakom na 1. mieste držíme palce v okresnom kole.

Dňa 16.1.2018 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola Olympiády v anglickom jazyku.

kategória  1A Ema Ivičová, VII.A, 6. miesto

kategória 1B Jana Arpášová, IX.A, 3.miesto

Blahoželáme a ďakujeme za svedomitú prípravu na súťaž.

23. novembra 2017 sa na ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch uskutočnilo KRAJSKÉ KOLO 25. ročníka recitačnej súťaže „...a Slovo bolo u Boha“.

Zúčastnil sa ho rekordný počet súťažiacich – vyše 100 žiakov a študentov zo základných i stredných škôl Nitrianskeho kraja. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, ktoré hodnotila odborná porota.

Našu školu v prednese poézie krásne reprezentovali Filipko Mucha, IV. A,  a Nikolka Danková, V.C,

pod vedením Sr. Gabriely Krahulcovej.

Filipkovi Muchovi srdečne blahoželáme k 3. miestu a všetkým ďakujeme  za ochotu a vynaloženú námahu.

Foto a ďalšie informácie: http://www.zsdonbosca.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=448:a-slovo-bolo-u-boha-krajske-kolo-23-11-2017&catid=8&Itemid=129

V stredu, 8. novembra 2017, sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž “…a Slovo bolo u Boha”.

Školského kola sa zúčastnili žiaci I. a II. stupňa. Svojimi výkonmi prispeli k umeleckému zážitku a príjemnej atmosfére.

Výhercovia:

1. kategória: Filip Mucha, IV. A
  2. kategória: Silvia Klenková, V. A a Nikol Danková, V. C

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im Božie požehnanie v krajskom kole,

ktoré sa uskutoční dňa 23. 11. 2017 na ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch.

Ďalší úspešní recitátori: Šimonko Macák III.B, Miška Némethová IV.A, Natálka Chromčová IV.C, Sabínka Matušovská IV.C, Nelka Furková V.A, Nikolka Danková V.C.

Ďakujeme porote – p. zástupkyni Mgr. Lyžičiarovej, p. učiteľke slovenského jazyka Mgr. Brnákovej a Sr. Gabriele a Sr. Kláre za prípravu.

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

Trieda 4.A sa zapojila do výtvarnej súťaže "Autobus budúcnosti" spoločnosti ARRIVA v rámci Európskeho týždňa mobility.

Zapojili sa do nej žiaci z celého Slovenska. Porota nemala jednoduchú úlohu, veď musela vybrať len jednu z viacej ako 300 prác.

A ktorá bola tá víťazná? Nás teší, že to bola práve tá naša!!! Hlavnou cenou bol výlet do jaskyne pre celú triedu, na ktorú sa už teraz naši spolužiaci tešia.

Srdečne im gratulujeme a prajeme krásne zažitky.

by LiaVin

VEČERNÝ BEH NITROU

V stredu 15.11.2017 sme sa zúčastnili Večerného behu Nitrou. Garantom bežeckého podujatia bola UKF a mesto Nitra. Mladšie a najmladšie kategórie bežali 500m, staršie ročníky 1000m. Všetci podali pekný výkon. Na stupienky víťazov vyskočilo 8 detí.

1.m Kristian Buday

3.m Martin Ďuriš(r.2010-2011)

2.m Linda Chobotova, 3.m  Natalia Chobotová (2010-2011)

1.m Nella Čerenková (2008-2009)

2.m Boris Kmetyo (2008-2009)

2.m Matúš Kapustík (2006-2007)

3.m Patrik Müller (2004-2005)

Žiakov pripravovali: Lucia Pohronska & Silvie Ambrozy

BEDMINTON

Dňa 25. 10. 2017 sa v Mestskej hale Klokočina konali MO v bedmintone žiakov a žiačok ZŠ a osemročných gymnázií. Našu školu reprezentovali žiačky VIII.B triedy Sandra Minárová a Sofia Lipovská, ktoré si vybojovali 3. miesto. Za žiakov súťažili Oliver Vaňo a Kristián Škula z IX.A, ktorí si vybojovali 2. miesto. Srdečne Gratulujeme!

by KarBli

ATLETIKA

Dna 5.10.2017 sa v malebnej dedinke Krušovce  konali Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu žiačok. Naše okresné víťazné družstvo ( Sofia Lipovská,Barbora Štrbová, sa umiestnilo na krasnom 4. mieste. Gratulujeme!

by SilAm

Dňa 27.9.2017 sa v v parku na Sihoti konali školské Majstrovstvá okresu Nitra v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ. Družstvu žiačok  (Barbora Štrbová, Sofia Lipovská , Ema Buchová) sa podarilo obsadiť 1. miesto a zároveň si vybojovali postup na krajské kolo.

by SilAm