Navigácia

Novinky

 • Ani horúce počasie neodradilo žiakov 9.ročníka od "prevzatia" netradičnej výhry. Ivan Pavlovič, Natália Zifčáková a Ema Mikulová sa v máji 2017 stali prvými regionálnymi víťazmi historickej súťaže "Medzníky 2.svetovej vojny", ktorú pre žiakov ZŠ pripravil SZPB, oblastný výbor v Nitre. Ich výhra bola vskutku netradičná - a tým bola možnosť absolvovať prehliadku Nitry a spoznať jej dejiny v čas 2.svetovej vojny. Žiaci pod odborným sprievodom PhDr.Mateja Šišku, PhD. absolvovali prehliadku Synagógy, Pamiatkovej zóny, výstup na vežu Hradnej katedrály, ale navštívili i Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi. Momentky z tejto netradičnej výhry si môžete prezrieť vo Fotoalbume.

 • V stredu 21.júna 2017 sa na našej škole uskutočnilo oceňovanie víťazov okresných kôl predmetových súťaží a podstupových olympiád. Za prítomnosti Mgr.Vandy Jóriovej, metodičky odboru školstva Okresného úradu v Nitre a predsedkýň hodnotiacich komisií jednotlivých súťaží boli ocenení aj žiaci našej školy - Alex baťalík, Denis Košťál, Jakub Kopček, Viktor Lukács, Filip Fordos, Alexander Godál, Fabiš Adam, Dreveňáková Zuzana, Müller Juraj a Giulia Caponi. Srdečne im ešte raz blahoželáme a ďakujeme za úpsešnú reprezentáciu.

 • TAJOMSTVÁ HMYZU - výtvarná súťaž

  Nicolas Bene 1.C  -  1. miesto celoslovenské kolo v kategórii I.  

  KOMENSKÝ A MY - výtvarná súťaž

 • 20. 6. 2017

  20.6.2017 sa v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ. Víťaz kraja Ivan Pavlovič, žiak IX.B triedy, sa vo finále behu na 60 m umiestnil na 8.mieste,  na 300 m si vybojoval 3.miesto. Školský rok atleticky otvorili chlapci v Banskej Bystrici tiež v celoslovenskom finále  súťaže Hľadáme nových olympionikov 4.miestom v štafete (Seko, Kopcek Muller, Kapustík), Barbora Štrbová sa stala vicemajsterkou okresu v cezpoľnom behu, Sofia Lipovská majsterkou okresu v orientačnom behu a tiež členkou postupujúceho družstva (Strbova, Buchová, Minárová , Lipovská), Beh večernou Nitrou bol pre nás úspešný, veľa našich športovcov stálo na stupňoch víťazov. Úspechy pokračovali aj na MO, Maxim Sovík vicemajstrom okresu v skoku do výšky, víťazná štafeta (Seko, Pavlovič, Petro, Sovík),vicemajsterkou okresu vo vrhu guľou a kriketovou loptičkou Eniko Csoková, tretia Sandra Minárová vo vrhu guľou. Ivan Pavlovič dvojnásobný víťaz okresu a kraja dosiahol na stupne na najvyššom celoslovenskom podujatí a krásnym 3.miestom zavŕšil náš atletický rok. Vďaka za reprezentáciu! (by SilAm)

 • V dňoch 12.-15.júna 2017 sa žiaci Alexander Godál a Martin Guniš zúčastnili návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu na pozvanie europoslankyne p. Mgr. Jany Žitňanskej. Žiakov doprevádzala p.zástupkyňa Mgr.Alena Dingová.

  Počas návštevy si žiaci prehliadli Château du Haut-Koenigsbourg (http://www.haut-koenigsbourg.fr/en/), Montagne des Signes s voľne žijúcimi opicami (https://www.montagnedessinges.com/en/). Množstvo dojmov v nás zanechala návšteva Európskeho parlamentu, kde sme sa zúčastnili brífingu so slovenským europoslancom Branislavom Škripekom. Zážitkom bola aj možnosť sledovať prácu europoslanov priamo v rokovacej sále. V ďalšej časti sme mali možnosť pozrieť si historické centrum Štrasburgu a katedrálu (http://www.strasbourg.info/cathedral/). Návštevu sme ukončili plavbou loďou okolo historického centra a sídla európskych inštitúcií.

 • 16. 6. 2017

  V piatok 16.6.2017 sa v areáli Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre konala okresná súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 1. a 2. stupňa. Našu školu reprezentovali žiaci VI. A triedy v zložení: Ema Ivičová - kapitánka, Ema Reťkovská, Nina Iliziová, Alžbeta Týrová a Boris Gróf. Súťažné disciplíny tvorili: test - vedomosti o ČK, SČK, darcovstve krvi, praktické poskytovanie prvej pomoci na stanovištiach a kardiopulmonálna resuscitácia – každý člen. V kategórii DMZ II sa naši žiaci, spomedzi 12 družstiev, umiestnili na krásnom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

 • 13. 6. 2017

  V Nových Zámkoch sa dňa 13. júna 2017 konali Majstrovstvá kraja v atletike ZŠ, našu školu reprezentoval Ivan Pavlovič , okresný víťaz v behu na 60m a 300m. Ivan bol nasadený v prvom rozbehu a svoj rozbeh vyhral, vo finále nedal súperom žiadnu šancu. V behu na 300m si dokonca urobil výrazný osobný rekord 37,82 a opäť potvrdil svoju stúpajúcu formu. Stal sa dvojnásobným Majstrom kraja!  Zároveň si tým potvrdil postup na Majstrovstvá Slovenska , ktoré sa konajú o týždeň v Nových Zámkoch.

 • 9. 6. 2017

  Dňa 9. 6. 2017 sa konal školský šachový turnaj pre žiakov 1. až 9. ročníka. Víťazom sa stal Filip Fordos zo VII.B. Nasledujúci deň, 10. 6. 2017, sa Filip zúčastnil šachového turnaja o pohár viceprimátora Nitry a poslanca NR SR Ing. Martina Nemkyho. Tam obsadil 9. miesto. Gratulujeme!

 • 2. 6. 2017

  V piatok 2. júna 2017 sme na ZŠ Topoľovej v Nitre zorganizovali ďalší ročník školskej súťaže Tanečník školy 2017. Žiaci a žiačky súťažili v 2 formách : sólo dance a duo/trio/group dance. V každej z nich súťažili v 2 vekových kategóriách: mladší žiaci boli z 3. ročníka a starší žiaci boli z 4. a 9. ročníka. Spolu sa súťaže zúčastnilo 12 sólo tanečníkov a 15 dvojíc/trojíc alebo skupín. Ich výkony hodnotila 3- členná porota Mgr. Ambrozy, Mgr. Jakubíková, Mgr. Mičíková a ceny odovzdala p. riaditeľka školy Helena Babušíková.  Absolútnym víťazom sa stala Petra Maková 4.B. 

 • Aj tento rok sa naša škola zapojila do čitateľskej súťaže "Čítajte s nami". Od novembra 2016 do mája 2017 prebiehal 17. ročník súťaže . Organizátorom bola KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA V NITRE a z našej školy sa zapojili žiaci 2.C triedy. V súťaži sa hodnotila interpretácia obsahu prečítanej knižky, triedny čitateľský zápisník, aktivita žiakov a zaujímavý projekt o slovenských spisovateľoch. Knižnicu navštívili 8 krát, na každú hodinu sa svedomito pripravovali a nakoniec vo svojej kategórii sa z celkového počtu 16 tried umiestnili na 4. mieste. GRATULUJEME!

Počet návštev: 1963645

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
  Topoľová 8, 949 01 Nitra
 • 037/6410030-5

Fotogaléria