• Záchranári 3. ročník

Dňa 17.4.2024 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili na zaujímavej a v dnešnej dobe potrebnej ukážke práce záchranárov. Záchranári z Červeného kríža im predviedli svoju prácu - poskytnutie prvej pomoci, záchranu života a transport do nemocmice. Asi najviac atraktívna bola pre deti sanitka a prevoz zranených, čo si mohli deti aj vyskúšať. Viac napovie album Záchranári 3. ročník. (TatTom)

• Zelený kútik

V rámci blížiaceho sa Dňa Zeme vyhlasujeme súťaž pre druhý stupeň našej školy: NAJKRAJŠÍ ZELENÝ KÚTIK. Žiaci si môžu zútulniť svoje triedy a priniesť izbové rastliny v kvetináčoch. Najkreatívnejšiu triedu odmeníme! (KatMoj)

• Biblická olympiáda dekanátne kolo

Dňa 21.3.2024 sa v Piaristickej spojenej škole sv. Jozefa Kalazanského konalo dekanátne kolo Biblickej olympiády pod spoločnou témou „Vytrvať vo viere“. Nad celou súťažou držal ochrannú ruku otec Abrahám, ktorý žiakov usmerňoval a sprevádzal počas celej súťaže. Našu školu reprezentovali: Diana Sameková (7.A), Viktor Vikoukal (7.B) a Sebastián Očkaják (7.C). Vo veľmi silnej konkurencii vybojovali krásne 3. miesto. Za toto úspešné reprezentovanie našej školy im patrí veľká vďaka. Laura Svetlanská a Sr. Klára Zbínová

• 2% dane

Vážení rodičia, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

• UNICEF workshop

V utorok 9.apríla 2024 žiaci 7.B sa zúčastnili workshopu s p.Lukášom Cerovským, koordinátorom projektu UNICEF "Škola priateľská k deťom". Žiaci mali možnosť spoznať aktivity UNICEF, význam humanitárnej a dobrovoľnícekj práce UNICEF, ako i formy pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli v mimoriadnych a ťažkých situáciách. Súčasťou workshopu boli i zvedavé otázky žiakov, na ktoré p.Cerovský otvorene a úprimne odpovedal. Podujaite bolo realizované v rámci zapojenia sa školy do projektu "Školy priateľské k deťom 2023/2024". (MirKos)

• Vesmír očami detí

Žiaci na druhom stupni sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Do obvodného kola postupujú práce žiakov: Juraj Ján Matejka 6.B,Lilien Nagyová 6.B, Tamara Hamarová 7.C, Laura Bulavčáková 7.C, Šimon Očkaják 7.C. (LiaVin)