Navigácia

Novinky

 • Milí žiaci,

  prajeme Vám krásne prázdniny plné slnka, vody, oddychu a nezabudnuteľných zážitkov s rodinou a priateľmi. Ako malú spomienku na uplynulý školský rok 2016/2017 si môžete prezrieť nielen rozlúčku deviatakov, ale i momentky zo slávnostného ukončenia už "starého školského roka..." KRÁSNE LETO VŠETKÝM :)

 • 28. 6. 2017

  Tí najlepší z najlepších žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitry boli dnes v Obradnej sieni Mestského úradu slávnostne ocenení primátorom Nitry p.Jozefom Dvončom. Nás teší, že medzi nimi nechýbali ani žiaci našej školy, ktorí získali mimoriadne úspechy v celoslovenských i medzinárodných kolách vedomostných, športových a kultúrnych súťaží.

 • Ani horúce počasie neodradilo žiakov 9.ročníka od "prevzatia" netradičnej výhry. Ivan Pavlovič, Natália Zifčáková a Ema Mikulová sa v máji 2017 stali prvými regionálnymi víťazmi historickej súťaže "Medzníky 2.svetovej vojny", ktorú pre žiakov ZŠ pripravil SZPB, oblastný výbor v Nitre. Ich výhra bola vskutku netradičná - a tým bola možnosť absolvovať prehliadku Nitry a spoznať jej dejiny v čas 2.svetovej vojny. Žiaci pod odborným sprievodom PhDr.Mateja Šišku, PhD. absolvovali prehliadku Synagógy, Pamiatkovej zóny, výstup na vežu Hradnej katedrály, ale navštívili i Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi. Momentky z tejto netradičnej výhry si môžete prezrieť vo Fotoalbume.

 • V stredu 21.júna 2017 sa na našej škole uskutočnilo oceňovanie víťazov okresných kôl predmetových súťaží a podstupových olympiád. Za prítomnosti Mgr.Vandy Jóriovej, metodičky odboru školstva Okresného úradu v Nitre a predsedkýň hodnotiacich komisií jednotlivých súťaží boli ocenení aj žiaci našej školy - Alex baťalík, Denis Košťál, Jakub Kopček, Viktor Lukács, Filip Fordos, Alexander Godál, Fabiš Adam, Dreveňáková Zuzana, Müller Juraj a Giulia Caponi. Srdečne im ešte raz blahoželáme a ďakujeme za úpsešnú reprezentáciu.

 • TAJOMSTVÁ HMYZU - výtvarná súťaž

  Nicolas Bene 1.C  -  1. miesto celoslovenské kolo v kategórii I.  

  KOMENSKÝ A MY - výtvarná súťaž

 • 20. 6. 2017

  20.6.2017 sa v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenska v atletike ZŠ. Víťaz kraja Ivan Pavlovič, žiak IX.B triedy, sa vo finále behu na 60 m umiestnil na 8.mieste,  na 300 m si vybojoval 3.miesto. Školský rok atleticky otvorili chlapci v Banskej Bystrici tiež v celoslovenskom finále  súťaže Hľadáme nových olympionikov 4.miestom v štafete (Seko, Kopcek Muller, Kapustík), Barbora Štrbová sa stala vicemajsterkou okresu v cezpoľnom behu, Sofia Lipovská majsterkou okresu v orientačnom behu a tiež členkou postupujúceho družstva (Strbova, Buchová, Minárová , Lipovská), Beh večernou Nitrou bol pre nás úspešný, veľa našich športovcov stálo na stupňoch víťazov. Úspechy pokračovali aj na MO, Maxim Sovík vicemajstrom okresu v skoku do výšky, víťazná štafeta (Seko, Pavlovič, Petro, Sovík),vicemajsterkou okresu vo vrhu guľou a kriketovou loptičkou Eniko Csoková, tretia Sandra Minárová vo vrhu guľou. Ivan Pavlovič dvojnásobný víťaz okresu a kraja dosiahol na stupne na najvyššom celoslovenskom podujatí a krásnym 3.miestom zavŕšil náš atletický rok. Vďaka za reprezentáciu! (by SilAm)

 • V dňoch 12.-15.júna 2017 sa žiaci Alexander Godál a Martin Guniš zúčastnili návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu na pozvanie europoslankyne p. Mgr. Jany Žitňanskej. Žiakov doprevádzala p.zástupkyňa Mgr.Alena Dingová.

  Počas návštevy si žiaci prehliadli Château du Haut-Koenigsbourg (http://www.haut-koenigsbourg.fr/en/), Montagne des Signes s voľne žijúcimi opicami (https://www.montagnedessinges.com/en/). Množstvo dojmov v nás zanechala návšteva Európskeho parlamentu, kde sme sa zúčastnili brífingu so slovenským europoslancom Branislavom Škripekom. Zážitkom bola aj možnosť sledovať prácu europoslanov priamo v rokovacej sále. V ďalšej časti sme mali možnosť pozrieť si historické centrum Štrasburgu a katedrálu (http://www.strasbourg.info/cathedral/). Návštevu sme ukončili plavbou loďou okolo historického centra a sídla európskych inštitúcií.

 • 16. 6. 2017

  V piatok 16.6.2017 sa v areáli Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre konala okresná súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 1. a 2. stupňa. Našu školu reprezentovali žiaci VI. A triedy v zložení: Ema Ivičová - kapitánka, Ema Reťkovská, Nina Iliziová, Alžbeta Týrová a Boris Gróf. Súťažné disciplíny tvorili: test - vedomosti o ČK, SČK, darcovstve krvi, praktické poskytovanie prvej pomoci na stanovištiach a kardiopulmonálna resuscitácia – každý člen. V kategórii DMZ II sa naši žiaci, spomedzi 12 družstiev, umiestnili na krásnom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

 • 13. 6. 2017

  V Nových Zámkoch sa dňa 13. júna 2017 konali Majstrovstvá kraja v atletike ZŠ, našu školu reprezentoval Ivan Pavlovič , okresný víťaz v behu na 60m a 300m. Ivan bol nasadený v prvom rozbehu a svoj rozbeh vyhral, vo finále nedal súperom žiadnu šancu. V behu na 300m si dokonca urobil výrazný osobný rekord 37,82 a opäť potvrdil svoju stúpajúcu formu. Stal sa dvojnásobným Majstrom kraja!  Zároveň si tým potvrdil postup na Majstrovstvá Slovenska , ktoré sa konajú o týždeň v Nových Zámkoch.

 • 9. 6. 2017

  Dňa 9. 6. 2017 sa konal školský šachový turnaj pre žiakov 1. až 9. ročníka. Víťazom sa stal Filip Fordos zo VII.B. Nasledujúci deň, 10. 6. 2017, sa Filip zúčastnil šachového turnaja o pohár viceprimátora Nitry a poslanca NR SR Ing. Martina Nemkyho. Tam obsadil 9. miesto. Gratulujeme!

Počet návštev: 1986229

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Topoľová 8, Nitra
  Topoľová 8, 949 01 Nitra
 • 037/6410030-5

Fotogaléria